Węże układu chłodzenia drgają

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

uli
Posty: 5
Rejestracja: 17 mar 2010, o 23:48

Węże układu chłodzenia drgają

Post autor: uli »

Mercedes CLK 320 V6 ( wiem , że to forum W210 ale silnik ten sam ). Wężę drgają dosyć mocno przy zapalonym silniku - najbardziej ten przy elektrycznej pompce wody . Pytanie czy może ona dawać takie objawy , dodam że cały silnik lekko podszarpuje . Auto nie grzeje się nie znika woda i nie robi się ciśnienie w układzie - tylko to rzucanie wężami.
Przesiadka z BMW na Mercedesa ... wiem , które lepsze ale w tym gorszym nikt się nie dziwi , że nie mam dresu :) A tak poważnie to fajne auta są fajne ...

Mercedes CLK 320 Sport
Honda SHADOW VT600C
hammond24
Doradca
Posty: 4115
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 15:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: hammond24 »

Poduszki pod silnikiem?
hammond24
W210 2.3 B+LPG 1997 ASB
WDB2100371A415889
W140 2.8+LPG 1993 Manual
WDB1400281A163186
Taxi driver /niestety/Zawsze wiedziałem że źle skończę.
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Przy dodaniu obrotow to samo?

Poza tym chyba się nie przywitałeś.
A jeszcze bardziej poza tym, uwazasz, ze MB gorszy od BMW?
E 220 CDI '01 Elegance
uli
Posty: 5
Rejestracja: 17 mar 2010, o 23:48

Post autor: uli »

Faktycznie nie przywitałem się ale to dlatego , że trafiłem na wasze forum w nocy a temat mocno mnie nurtował - obiecuje poprawe. Poduszki nie sądze , raczej zastanawiam się właśnie nad pompką ... Ewidentnie czuć nawet drgnięcie wody ( węża ) przy wyjściu z bloku . Tylko błagam nie piszcie , że to kopresja idzie w układ chłodzenia bo to akurat wykluczam .

Z tym BMW to troche wsadzenie kija w mrowisko :mrgreen: i niestety dużo prawdy szczególnie pod względem serwisowym (głównie jakość uszczelnien samego silnika ) i dostępności części :cry: .

Generalnie jestem daleki od rozpatrywania fajności / niefajności ze względu na marke .
Przesiadka z BMW na Mercedesa ... wiem , które lepsze ale w tym gorszym nikt się nie dziwi , że nie mam dresu :) A tak poważnie to fajne auta są fajne ...

Mercedes CLK 320 Sport
Honda SHADOW VT600C
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9463
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

a silnik rowno w ogole pracuje? nie kuleje?

skrzynia manulana czy automatyczna?

poduszki tu maja duze znaczenie.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
mesio14
VIP
Posty: 4170
Rejestracja: 9 maja 2009, o 12:46
Lokalizacja: pleszew

Post autor: mesio14 »

Jak płyn drga w węzach to wina poduszek ludzie miejcie nature :-D :-) :lol:
E 270 CDI 2000r, lift, manual
uli
Posty: 5
Rejestracja: 17 mar 2010, o 23:48

Post autor: uli »

Dokładnie :-D Poduszki są ok . napisałem że silnik czasem złapie drgawke ale pompka jest przykręcona zawsze do nadwozia a wąż wychodzi z niej więc jeśli układ nie jest zapowietrzony to nie widze związku z łapami .
Przesiadka z BMW na Mercedesa ... wiem , które lepsze ale w tym gorszym nikt się nie dziwi , że nie mam dresu :) A tak poważnie to fajne auta są fajne ...

Mercedes CLK 320 Sport
Honda SHADOW VT600C
hammond24
Doradca
Posty: 4115
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 15:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: hammond24 »

mesio14, Mamy naturę,wróć do pierwszego postu.Nie ma nic o drganiu PŁYNU w wężach.Tak to jest,jak opis usterki jest niedokładny.Pompka wspomagająca wytwarza chyba zbyt niskie ciśnienie by spowodować drgania bądź co bądź grubych węży.Jeśli już to główna pompa.
hammond24
W210 2.3 B+LPG 1997 ASB
WDB2100371A415889
W140 2.8+LPG 1993 Manual
WDB1400281A163186
Taxi driver /niestety/Zawsze wiedziałem że źle skończę.
uli
Posty: 5
Rejestracja: 17 mar 2010, o 23:48

Post autor: uli »

Słowo klucz "rzucanie" na końcu postu może faktycznie opis nie był do końca ścisły . Nie chodzi mi o wytwarzanie ciśnienia ale jeśli się zatrzymuje (np. zaciera się na ośce) to czy może na tyle zakłucać obieg .

[ Dodano: 2010-05-13, 00:16 ]
O temacie drgających węży zapomniałem , bo w sumie nic się nie działo , a tu nagle podjeżdżam pod dom i słyszę lekkie rytmiczne stukanie ( w sumie to nie wiem jak je usłyszałem bo nie jest zbyt głośne ). Od razu podniosłem maskę i okazało się że postukuje sobie jeden z zaworów na wężach prowadzących chyba do nagrzewnicy ( są tam dwa spięte razem do jednego dochodzi wąż od wspomnianej wcześniej elektrycznej pompki) . Nie sądze , że jest to normalne zachowanie ( chodzi o częstotliwość otwarć/zamknięć ) ale jeśli się mylę to proszę o info na ten temat i czy da się taki zaworek ewentualnie naprawić lub w jakim innym miejscu szukać problemu .
Przesiadka z BMW na Mercedesa ... wiem , które lepsze ale w tym gorszym nikt się nie dziwi , że nie mam dresu :) A tak poważnie to fajne auta są fajne ...

Mercedes CLK 320 Sport
Honda SHADOW VT600C
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości