NIEPOLECANE WARSZTATY i SERWISY

Opinie na temat warsztatów i mechaników.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
jjankiello
Doradca
Posty: 2114
Rejestracja: 2 gru 2008, o 10:16
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjankiello »

Przy odrobinie sprytu można zdjąć pokrywę rozrządu bez zdejmowania głowicy, choćby opuszczając miskę olejową...

Z panewkami wałka (łożyskami ślizgowymi, nota bene) i luzem trzeba rozsądnie. Najlepiej jak by nie było luzu wcale. Luz może doprowadzić do ponownego pęknięcia wałka, tym razem gdzieś na długości...

I tak jak pisałem w innym temacie - Warsztat, który popełnił taki błąd, powinien zwrócić koszt naprawy... :!:
W201 2.0D,'90, 716.4, perlmuttgrau
S202 2.5TD,'98, 722.6, schwartz - EX
S203 2.7CDI,'02, 722.6, cubanite silver - NA SPRZEDAŻ
Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

jjankiello pisze:Warsztat, który popełnił taki błąd, powinien zwrócić koszt naprawy...
zgadzam sie w 100%.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
Camel-
Posty: 611
Rejestracja: 21 mar 2009, o 21:05
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Camel- »

No zobaczymy. Co do pieniędzy - niestety nie ma z kim gadać i facet na 100% będzie się wypierał swego. Ale po nowym roku do niego uderzę. A pisze na wielu forach, żeby ostrzec innych! :)
208.348 2001 + LPG
210.063 1998 + LPG
210.065 1997 + LPG
202.020 1998
ex: 202.018 1997, A6 4B5 1998 + LPG, 202.078 1998, 208.347 1997 + LPG, 202.078 1998 + LPG, 202.020 1995 + LPG, 210.061 1999 + LPG, 202.086 1998, 202.085 1999 + LPG
Awatar użytkownika
jjankiello
Doradca
Posty: 2114
Rejestracja: 2 gru 2008, o 10:16
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjankiello »

Takie rzeczy roszczeniowe łatwe nie są... jeśli perswazja słowna nie odnosi skutku (mówimy o cywilizowanych formach), pozostaje wówczas opinia rzeczoznawcy i forma pisemna z podaniem podstawy prawnej oraz pieczątką kancelarii prawniczej. W piśmie klauzula o skierowaniu sprawy na drogę sądową...
W201 2.0D,'90, 716.4, perlmuttgrau
S202 2.5TD,'98, 722.6, schwartz - EX
S203 2.7CDI,'02, 722.6, cubanite silver - NA SPRZEDAŻ
Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
Awatar użytkownika
Camel-
Posty: 611
Rejestracja: 21 mar 2009, o 21:05
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Camel- »

windykatorek pisze:to spodziewaj sie slizgów do wymiany
Tyle co udało mi się sprawdzić od góry ślizg wygląda na cały :)

[ Dodano: 2010-01-02, 15:15 ]
Wałek zmieniony, wszystko zdaje się być OK. Zobaczymy po prau kilometrach. Tyle ile widziałem od góry, slizg nie dostał po tyłku ;-)
208.348 2001 + LPG
210.063 1998 + LPG
210.065 1997 + LPG
202.020 1998
ex: 202.018 1997, A6 4B5 1998 + LPG, 202.078 1998, 208.347 1997 + LPG, 202.078 1998 + LPG, 202.020 1995 + LPG, 210.061 1999 + LPG, 202.086 1998, 202.085 1999 + LPG
romanplusnet
Posty: 16
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 21:32
Lokalizacja: gdansk

Post autor: romanplusnet »

witam wszystkich
szerokim łukiem omijajcie cwaniaków i złodziei lakierników :!: :!: :!: :!:
Gdańsk-orunia :!: :!: :!:
ul.Żuławska 71 :!: :!: :!:
kiedyś tam miał warsztat mój znajomy robert, korzystałem z jego usług i nigdy się nie przejechałem.
w pażdzierniku pojechałem tam ale się okazało że znajomy ze względów zdrowotnych odstapił warsztat tym OBECNYM CWANIAKOM!!!!!!!!!!!!!!!.myślałem że są solidni ale sie okazało że to partacze i szmaciarze.miałem rysy na masce, błotniku i spojler przód do lakierowania.auto odebrałem wieczorem więc nic nie zauważyłem,w kolejne dni jakoś zapominałem sie przyjrzeć.w końcu po kilkunastu dniach jak sie zrobiła pogoda pojechałem na myjkę i o mało nie dostałem zawału!!!!!!!
te ch...e zamiast lakierować całe elementy prysneli tylko rysy powstały placki odcienie w miejscu rys!!!!!!!
panowie z 3miasta odradzajcie tych fagasów wszystkim niech zdechną z głodu!!!!!!!!!!! :!: :!:
pozdrawiam

fabek: kolego bez nadmiernych emocji prosze.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2010, o 22:26 przez romanplusnet, łącznie zmieniany 6 razy.
kolec
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2010, o 19:27
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Post autor: kolec »

witam serdecznie nie polecam KRYSGAZ Kędzierski Tomasz 87 800 Włocławek ul.Wieniecka 35 kolesie nie mają pojęcia co robią strasznie się zawiodłem mało brakowało a zapalił by mi się samochód zniszczyli mi auto fatalny serwis i wciskają bajki w oczy. Dopiero gdy pojechałem do prawdziwych fachowców przekonałem się że to partacze moje zdanie potwierdzi kilka osób
MERCEDES S210 E300TD ,98
t6
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2010, o 18:34
Lokalizacja: Warszawa

Wal-ent http://www.wal-ent.pl/

Post autor: t6 »

Witam.
Mercedesem nie pomykam a merce maja automaty.
Wiec jest to przestroga dla waszych cacuszek.
Moje prawie umarlo ;(


ul. Sielska 7
05-500 Siedliska
(obok Piaseczna) tel./fax: 022 756 96 93
0 501 33 62 09
e-mail: wal-ent@wal-ent.pl

Moja przygoda raczej horror z firma Wal-ent zaczela sie w marcu 2009 r
Po rozmowie tel.(bardzo miłej)dostarczylem swoje cacko do firmy Wal-ent.Na nastepny dzien Pan Zbigniew Walczewski zadzwonil do mnie i przedstawil mi wycene(zaznacze ,ze auto nie mialo napedu do przedu jak i do tyłu)koszt naprawy miedzy 2,5tys a 3,5 tys<zgodzilem sie.
Po wyjeciu skrzyni przyjechalem do firmy Wal-ent zobaczyc jak idzie praca zmoim cackiem.Po rozmowie okazalo sie ,ze naprawa bedie kosztowala juz okolo 5 tys ,zgodzilem sie.
na sam koniec zadzwonil i powiedzial ,ze jeszcze elektrozawory sa do wymiany koszt bedzie 6 tys zł<zgodzilem sie.
Po złozeniu zadzwonil i powiedzial ,ze uszkodzony jest komputer skrzyni i on nic z tym nie zrobi.Mam zapłacic 6 tys zł i odebrac auto w przeciwnym razie bedzie naliczal za parking auta chyba cos okolo 90zł na dzien.Myslalem,ze rece mi opadna zadzwonilem na policje bo auta nie chcial oddac(zaznacze ,ze auto bylo nie naprawione i chodzilo w trybie awaryjnym tylko jeden bieg)
Po jakims miesiacu walki odebralem auto zapłaciłem6 tys i dostalem nie naprawione auto. Data odbioru na pisemnej gwaracji 10,04,2009
Pojechalem do serwisu volvo zeby podlaczyli go pod komputer(zaznacze,ze Pan Walczewski dysponuje testerem za 300zl na allegro :)
Po wizycie w Volvo okazalo sie ,ze komputer i polaczenia sa sprawne ,prawdopodobie nie otwiera sie zawór ktory wymieniał Pan Walczewski.Dostalem wydruki z diagnoskopu.
Przyjechalem do Pana Walczewskiego i przedstawilem mu jak to wyglada.
Powiedzial mi ,ze oni sie nie znaja i on ma dobrego elektronika i zrobi sztuczke magiczke i bedzie dzialac wiec ok.
Wizyta umówiona.
Przyjechal elektronik który posiada sprzent który opisal Pan Walczewski(zaznacze ,ze Pan Walczewski nie ma nic wspólnego z tym sprzentem i nie jest jego własnoscią)tak na marginesie z tego co odczułem to Pan Walczewski w swojej firmie zna sie na dowozie czesci i opowiadaniu roznych historyjek.
Wracajac do tematu po diagnozie przyjechalismy do Pana Walczewskiego i elektronik Pana Walczewskiego powiedzial to samo co Volvo.
Pan Walczewski chcial zebym zapalcil swojemu elektronikowi za diagnoze(szok).
Odmówiłem zapłaty i wspomniałem o kosztach poniesionych w Volvo(300zł)odmówił zwrotu kosztów.
Zostawiłem auto do poprawki.
Za jakies 3 dni tel. od Pana Walczewskiego ,że uszkodzona jest jakas płytka i koszt 1300zł (rece mi opadły).
Przyjechalem i powiedzialem ,ze wiecej jak 500zł nie dam bo nie mam.
Pan Walczewski zgodził sie z łaska.
Przy odbiorze auta otrzymałem owa płytke która była sprawna tylko Pan Walczewski jak ja czyscil to kompresorem wydmuchal jakas czesc z niej info.bylo od jego ludzi z zakładu;) i był zawór zablokowany czyszczenie pomogło płytka wymieniona na mój koszt(mam ja do tej pory)
Machnołem reka zapłaciłem cacko jezdzi.
Mineło 3 miesiace zaczely sie wycieki ze skrzyni tel. do Pana Walczewskiego.
Przyjechalem stwierdzono wyciek z uszczelki ktora Pan Walczewski wymienial i pocenie z uszczelki która byla rzekomo nie dostepna nowa.
Wymiana uszczelki nowej Pana Walczewskiego byla tak zwana druga uszczelka
Tzn. żeby wymienic uszczelke Pana Waczewskiego trzeba zdjac mise boczna,a uszczelka uzywana szła pod mise.
Pan Walczewski chcial mnie skasowac za wymiane 1500zł
Wiec ja Panu Walczewskiemu powiedzialem wymien Pan uszczelke swoja(z której leci olej)na gwaracji a jak Pan bedziesz mise na koniec zakładał to zamiast tej uzywanej zamontuj Pan nowa z Volvo.
Zrozumial ,ze nie dam sie przekrecic na kase.
Zamówiłem uszczelke w Volvo,odebralem umówiłem sie na wymiane.
Nie doczekałem sie wizyty umówionej bo wyleciał mi olej ze skrzyni.
Przewód który ma za zadanie chłodzenia skrzyni wyskoczyl z chłodnicy gdzie Pan Walczewski go montował przy mnie i czekałem bo jezdził do serwisu po nowe oringi i zapinki na moj koszt oczywiscie.
Zadzwoniłem przedstawilem sytuacje Pan Waczewski jako firma Wal-ent zamowila lawete i zabrala moje cacko do warsztatu oczy mi wyszly ,ze tak podszedł do sprawy(po wczesniejszych przejsciach)
Na drugi dzien dostalem tel. ,ze auto jest gotowe wszystko dziala i do zaplaty jest 1100zł(bez kometarza)
spora kłutnia tel. Wypomnial mi ,ze musial za lawete zapłacic itp.

Znowu chcial mnie nacignac za wymiane tych uszczelek o ktorych pisalem wyzej.
Po długiej kłutni odzyskałem auto.
Do 15,02,2010 jezdzilo ;)
tego wlasnie dnia padł wsteczny nie ma nie dziala.
tel. do Pana Walczewskiego przedstawiłem sytuacje to mi powiedzial ,ze nie mam gwaracji.
Pomyslalem ,ze moze juz rok minoł.
W domu patrze na gwaracje mam na niej napisane przez Pana Walczewskiego 12miesiecy na elementy wymienione i robocizne.
Dołącze tu do kolezanki Myszki.
Pan Walczewski z firmy Wal-ent daje gwaracje 12 miesiecy wirtualna płatna bo wymysla za kazdym razem ze uszkodzilo sie cos innego.
Mało tego przy wizytach reklamacyjnych czy odbiorze auta ,prosze mi wierzyc zawsze był ktos co kłucil sie z Panem Walczewskim na temat ceny za usluge bo sie zmienila po wyjeciu skrzyni czy reklamacji bo trzeba zaplacic bo rzekomo uszkodzilo sie cos innego.
Na dzien dzisiejszy auto stoi bo nie ma wstecznego po naprawie Pana Walczewskiego ;)
Twierdzi ,ze spaliłem wsteczny w zaspie.
Byłem w 4 niezaleznych serwisach i to co Pan Walczewski opowiada mija sie z celem.
Poprostu wziol sporo kasy i nie chce sie bawic w reklamacje umywa rece.
Tak wyglada gwaracja Pana Walczewskiego Z firmy Wal-ent.
Na koniec miedzy wizytami u Pana Walczewskiego dowiedzialem sie ,ze chlopaki z jego firmy nie chcieli naprawiac tego auta bo jest ciezkie w naprawie byli chociaz szczerzy i dobrze by zrobili,ale Pan Walczewski odparł,ze nie ma kasy i nie ma roboty to trzeba za wszystko sie lapac.
Po co na jego stronie cyt. pracujemy na częściach
najwyższej jakości;
nie boimy się trudnych zleceń
i lubimy ciężkie przypadki;
Dla mnie Pan Walczewski Wal-ent jest ciezkim przypadkiem
Sami ocencie Pana Walczewskiego i firme Wal-ent
Jesli chcecie cieszyc sie swoimi cackami omijajcie Pana Walczewskiego Wal-ent z daleka,na@ moge wyslac gwaracje ktora na dzien dzisiejszy jest wazna (od10,04,2009 do 10,04,2010)
Mało tego na zyczenie moge podac tel. do naprawde dobrych serwisów naprawy skrzyn automatycznych.
Zaznacze ,ze dwa z nich naprawialy skrzynie po naprawach Pana Walczewskiego firmy Wal-ent(podobne przypadki do mojego)
Posiadam swiadków, zdjecia ,kazda rozmowe tel. z Panem Walczewskim Wal-ent z dnia kiedy wylecial mi olej ze skrzyni i od dnia kiedy odbieralem nie naprawione auto.
Pisze smsa zebym zakladal sprawe w sadzie <to jest podejscie Pana Walczewskiego firma Wal-ent.

OMIJAJCIE SZEROKIM ŁUKIEM

ul. Sielska 7
05-500 Siedliska
(obok Piaseczna) tel./fax: 022 756 96 93
0 501 33 62 09
e-mail: wal-ent@wal-ent.pl
Załączniki
gwaracja firmy Wal-ent
gwaracja firmy Wal-ent
PICT12620.zip
(74.21 KiB) Pobrany 212 razy
Awatar użytkownika
mesio14
VIP
Posty: 4170
Rejestracja: 9 maja 2009, o 12:46
Lokalizacja: pleszew

Post autor: mesio14 »

Chyba masz nerwy ze stali ja bym dziada podgryzł chocby mnie przymkli
E 270 CDI 2000r, lift, manual
t6
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2010, o 18:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: t6 »

Powiem,ze sporo ludzi mi to mowi.
Postanowilem go zniszczyc przez horror ktory przeszedlem z ta firma.
Napisze wszedzie tam gdzie sie da.
Pozdrawiam zycze milego wieczoru.
alexander13
VIP
Posty: 238
Rejestracja: 9 sty 2010, o 23:53
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: alexander13 »

Ja PIE....Ę jak bym tak pojechał z którymś z moich klientów w Szczecinie to by mnie i moich mechaniorów chyba zlinczowali. T6 ty nie masz nerwów ze stali ty ich po prostu nie masz. Ja na twoim miejscu bym gościa zadeptał. Opisz go w gazecie np. Wyborcza w postaci podziękowania za super usługę i dodatkowe dzięki niej poniesione koszty i wiele nerwów. nie omieszkaj uprzedzić kolegów z sąsiednich forów.
W210 S420 kombi 1996 rok na 7 osób
VIN: WDB2102721A241084

W126 280SE 1981 rok
almax@onet.eu
Adam1307

Ne polecam tych 2 a sa jedynymi w moim okregu.

Post autor: Adam1307 »

Wtam.Nie polecam warsztatu w Ledzinach woj slaskie nie pamietam nazwy jak i na giszowcu w katowicach . sa to dwa fachowcy ktorzy sie znaja. Pierwszy jest nagnny zachowanie i trzepanie kasy za byle co!! nMialem problem z epc podjechalem autko zostawilem mowi ze po 3 dniach bedzie dzwonie mowi ze za tydzien dzwonie za tydzien mowi ze jeszcze sie nie zabrali za niego .wrrr dzwonie po 2 tygodniach powiedzial ze bedzie jutro do odebrania. podjezdzam ok autko zrobione w pedzie czassu zaplacilem ponad 1500zl i odjechalem nie zdarzajac sprawdzic. Pan powiedzial mi ze wymienil jaka czesc dal mi ja . Pojechalem i po 2 kilometrach znow epc!!! myslalem ze snie. Po dwoch dniach podjechalem znow tam bo nie mialem czasu co sie okazalo pan nie potrafi tego zrobic a wymienil mi ta czesc bo myslal ze to to!!!OBRAZAJAC PRZY TYM INNE WARSZTATY ZE NIE POLECA TEGO TEGO TEGO BO TAM RABIA ZLE!! NIECHCIALO MI SIE GO SLUCHAC.! skandal!!! i jesli chce podejmie sie ale nie u niego tylko zawiezie do kolegi a to znow 2000zl!!! podzikowale i pojechalem na najblizszy nastepny na katowice tam facet dosc mily powiedzial ze autko zobaczy bedzie po 4-5 dniach. autko bylo po tygodniu ok wszytsko zrobione epc nie wystepuje pompa paliwa byla jak powiedzial zbyt mala jak na ten ilnik (320cdi) mowil ze jest jaka 611 a ma byc 613 nie wiem co to . nie wierzylem ze jezdzilem na mniejszej pompie i bylo ok az do czssu bledu epc. ale ok. zaplacilem 1400zl po 2 dniach zajzalem pod maske na odpalonym aucie tu co!!! pompa brudna a zapewnial ze zalatwil nowa tanio. nie dosc ze brudna to normalne kapalo z niej paliwo . a wiatrak rozpylal je po calym silniku. juz tam nie pojechalem z braku czsu. Nie polecam tych ludzi z azadnym poorem. pierwszy mnie naiagnol i ie nie zna a drugi taksamo. PS U TEGO PIERWSZEGO WYMIENIALEM KIEDYS OLEJ Z CIEKAWOSCI ILE WEZMIE I WIECIE ILE WZIOL?? normalnie mnie zszokowalo ale zaplacici musialem bo juz byl wymieniony. 400zl!!!!!!!!!!!!!!!!!!! gdybym wiedzial to nigdy bym tam nie przyjechal!!!!!
Awatar użytkownika
mesio14
VIP
Posty: 4170
Rejestracja: 9 maja 2009, o 12:46
Lokalizacja: pleszew

Post autor: mesio14 »

K---a i złodziej jedną drogą chodzi :-/
E 270 CDI 2000r, lift, manual
Awatar użytkownika
kamil9856
Posty: 925
Rejestracja: 21 gru 2009, o 19:15
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Post autor: kamil9856 »

Ja nie polecam warsztatu w kostrzynie nad odra na sportowej Pan K....sz to oni mnie naciagli na przeplywomiesz i malo tego nie pasowal do mojego bo byl od 2.2 cdi a drogie to ze wogole nie byl potrzebny :evil:
Mercedes W203 2.2CDI lift :] 122ps :rozpacz:
Było-Alfa Romeo 156 1.9JTDm 150ps :mur:
Było-Mercedes w210 320CDI :hyhy:
Było-Nissan Micra 1.0 16v :zabawa:
pilot30
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2010, o 18:35

warunki gwarancji

Post autor: pilot30 »

Szanowny Panie zgodnie z pana zaleceniami zapoznałam się z Pana gwarancją i nadal twierdzę że nie ma Pan racji . Nie stawił się Pan na żaden przegląd gwarancyjny ani wymianę oleju. Więc gwarancja wygasła w momencie niedotrzymania terminu przeglądu. Każdy servis dając gwarancję wymaga przeglądów gwarancyjnych, co jest wyraźnie widoczne na zdjęciu które Pan zamieścił. Serdecznie pozdrawiam Urszula Walczewska
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości