2.2 D problem na ciepłym silniku pOMOCY!!!!!!!!!!

Silnik i osprzęt

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
kyrbob86
Posty: 28
Rejestracja: 11 gru 2009, o 20:56
Lokalizacja: Szczecinek

2.2 D problem na ciepłym silniku pOMOCY!!!!!!!!!!

Post autor: kyrbob86 »

Witam. Ojciec ma problem a mianowicie dotyczy to silnika 2.2 D 97r. Na zimnym silniku jest wszystko ok ale gdy tylko sie rozgrzeje i chcemy go znów odpalić czasami są problemy jakby palił na dwa gary wtedy trzeba znów go zgasić i jest ok albo znów powtarza tą sama czynność z reguły za 2 odpaleniem jest już ok. Mechanior powiedział mu ze to pompa wiec zawiózł ja do pompiarza do Połczyna Zdrój, pompiarz powiedział ze pompka jest ok wiec o co tutaj koledzy chodzi, proszę o pomoc, z góry dziękuje

[ Dodano: 2010-06-09, 21:50 ]
panowie POMOCYYYYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
sasza
Posty: 294
Rejestracja: 26 gru 2009, o 12:19
Lokalizacja: rościn

Post autor: sasza »

stary ja tak mialem -dokladnie to samo-co sie okazalo...swieczki byly przepalone..wiec wymienilem swieczunie-pokusilem sie o filtr paliwa i uszczelki pod nim i gra i buczy..a czy podczas jazdy niezapala ci sie kontrolka grzania swiec??
MAM PRZEŚLICZNĄ ŻONĘ I CUDNĄ KOCHANKĘ-MERCEDES:)))
mb 2.2 diesel 96 rok po taxi;)
roberts150

Post autor: roberts150 »

sasza pisze:stary ja tak mialem -dokladnie to samo-co sie okazalo...swieczki byly przepalone..wiec wymienilem swieczunie-pokusilem sie o filtr paliwa i uszczelki pod nim i gra i buczy..a czy podczas jazdy niezapala ci sie kontrolka grzania swiec??
Na mój gust gdyby to była wina świec , objawy były by odwrotne , na zimnym silnik by kulał .
Kolega pisze że pompa była sprawdzana , może jednak ktoś postawił złą diagnozę ?
Ten słynny lucas to wyższa szkoła jazdy , nie każdy pompiarz podejmuje się naprawy .
Diagnoza komputerowa była ? Jakieś błędy wykazał komp ?
Awatar użytkownika
kyrbob86
Posty: 28
Rejestracja: 11 gru 2009, o 20:56
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: kyrbob86 »

wczoraj mechanik włożył pompę która wrodziła od pompiarza z Połczyna i tu niespodzianka, pompiarz twierdzi ze pompa jest w porządku a po złożeniu samochodu przez mechanika samochód chodzi ładnie ale jak tylko się doda troszkę gazu to już później obroty falują i nie można nic z tym zrobić. o co chodzi??

[ Dodano: 2010-06-11, 10:11 ]
diagnozy komputerowej nie bylo
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

powtarzam po raz setny na forum: sprawdzic szczelnosc ukladu paliwowego, wezyki do pompy, oringi na srubie filtra, oringi na filtrze wstepnym siateczkowym, wezyki czarne idace do grodzi, termostat paliwa.

najpierw sprawdz to.
Awatar użytkownika
kyrbob86
Posty: 28
Rejestracja: 11 gru 2009, o 20:56
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: kyrbob86 »

to wszystko zostało sprawdzone
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

to obroty faluja czy chodzi jakby na 2 gary?
Awatar użytkownika
kyrbob86
Posty: 28
Rejestracja: 11 gru 2009, o 20:56
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: kyrbob86 »

przed trafieniem pompy do pompiarza chodził tak jakby na 2 gary na ciepłym silniku a teraz nie wiadomo czy ta usterka jest dalej bo po włożeniu pompy od pompiarza falują obroty

[ Dodano: 2010-06-11, 11:58 ]
i nie można tego w żaden sposób ostawić
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

i nie można tego w żaden sposób ostawić
to niech pompiarz sie tym zajmie, nie jestesmy wrozkami i nikt nie zgadnie dlaczego obroty faluja.
Awatar użytkownika
kyrbob86
Posty: 28
Rejestracja: 11 gru 2009, o 20:56
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: kyrbob86 »

to po co się wypowiadasz skoro nie jesteś wróżką, nie interesują mnie puste odpowiedzi tylko konkrety a skoro nie potrafisz pomóc to nic nie pisz.proszę o zakończenie tematu bo sprawa jest już rozwiązana i auto chodzi, dziękuje innym za zaangażowanie
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

aha, czyli jak masz problem to lamentujesz na forum i blagasz o pomoc, a jak problem zostal naprawiony to masz nas w dupie i juz nie raczysz podzielic sie odpowiedzia?
Awatar użytkownika
kyrbob86
Posty: 28
Rejestracja: 11 gru 2009, o 20:56
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: kyrbob86 »

WYMIANA POMPY NA NOWA PO REGENERACJI W GDAŃSKU KOSZT 2600 ZL PO ODDANIU STAREJ
looqash
Posty: 17
Rejestracja: 25 wrz 2009, o 13:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: looqash »

no to czadzik :shock:
Bez gwiazdy nie ma jazdy;)
w202 200D
w210 220D
w638 230
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 29 gości