Wymiana oprawek żarówek postojowych w lampie xenon w E320CDI

Tutaj będą fotorelacje i opisy własnoręcznych napraw.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

zdzisiek
Posty: 25
Rejestracja: 28 lip 2009, o 15:17
Lokalizacja: Białystok

Wymiana oprawek żarówek postojowych w lampie xenon w E320CDI

Post autor: zdzisiek »

Ktoś podpowie ,jak wymienić oprawki żarówek postojowych w lampie xenon w E320 CDI. Kupiłem nowe i zastanawiam się jak je wymienić. Liczę na WAS !!!
zdzicho-W210 E320 CDI AVANGARDA 2000 r.
czlenio
VIP
Posty: 290
Rejestracja: 22 lis 2008, o 05:44
Lokalizacja: Lublin

Post autor: czlenio »

Witam.
Moge się mylic ale z przodu auta masz sześc lamp.Po trzy z każdej strony.Dolne to przeciwmgielne.Na górze patrząc od zewnątrz auta masz lampy świateł mijania [ 'normalne' lub xenon ewentualnie xenon soczewkowy] oraz w tym samym kloszu kierunkowskaz.Natomiast w lampach wewnętrznych posiadasz światła postojowe oraz drogowe.Niech mnie ktos poprawi ale co u licha ma fakt mania xenonow z pozycja.

Macha w góre,od strony silnika otwierasz [przekręcasz] oslone lampy i masz na wierzchu zarówki.

Proste.

Pozdrawiam.
czlenio WDB2102161B102802
zdzisiek
Posty: 25
Rejestracja: 28 lip 2009, o 15:17
Lokalizacja: Białystok

Post autor: zdzisiek »

czlenio pisze:Witam.
Moge się mylic ale z przodu auta masz sześc lamp.Po trzy z każdej strony.Dolne to przeciwmgielne.Na górze patrząc od zewnątrz auta masz lampy świateł mijania [ 'normalne' lub xenon ewentualnie xenon soczewkowy] oraz w tym samym kloszu kierunkowskaz.Natomiast w lampach wewnętrznych posiadasz światła postojowe oraz drogowe.Niech mnie ktos poprawi ale co u licha ma fakt mania xenonow z pozycja.

Macha w góre,od strony silnika otwierasz [przekręcasz] oslone lampy i masz na wierzchu zarówki.

Proste.

Pozdrawiam.
Dzięki. To ja wszystko wiem. Tylko jak wymienić OPRAWKĘ Z PRZEWODEM w której siedzi żarówka postojowa. Różnie już próbowałem, lecz nie mogę wyciągnąć tego połączenia na zewnątrz. Nie chce mi się ciąć i lutować.
Pozdrawiam.
zdzicho-W210 E320 CDI AVANGARDA 2000 r.
Awatar użytkownika
mesio14
VIP
Posty: 4170
Rejestracja: 9 maja 2009, o 12:46
Lokalizacja: pleszew

Post autor: mesio14 »

No to chyba innej opcji niema
E 270 CDI 2000r, lift, manual
zdzisiek
Posty: 25
Rejestracja: 28 lip 2009, o 15:17
Lokalizacja: Białystok

Post autor: zdzisiek »

Już wiem. To się da zrobić bez ciecia przewodów. Jakby kto chciał to podpowiem.
zdzicho-W210 E320 CDI AVANGARDA 2000 r.
Awatar użytkownika
bifil
VIP
Posty: 89
Rejestracja: 30 lis 2008, o 14:19
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bifil »

Sciagasz osłone, potem oprawke na żarówce przekręcasz w lewą albo w prawą stronę i wyciągasz. Zresztą.... pisze jak wymieniać w instrukcji książki i to z rysunkami...
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

bifil, jemu chodzi o wymiane calej oprawki z przewodami.

zdzisiek, no to skoro juz wiesz, to podziel sie wiedza z innymi, na tym polega idea forum.
E 220 CDI '01 Elegance
zdzisiek
Posty: 25
Rejestracja: 28 lip 2009, o 15:17
Lokalizacja: Białystok

Post autor: zdzisiek »

Witam. Oprawkę -sam plastik albo kupić nowy (40-55 zł. zależy gdzie ) lub szukać na szrocie. W tej oprawce jest małe okienko, należy cieniutkim śrubokrętem nacisnąć widoczną metalową część tej oprawki a następnie pociągnąć za przewód. Powinien wyjść przewód z częścią metalową. Są dwa przewody każdy z inną częścią metalową.Po wyjęciu ze starej oprawki przewodu z częścią metalową wsuwamy to do nowej oprawki aż poczujemy opór. Niby proste, ale to właśnie jest Merol. Najlepiej wkładać żarówki takie jak podaje instrukcja, nigdy o większej mocy bo się topi plastik. Poadrawiam.
zdzicho-W210 E320 CDI AVANGARDA 2000 r.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości