Przegrzewanie sie silnika

Silnik i osprzęt

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

kamil100
Posty: 19
Rejestracja: 9 cze 2008, o 00:12
Lokalizacja: pl

Przegrzewanie sie silnika

Post autor: kamil100 »

Witam wszystkich uzytkownikow tego forum.

Mam taki problem, mianowicie dzis kupilem e240 avangarde z 99r i ojciec podczas drogi powrotnej zauwazyl ze jak temperatura osiagnie ponad 80*C to auto gasnie. Potem trzeba czekac kilkanascie minut az ostygnie i znow odpala i znow gasni gdy temp przekroczy 80*C. Jakies pomysly co moze byc nie tak ? Z gory dzieki za odp.
luki79
VIP
Posty: 250
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:45
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: luki79 »

stawiam na zimne luty lub brak dobrego połączenia na kostkach w którymś ze sterowników lub przekaźników (np pompy).
P.S. Temperatura około 80st C to jeszcze nie przegrzewanie się silnika.
MIAŁEM:
W124 300E
W124 E320
kamil100
Posty: 19
Rejestracja: 9 cze 2008, o 00:12
Lokalizacja: pl

Post autor: kamil100 »

Ok dzieki, jutro gosciu przyjezdza i zobaczy co jest nie tak. Dzieki za odp
Assassin
VIP
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2008, o 23:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Assassin »

według prawa masz 7 dni na rozmyslenie się z zakupu...

co na to poprzedni właściciel?? nic nie wie??
S210 320CDI
belebel
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2008, o 21:30
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: belebel »

Z doświadczenia wiem że przyczyna może być zapchany katalizator
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

a może auto widzi bład któregoś z układów i wyłacza silnik , bład sie kasuje po wyłaczeniu i ponownym odpaleniu po czym znowu sie pojawia i tak w kolo , kiedys spotkałem sie z takim obiawem w innym aucie ale tam przyczyna gaśniecia był czujnik połozenia wału korbowego dostawł temp. i robił przerwe , może zrob tak zagrzej go na postoju pożadnie ile sie da , i nie czekaj az ostygnie tylko odrazu sprawdz czy jest iskra , jak bedzie iskra to sprawdz czy podaje paliwo , i wtedy bedziemy coś wiecej wiedzieli jesli nie bedzie iskry no to wiadomo co gdzie szukac bo tak to błądzenie po omacku , wyciagasz czwarty kabel wysokiego napiecia i wsadzasz stara swiece łapiesz w kombinerki i dotykasz do masy a ojciec niech przelkreci rozrusznikiem chwile zobaczysz czy jest iskra , można wykasować mu błedy za pmoca zworki w pinie 1i 4 w gniezdzie diagnostycznym ale najpierw sprawdz powyzsze
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
luki79
VIP
Posty: 250
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:45
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: luki79 »

windykatorek, błędy nie po to się zapisują by je za pomocą zworki kasować.
Jeśli jest to czujnik położenia wału (co jak najbardziej może być przyczyną gaśnięcia) to na pewno będzie zapisany taki błąd w sterowniku. Zatem odczyt dużo więcej pomoże niż badanie starą świecą czy jest iskra. Zauważ ile innych elementów do wykluczenia masz po drodze - skąd będziesz wiedział, że gdy nie ma iskry, to akurat błąd od czujnika?
MIAŁEM:
W124 300E
W124 E320
Awatar użytkownika
avandgarde
Posty: 4665
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:43
Lokalizacja: PL

Post autor: avandgarde »

Najlepiej podpiąć tester i zbadać podczas jazdy.Czujnik wału jagby gubił prąd (sygnał)to system czyta awaryjnie z czujnika wałka rozrządu i jedzie dalej.
E320 cdi kombi AVANTGARDE
Instalacje DAS/XENTRY
EPC11/2018
WIS 10/2020
STAR FINDER 2016 Off
SD-MEDIA Ulimited
XDOS OpenShell- 3/2022
WIS Standalone- WIN 7 i XP 7/2021
C3 ,C4-Vediamo , Monaco
FDOK calculator 2018
Xentry Special Calculator 2018
glonas
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2008, o 20:31
Lokalizacja: inowrocław

Post autor: glonas »

Witam.
Panowie mam problem z czujnikiem położenia wału korbowego , muszę go wymienic , i zastanawiam się czy dam rade zrobic to sam, czy lepiej podjechac do serwisu ? , w którym miejscu znajduję się ten czujnik ?
tompi22
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2008, o 17:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tompi22 »

kamil100, witam mam mercedesa W210 E klase z slnikiem 2.9TD mam pytanko czy usunoł pan tą wade bo mam ten sam problem, gdy jade sielnik sie nagżeje i sie wyłancza wyskakuja błędy, chwilke pocekam czasm 30s a czasem 2min i znowu odpala - prosił bym o jakies wskazówki jak pan sobie z tym poradził ,
z góry dziekuje i pozdrawiam
Chudy
VIP
Posty: 406
Rejestracja: 16 kwie 2008, o 18:43
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Chudy »

Tompi22 pierwsza rzecz to mamy tutaj taki dzial jak powitania, można się tam przywitać i ew. napisać parę slów o sobie...
Po drugie milo nam, że okazujesz szacunek innym, ale mamy tutaj taką niepisaną zasadę, że zwracamy się do siebie po nicku bez względu na wiek.
Reasumując: Witamy wśród MercManiaków! :mrgreen:
Całe życie się człowiek uczy a i tak głupim umiera... :)

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
tompi22
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2008, o 17:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tompi22 »

Chudy, co jak co ale ty to chyba mi nie pomożesz... no chyba ze cos wiesz na ten temat to był bym ci wdzięczny...

co jak co kasa wydana a merc nawala... :/
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

tompi22 zwolnij troche tempo, nowy jestes ale widze, ze chyba chcesz szybko zakonczyc kariere tu.
Koniec OT, wracamy do tematu:P
E 220 CDI '01 Elegance
tompi22
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2008, o 17:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tompi22 »

Udało sie znaleźć przyczynę !!! nagle gasł, komp wariował, wyskakiwały wszystkie błędy od ETS, ABS, poduszki, temperatura wody, olej, dosłownie wszystko !!! co sie okazało gdy silnik gasł nie można było nic odczytać z komputera ( do niego wejść ) ale jak chodził to było wszystko ok, wiec kazał mi pojechać do elektryka wymienić kostkę zapłonową w stacyjce, (ze to niby ona nie nie podaje dalej prądu do CAN ), Elektryk powiedział co innego zgłupiałem, rozebrał jakąś płytkę z przekaźnikami ( znajduje sie koło komputera ) i okazało sie ze luty twatde są popękane i dlatego jak jade auto dostaje drgań i gaśnie !!!

Jak narazie cały dzień jeździłem i jest super nie zgasł ani razu !!!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości