proszę o pomoc - geometria i ściąganie w prawo

Zawieszenie, hamulce, układ kierowniczy, koła i opony.

Moderatorzy: fabek, zibi2210, SuperBuster11

joosheen
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2021, o 19:27

proszę o pomoc - geometria i ściąganie w prawo

Post autor: joosheen »

Hej,

mam problem ze ściąganiem w prawo. Byłem na ustawieniu geometrii i niby wszystko jest ok (na zielono) oprócz kątów pochylenia kół:

przód lewa: - 2,01
przód prawa: - 2,09
tył lewa: - 2,17
tył prawa: - 2,23

Z przodu norma to max. - 1,34
z tyłu norma to max. - 2,07

Z przodu te kąty wynikają z tego, że przód widać, że jest trochę nisko (mechanik stwierdził jednak, że nic nie jest do wymiany), z tyłu nie widać na oko. Geometrysta (z polecenia tego forum) z kolei twierdzi, że kąty pochylenia kół z obu stron są prawie identyczne i nie wpływa to na ściąganie. Co sądzicie i co robić? Mogę jechać na poprawkę geometrii tak jak jest i zaufać geometryście lub zanim pojadę to kombinować coś, żeby podwyższyć szczególnie przód (np. podkładki pod sprężyny, śruby mimośrodowe, ale nie wiem czy regulacja nimi starczy)

Z innych potencjalnych przyczyn to byłem u wulkanizatora i opony (kierunkowe) są wyważone z testem drogowym + optymalizacja i wszystkie były zamieniane miejscami 2 razy (wg tego co obliczał Hunter, prawa przednia była na lewej stronie, itp.), więc chyba raczej to nie opony, choć po tej akcji jest gorzej jeszcze niż przedtem.

Proszę bardzo o pomoc doświadczonych kolegów, bo już nie wiem co robić.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 4 gości