Proszę o radę

Znajdziesz tu informację, które pomogą Ci w zakupie E klasy.
Tu wrzucamy również ogłoszenia do oceny.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Dragacevsky
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2010, o 23:41
Lokalizacja: tarnów

:) a ja powiem przekornie...

Post autor: Dragacevsky »

Panowie ja trochę tak z przekory, bo jestem tu nowicjuszem, więc czytam sobie posty i nic nie komentuję, ale sam mam do sprzedania E290. I w mej "subiektywnej", aczkolwiek szczerej opinii - jest wart kupna, i w zasadzie ciekaw jestem oceny licznie tutaj zgromadzonych, szpeców:) oto link do autka: http://otomoto.pl/mercedes-e-290-swiezo ... 36217.html , czekam na szczere, bez emocjonalne opinie:) no i przy okazji przepraszam, za ten pewnego rodzaju nietaktowny tupet... :lol: :roll:
Awatar użytkownika
Milosh
Posty: 352
Rejestracja: 12 kwie 2010, o 14:04
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Milosh »

To ja na pierwszy ogien. Mowie co widze ale super znoczem W210 nie jestem (mam swojego dpowiero miesiac) ale tez juz sie nauczylem zwracac uwage na drobne ale istotne szczegoliki.

Po pierwsze zdjecia niskiej rozdzielczosci wiec trudniej cos wypatrzyc ale:

Zaluzja od odslony otworu do holowania w przednim zderzaku "wylata" :mrgreen:

Szpara na masce od strony kierowcy minimalnie wieksza od tej co jest po stronie pasazera, poza tym maska przy lampie po stronie kierowcy minimalnie wyzej odstaje, co
moze sugerowac dzwona. Lewe przednie lampy maja wieksze szpary niz prawe i wszystkie sa matowe, co sugeruje wiekszy przebieg niz 215.000km

Tylna klapa z prawej strony zapadnieta, z lewej wyzej od linii blotnika. Spasowanie tylniej lampy w klapie z prawej strony bee. Wgniota na klapie pod napisem TURBODIESEL.

Szpary tylnich prawych drzwi sa inne niz reszty budy, na innym zdjeciu wygladaja jakby odstawaly od nadwozia.

Drewno na boczku tapierki kierowcy ma inny odcien niz drewno na panelu ustawiania fotela - tak jakby panel mial deche z classica a drewno na calbym boczku juz elegance

Motorek wypucowany :cry:

Co do samego opisu to fotele nie maja zadnego masazu, sa po porstu pompowane w okolicy ledzwiowej, co poprzez zmiane polozenia Twojej struny grzbietowej wplynie na nia kojaco :mrgreen:

Z tego co mi wiadomo to skrzynia automatyczna 722.6 (czyli ta co tam jest zapodana) posiada juz zbedna elektronike w postaci sterownika skrzyni (ale nie jestem w 101% pewny)

Nawigacja - pewnie fabryczny GPS w radioodtwarzaczu BECKER. Przy obecnych cenach i poziomie nawigacji dodatkowej (na przyssawce na przednia szybke) to sa one 100 razy lepsze niz ta w Beckerze. Latwosc obslugi, czytelnosc bez porownania. Nie jest to wiec mega rarytas

Za te pieniadze wart przynajmniej obejrzenia

Niech inne tegie glowy sie wypowiedza
Ostatnio zmieniony 19 lip 2010, o 23:18 przez Milosh, łącznie zmieniany 2 razy.
BMW E39 520i 1997
W123 240D 1981
W210 E290 Manual
WDB2100171A264474
Awatar użytkownika
kakadu
Doradca
Posty: 6135
Rejestracja: 23 mar 2010, o 22:01
Lokalizacja: Wlkp/Niemcy NRW

Post autor: kakadu »

Stan idealny to to nie jest :lol: Mało zdjęć środka,wypasu trochę też ma,ale kolego na tych niemieckich blachach, ubezpieczeniu i przeglądzie to ty za daleko nie pojedziesz(straciły ważność 15 07 2010r ;-)
E300TD S210 AVANTGARDE 98
WDB2102251A812339
E280 CDI W211 AVANTGARDE 05/06
WDB2110201A869317

(Oo\=*=/oO)
olaf
Posty: 636
Rejestracja: 14 maja 2010, o 16:52
Lokalizacja: Szczecinek/Warszawa

Post autor: olaf »

takiego szukam, ale jak kolega napisał ,,niech inne tęgie głowy się wypowiedzą,,
W210 E290 TD, 97 r Classic
WDB2100171A406492
-----------------------------------------------------
Dyplomacja - to powiedzieć komuś s...... tak aby poczuł podniecenie na samą myśl o zbliżającej się podróży.
Dragacevsky
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2010, o 23:41
Lokalizacja: tarnów

Post autor: Dragacevsky »

Panowie, dziekuję za skrupulatne wniknięcie w mojego Miecia:)
Jeżeli mogę, to teraz ja spróbuje się ustosunkowac do tych wypowiedzi. Opierając sie na schemacie pytan MILOSH'a :)
Tak więc po kolei :

1. co do zdjęc w niskiej rozdzielczosci - w Oto moto, nie można dodac zdjec wiekszych niz 200kb o ile mnie pamiec nie myli, a co za tym idzie zdjęcia faktycznie perfekt nie są - na e-maila mogę wysłac w najwyzszej rozdzielczosci, kazdy szczegół autka :)

2. co do otworu do holowania, faktycznie, dopiero zobaczylem, ze cos takiego tam jest, wyjde zaraz na zewnątrz, i porawię ją od linijki, bo faktycznie jest założona z pewnym przechyłem:) no ale w końcu jest to element ruchomy, wyjmowany.

3. hmmm, co do tych szpar, wpatruję się w te zdjęcia już dobre 7 minut i pod wpływem sugestii, byc, moze przyznalbym racje, że jest tam jakakolwiek róznica, ale patrząc na żywo na samochod nic takiego nie widac - byc moze zdjęcie trochę przekłamuje . Ale patrząc na klapę, od środka kompletnymi plastikami, śrubami seryjnie montowanymi lakowanymi, blaszkami ewidencji, oryginalnymi naklejkami, uszczelniaczami, i wygłuszoną maską i wogole brakiem jakichkolwiek oznak dzwona od srodka komory, pozwolę sobie wysnuc hipotezę, że moze to od trzaskania tak wielką maską, przy jej zamykaniu, bo jest jej chyba ze dwa metry kwadratowe:) heheh .... a tak powaznie to nie widzę w rzeczywistosci jakis roznic w szparach na łączeniach, dlatego staralem się zrobic takie zdjecie przodu z bliska:) , gdybym mial cos do ukrycia pewnie robilbym je pod innym kątem


4. co do matowych lamp - , czytałem na tym forum o ich czyszczeniu, jak będe miał chwilkę w pracy to spróbuję sie za nie wziąsc. - z tego co przeczytalem jest to przypadlosc wiekszosci poand 10 letnich MB,


5. Tylna klapa, tu faktycznie widac na zdjeciu jakis milimetrową różnicę - co do wgniotki na napisie turbodiel, wierzcie bądz nie ale to naparwde cos się odbija w tle i tak to wyglada zadnej wgiontki tam nie ma, choiaz ewidentnie na zdjeciu wyglada na takową - jaki z tego morał - zdjęcia jednak czasem przekłamuja:)


6. To "inne " zdjecie to zdjecie od tyłu, patrzysz wprost na szpare pod kątem! to na pewno inaczej wygląda:) Proponuję przygladnac sie zdjeciu z perspektywy bocznej na cały rzut auta, jeśli tam widzicie jakies szpary odstajace od reszty to ja chyba jestem ślepy!:)


7. co do drewna że inne na panelu ustawienia fotela a inny na boczku - TO znawcą nie jestem, ale patrząc na całe wnętrze auta to chyba TAK POWINO BYC! - te listwy u góry są bardziej polerowane niz, drewno np. na panelu srodkowym i na panelu od sterowania fotelem. Koledzy wyprowadzcie mnie z bledu ale jestem tego przekonany w 100% Natomiast własnie sie kapnalem ze w ogloszeniu dlaem wersje avandgarde, a ja mam elegance , tu się walnąłem w zaznaczaniu automatcyznej opcji w OTOMOTO - soryy:)


8. Motorek nie pucowany, na żywo widac że jest zakurzony, ma normalny eksploataycyjny brudek:) .. W zasadzie wydaje mi sie ze na zdjeciu tez to widac, gdyby byl pucowany to lsnil by sie jak nowy od plaku itp, jak to mialem okazje juz keidys widziec w niektórych egzemplarzach..

9. co do tych siedzien... to właśnie to pompowanie na mnie działa masująco, i kojąco - ale jak ktoś myśli, że na wyposażeniu jest jakas zaszyta w siedzeniu hinduska masażystka, to sie może rozczarowac : )

10. co do skrzyni automatycznej i braku w niej elektroniki, miałem na myśli brak Tiptronica, czy TouchShift itp. bo jako laik słyszałem o nich, że czasem zawodzą - ale to tez pewnie kolejne stereotypy :)

11. Co do fabrycznej nawigacji GPS, owszem na pewno lepsza i nowoczesniejsza jest nawigacja przenosna, ale czemu nie miałbym napisac tego w opisie, zwlaszcza ze dla mnie to plus, ze radio z nawigacja jest fabryczne od 12 lat, gra wysmienicie, nikt w nim nic nie kombinowla nie zmienial na inne swiecace pstrokate radyjka mp3. ... jest tak jak fabryka dala niepzrerwanie od 12 lat , a tak apropo to niezle jestesmy zacofani, skoro 12 lat temu montowali w aucie taka nawigacje, a w polsce GPS, w tak rozpowszechnionej formie sa od zaledwie ilu. 5- 6 lat ? :)

12. uwazam że autko naparwde warte ogladneicia, cena uwazam jest nieprownywalnie niska, do stanu egzemplarzy jakie zdazyelm sobie w oklicy poogladac, ( czasami zastanwiam sie kto kupuje auta w komisie??? przeciez to bandyctwo z cenami u nich ) , mimo tych pewnych zastzrezen z waszej strony, uwazam ze na zywo prezentuje sie o niebi lepiej niz na zdjeciach. Zreszta nie mam nic do ukrycia, zapraszam chetnych na ogledziny na zywo.... i dziekuje za tak liczne komentarze z waszej strony :) Niestety nie zdaze na wszytskie odpowiedziec.... pozdrawiam
Awatar użytkownika
Milosh
Posty: 352
Rejestracja: 12 kwie 2010, o 14:04
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Milosh »

Sam niedawno sprzedawalem swoje ex W124 na lamach OTOMOTO i uwierz mi, ze da sie duzo lepsze zdjecia wkleic (przynajmniej do rozmiaru ekranu).

Co do maski to pisze co widze, wpatrz sie na punkt styku maski z blotnikiem (nad lampa mijania) i zobaczysz, ze z lewej strony maska minimalnie jest wyzej od blotnika. Poza tym uszczelki lamp lewych sa prawie 2 razy bardziej widoczne niz prawych. Co do samego spiaskowania szkiel to np. moj E290 jest z roku 1996, z przebiegiem 273.000 (z tego, co go juz nie jeden fachura ogladal to jest autentyczny przebieg) i lampy mam duzo lepsze.

Co do szpar w drzwich to spojrz na zdjecie calej prawej strony (te robione en face). Widac tam, ze PT drzwi sa bardziej przytulone do tylnego blotnika niz przednie drzwi analogicznie do przedniego blotnika. Szpary pomiedzy tylnymi drzwiami a tylnym blotnikiem praktycznie nie ma w stosunku do szpary pomiedzy przednimi drzwiami a przednim blotnikiem.

Co do odcienia drewna to te listwy na drzwiach powinnym byc identyczne odcieniem, polyskiem, faktura drewna z deseczkami na kokpicie. Tu ewidentnie odstaje od reszty drewno panelu sterowania fotelem kierowcy, wyglada jakby byla ta opcja dolozona. VIN prawde Ci powie - podaj to sprawdzimy.

Zaden fotel w zadnym W210 nie mial nigdy masazu, tak jak pisalem wczesniej jest pompowany. u nas w PL przyjeto nazwe ortopedyczne fotele i taka jest bardziej wlasciwa niz masaz.

Co do nawigacji i audio to Becker jest klasa sama dla siebie i rozne cudowne radia typu odlewy a la First, Boschmann czy nawet SONY z dzwiekiem sie nie umywaja nawet do naprostszych modeli beckera sprzed wielu lat. Sam bylem w szale jak kupilem swojego a tam na pokladzie zwykly becker classic i kaseciak z iluzoryczna moca 4x15W ale naprawde gra wysmienicie, glebia basu powala - fabryczne audio. Po prostu taka nawigacja zabudowana w radiu to w sumie zbedny gadzet. Po pierwsze mapy PL chyba pozostawiaja wiele do zyczenia w kwestii trafienia w jakies malo popularne miejsce, po drugie informacja tylko ogolnikowa, panel graficzny tez biedny (bo ile na tkaim wyswietlaczu mozna zobaczyc).

Co do zacofania to sie zgodze. Technologia GPS byla stosowana w US Army juz na przelomie lat 60-70tych wiec zanim to trafilo na rynek komercyjny to mozemy mowic o zacofaniu. Choc slyszalem, ze pierwsze kroki z GPS w Niemcach tez nie byly super udane. Krazyla onegdaj pogloska, ze facet slepo ufajacy poleceniom nawigacji wjechal w porcie w bremen do.....morza :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Cena jak cena - musi wspolgrac ze stanem faktycznym, nie mowie, ze jest wysoka. Tak jak pislalem jest wart obejrzenia biorac pod uwage cene, ktora za niego zadasz.

Pozdrawiam
BMW E39 520i 1997
W123 240D 1981
W210 E290 Manual
WDB2100171A264474
Awatar użytkownika
Lookmal
VIP
Posty: 439
Rejestracja: 18 sie 2008, o 09:33
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: Lookmal »

Przód miał jakąś przygodę. Przebieg jest raczej trochę skręcony.
Auto nie wygląda źle, ale nie pisałbym w ogłoszeniu, że jest bardzo zadbany i bardzo bogato wyposażony...
Cena nie jest za wysoka i to już jest gwarancją średniego stanu auta - takie bardzo zadbane auta z przebiegiem ok 200 tyś km, w stanie jaki jawi się z opisu w ogłoszeniu ciężko w Niemczech znaleźć poniżej 3500-4000 Euro, a Ty przecież go przywiozłeś i chcesz na nim zarobić...

Pozdrawiam
W203 C270CDI WDB2030161F625560
W210 E200 Classic 97' - sprzedany
Dragacevsky
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2010, o 23:41
Lokalizacja: tarnów

:)

Post autor: Dragacevsky »

To jest VIN: WDB2100171A705863 jezeli mozecie to jakos obiektywnie sprawdzic, to sam sie chetnie czegos dowiem wiecej na temat auta. Co do JAKIEJS przygody z przodem tego mercedesa, to chcetnie dowiedzialbym sie co to za przygoda, zakladajac ze takowa byla, bo nie uwierze ze jesli byla, to chyba nie powazna, bo poza zdjeciem mam ten samochod pod doemem, i doszukaujac sie jakis zamaskowanych sladow domniemanej przygody , naparwde nic nie widze.... moze jest jakis forumowicz z okilic tarnowa, i podjechalby go obejrzec na zywo, bo tak to pozostaja moje slowa przeciwko waszym.. Co do ceny auta, to po pierwsze, nie jestem handlarzem, a po drugie auto posiadam niejako w rozliczeniu, niechce sie wdawac w szcegoly bo nikogo to niepowinno obchodzic, ale ja juz na tym aucie na swoje wyszedlem:) I pewnie gdybym mial ze 20 lat wiecej to bym go sobie zostawil :) nie urazajac nikogo...to kwestia gustu.... A moze faktycznie lepiej wywindowac cene, zeby ludziom sie wydawalo ze jak placa 18 tys zl to auto od razu super, mnie troche zalezy na casie bo chce kupic cos w kombi, i cos pasujacego bardziej pod mój gust :)
Awatar użytkownika
Milosh
Posty: 352
Rejestracja: 12 kwie 2010, o 14:04
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Milosh »

wklepalem VIN i wstepnie wszystko ok. Ma fotel kierowcy z pamiecia itp.
BMW E39 520i 1997
W123 240D 1981
W210 E290 Manual
WDB2100171A264474
Dragacevsky
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2010, o 23:41
Lokalizacja: tarnów

Post autor: Dragacevsky »

Nawet z 3 pamięciami ;)
Awatar użytkownika
Milosh
Posty: 352
Rejestracja: 12 kwie 2010, o 14:04
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Milosh »

ano z trzema tylko ten odcien deseczki cos nie teges, widzialem dzisiaj na allegro innego i deche mial identyczna w stosunku do reszty
BMW E39 520i 1997
W123 240D 1981
W210 E290 Manual
WDB2100171A264474
Dragacevsky
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2010, o 23:41
Lokalizacja: tarnów

Post autor: Dragacevsky »

Nie wiem co ty z ta deseczką:) Może się ktoś wypowie jeszcze, bo ja dalej przystaje ze ona taka ma byc:) pasuje do drewna kolo podlokietnika, i do tunela wokoł lewarka skrzyni, a ta listwa we wnętrzu lecąca dookola wszytskich drzwi i przez deske rozdielcza jest innej faktury, tzn bardziej taka lsniaca ma wieksza glebie koloru.... ... ktos sie wypowie jeszcze???
Awatar użytkownika
Milosh
Posty: 352
Rejestracja: 12 kwie 2010, o 14:04
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Milosh »

Wypowiedza sie jak dostawisz fotki wnetrza.

viewtopic.php?t=9715

W tym watku jest srebrne kombi, ktore ma kombinowane drewno na schowku pod podlokietnikiem ale jak spojrzysz to decha na panelu foteli jest identyczna jak decha na boczku tapicerskim, genralnie wszystkie powinny byc w jednej tonacji kolorystycznej.

U Ciebie tego dokladnie nie widac bo zdjecie robione mialo na celu ukazanie srodka a nie tapicerki lewych drzwi na planie pierwszym, nie upieram sie ale na zdjeciu drewno panela fotela jest jasniejsze. W realu moze jest idento.
BMW E39 520i 1997
W123 240D 1981
W210 E290 Manual
WDB2100171A264474
Awatar użytkownika
mjr kupricz
Posty: 117
Rejestracja: 31 paź 2009, o 16:04
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: mjr kupricz »

Lookmal pisze:Przód miał jakąś przygodę. Przebieg jest raczej trochę skręcony.
przód konkretnie klepany
przebieg tak co najmniej razy 2
W210 E270 CDI
Dragacevsky
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2010, o 23:41
Lokalizacja: tarnów

Post autor: Dragacevsky »

Oj panowie, własnie dlatego z przekory dałem te zdjęcia, bo byłem ciekaw opinii "fachowców" :) Jak potrafią każde jedno auto zniżyc do poziomu, bitego, klepanego, oszukanego, picowanego itp. Nie uważam, że mój egzemplarz jest jak nówka z salonu, bo to oczywiste, że skoro auto ma 12 lat i jest przeznaczone do uzytkowania, a nie do stania w garażu jako okaz kolekcjonerski, i przejechało ponad 200 tys km. to takowe nie jest. Ale pisanie że auto po przejściach, po dzwonie, itp. posługując sie tylko i wylacznie nie najdokladneijszymi zdjeciami, to chyba sami podkreślacie swoją "nie fachowosc" . Nikt z Was nie widział auta osobiscie, nie popatrzyl pod maske, na oryginalne nitowane sruby, i wsyztskie oznaki oryginalnosci blachy, i elementow składowych. Trochę to wszytsko jest dziecinne i smieszne, pozdrawiam "fachowców" :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości