Chcę kupić E280, pomocy!

Wszytko o Mercedesie E W210

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Maxim75
Posty: 7
Rejestracja: 1 paź 2008, o 23:46
Lokalizacja: Łódź

Chcę kupić E280, pomocy!

Post autor: Maxim75 »

Ludzie, pomocy!!!
Mam okazję kupić E280 z 2001 roku. Auto jest pewne, bo od znajomego, zaufanego człowieka, który sprzedaje bo kupił nowego mesia.
Doradzicie mi coś na temat tego modelu, proszę!
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

Hm...jak pewny i Ci sie podoba i stac Cie na utrzymanie to bierz :)
Maxim75
Posty: 7
Rejestracja: 1 paź 2008, o 23:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Maxim75 »

Hmmm.... wszyscy mówią, że tani w utrzymaniu, jak to jest na codzień, podpowidzcie coś, bo co chwila mam sprzeczne informację i już sam nie wiem co o tym mysleć...??!!
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9463
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

ogolnie w210 jest malo wadliwy. popytaj taksowkarzy, to wiekszosc powie ze wymienia sie materialy eksploatacyjne. konkludujac, jezeli dbasz o mesia to nie spodziewaj sie wiekszych problemow. wlasciwie uzytkowany, nie sprawia problemow mechanicznych. owszem zdarzaja sie awarie, ale raczej drobne. jeszcze jak znasz jego przeszlosc to mozesz brac. przemysl tylko sprawe benzyny, moze instalacje zalozysz od razu, bo niestety 2.8 oszczedny nie jest. nie ma co sie oszukiwac.
Maxim75
Posty: 7
Rejestracja: 1 paź 2008, o 23:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Maxim75 »

Dzięki za odpowiedzi. Tak, gaz idzie w pierwszej kolejności i też już wiem, że nie będzie to tania impreza, ale auto chcę kupić na lata bo wersja max i tak jak już pisałem z pewnego źródła.
Może jesszcze ktoś coś napisze...?
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

Hm...nie wiem jaki jest silnik w W210 po lifcie :) Ja mam E280 z 1997 roku (silnik 2.8 V6 204KM) i jesli chodzi o spalanie to w miescie (korki, Warszawa) to spala 13-14 litrow a na trasie 9-10 (jazda dosc dynamiczna...momentami bardzo szybko...przewaznie 120-150 km/h plus wyprzedzanie).Tyle za ja mam naped 4x4 wiec spala troche wiecej. Na trasie "po emerycku" i malo przyspieszania i hamowania spali 8-9 litrow ;)

Jesli chodzi o przeglady i serwis to musisz liczyc sie z tym ze do silnika takiego jak moj wchodzi 7-8 litrow oleju. Do tego w silniku jest 12 swiec zaplonowych ale sa to takie dlugoprzebiegowe ktore sie wymienia po 80-90 tys kilometrow wiec jak raz wymienisz to dlugo bedziesz mial spokoj. Pozatym jesli silnik jest zadbany i byl na czas serwisowany to nie powinno byc z nim wiekszych problemow :) Ja poki co wymienialem tylko plyny i materialy eksploatacyjne a samochod mimo 230000 km przebiegu cyka jak trzeba :) Wiadomo ze rzeczy typu tlumik, katalizator, przeplywomierz i inne wazne dla silnika sa drogie ale jesli samochod to nie truposz to nie bedziesz musial tego wymieniac :)

Na forach wyczytalem taka opinie ze jak sie popsuje cos powaznego to troche kosztuje ale jak sie to dobrze naprawi to MB odwdziecza sie bezawaryjna praca przez dlugi czas :)
nonmaximus
Posty: 899
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: nonmaximus »

Maxim75 pisze:Dzięki za odpowiedzi. Tak, gaz idzie w pierwszej kolejności i też już wiem, że nie będzie to tania impreza, ale auto chcę kupić na lata bo wersja max i tak jak już pisałem z pewnego źródła.
Może jesszcze ktoś coś napisze...?
Tak jak napisał kłosiak - jeżeli Cię stać to bierz. Ja się przesiadłem z Opla Vectry na W210 E280 (kiedyś jeździłem W123, w dawnych czasach :) i w eksploatacji jest olbrzyma różnica, choćby podany przykład oleju (8 litrów po powiedzmy 30 PLN co 15 kkm) czy też oleju w ASB, opon, świec (platynowe, wytrzymują 100 kkm na benzynie, na gazie pewnie krócej, najtańsze jakie znalazłem na niemieckiem ebayu to 300 PLN z przesyłką za komplet) itd. itp. etc.

Aha, w polifcie jest ten sam V6 czyli M112 204 KM. Mi auto pali więcej benzyny niż Kłosiakowi, niewiele, ale trochę więcej, mimo, że mam sedana i ośkę. Ale z drugiej strony jazda tym autem powoduje takiego banana na r***, że dopóki nie zaświeci Ci się rezerwa to nie myślisz nawet o spalaniu :lol:

Na gazie jest już zdecydowanie fajniej finansowo (bez różnicy jeżeli chodzi o osiągi) niż na benzynie, pod warunkiem, że nie przydziadujesz na instalacji. Ja mam BRC Sequents 56 z wtryskiwaczami Keihin i póki co jest ok. Generalnie musisz znaleźć gazowników, którzy się znają na rzeczy (ja wybrałem Czakram). Na dobrą instalacje musisz wydać minimum 4 k PLN (ja zapłaciłem 4300 PLN).

Aha no i podaj VIN, zobaczymy co to za wersja max :mrgreen:
Bo mi się też wydawało, że mam dobrze wypasionego a okazało się, że nie mam kilku kodów wypasu typu prawy fotel również elektryczny, pompowane fotele itp.

Pozdrawiam,

nonmaximus
Ostatnio zmieniony 3 paź 2008, o 13:00 przez nonmaximus, łącznie zmieniany 1 raz.
E280 '99
VW Golf MK IV 1.6 cabrio '98

Ze świata statystyk: 90% właścicieli BMW kupiło je tylko dlatego, że nie potrafiło przeliterować słowa Mercedes :mrgreen:
Maxim75
Posty: 7
Rejestracja: 1 paź 2008, o 23:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Maxim75 »

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi, podpowiedzi i porady.
Nie znam numeru VIN bo jeszcze nie kupiłem tego auta, ale to wersja Avantgarde i ma oba fotele elektryczne i pompowane. Do tego NAVI, DVD i takie tam jeszcze...
Dzięki nonmaximus za podpowiedź odnośnie instalacji gazowej i firmy, która się na tym zna.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-10-03, 17:31 ]
Jeszcze jedno pytanie do nonmaximusa: mógłbyś poradzić jakiegoś, dobrego mechanika w Wawie?
Jestem z Łodzi, ale niebawem przeprowadzam się do Wawy i kompletnie nie mam pojęcia gdzie podjechać a niechciałbym wpakować się na minę.
Dzięki. :-)
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

@nonmaxinus

KLOSIAK a nie Kłosiak :evil:
Awatar użytkownika
pastis
VIP
Posty: 35
Rejestracja: 2 cze 2008, o 23:59
Lokalizacja: KRAKOW

Post autor: pastis »

ja mam 2,8 r6 i jestem bardzo zadowolony -srednie spalanie ok 12l ale nigdy nie nie zagazuje zadnego auta bo to dla mnie grzech.
zrobilem cale zawieszenie w granicach 2000pln u chlopakow z ASO ale prywtnie[w 95% na oryginalnych czesciach] i mam nadzieje troche pojezdzic -chociaz w Krakowie to trudne[ale we Wroclawiu jeszcze trudniejsze]
po przesiadce z w140 troche ciasno ale jak przesiadam sie ze SMART-a to czuje sie jak w salonie
od chlopakow z ASO slyszalem ,ze jak sie porzadnie zrobi auto to dlugo mozna jezdzic bez usterek
radze sprawdzic podnosniki tylnych szyb[el.] bo u mnie zerwaly sie obydwie linki-szczesliwie tanio kupilem na EBAY-u..............tanio tez naprawisz linki w firmie KONSOR w Krakowie

moim zdaniem -AUTO WARTE SWOJEJ CENY
W140 320S [sprzedany]
W210 2,8E [do sprzedania]
w220 s500 4Matic [aktualny]
Awatar użytkownika
trocin
Posty: 863
Rejestracja: 18 lut 2008, o 17:55
Lokalizacja: Puławy

Post autor: trocin »

pastis pisze:ja mam 2,8 r6
O tym silniku slyszalem lepsze opinie niz o v6...
S124 E220T '94
W202 C250D Elegance '94
Suzuki Vitara '92 - zabawka 4x4 :-)
C124, S210, W140 500SEL - ex
nonmaximus
Posty: 899
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: nonmaximus »

Klosiak pisze:@nonmaxinus

KLOSIAK a nie Kłosiak :evil:
Sorki ;-)

Pozdrawiam,

nonmaximus

[ Dodano: 2008-10-05, 22:04 ]
Maxim75 pisze: [ Dodano: 2008-10-03, 17:31 ]
Jeszcze jedno pytanie do nonmaximusa: mógłbyś poradzić jakiegoś, dobrego mechanika w Wawie?
Nie miałem okazji w aucie jeszcze nic naprawiać, bo tam się nic nie dzieje :) Brolera ludzie polecają, ale jest drogi.

Pozdrawiam,

nonmaximus

[ Dodano: 2008-10-05, 22:07 ]
trocin pisze:
pastis pisze:ja mam 2,8 r6
O tym silniku slyszalem lepsze opinie niz o v6...
No, ja też słyszałem, od taksówkarza ostatnio, że M112 2.8 V6 to najgorszy silnik benzynowy Mercedesa :lol:

Jak go poprosiłem o jakiś argument, to powiedział, że słaby do gazu :mrgreen: :-D :mrgreen:

Pozdrawiam,

nonmaximus
E280 '99
VW Golf MK IV 1.6 cabrio '98

Ze świata statystyk: 90% właścicieli BMW kupiło je tylko dlatego, że nie potrafiło przeliterować słowa Mercedes :mrgreen:
Maxim75
Posty: 7
Rejestracja: 1 paź 2008, o 23:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Maxim75 »

No to zgłupiałem już całkiem....!!!!!!
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9463
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

ja bym bral rzedowke.
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

a ja bym kupił cos ocynkowanego bo mercedes gnije ...
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości