Xenony - zestawy HID

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

dokładnie jedna zarówka w aso 382 zł
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
davmix
Posty: 216
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:17
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: davmix »

http://www.allegro.pl/item382669802_zar ... ewne_.html
A powiedzcie mi jak jest z tymi żarówkami czy żeby je móc LEGALNIE użytkować potrzebne są spryskiwacze i te inne bajery czy można nimi zastępować zwykłe żarówki bez ogranieczeń??
Powyższy Post Wyraża Jedynie Opinię Autora W Dniu Dzisiejszym.
Nie Może On Służyć Przeciwko Niemu W Dniu Jutrzejszym, Ani Każdym Innym Następującym Po Tym Terminie.
Ponadto Autor Zastrzega Sobie Prawo Zmiany Poglądów, Bez Podawania Przyczyny.
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

davmix pisze:http://www.allegro.pl/item382669802_zar ... ewne_.html
A powiedzcie mi jak jest z tymi żarówkami czy żeby je móc LEGALNIE użytkować potrzebne są spryskiwacze i te inne bajery czy można nimi zastępować zwykłe żarówki bez ogranieczeń??
mozna je legalnie uzywac i nie potrzeba zadnych spryskiwaczy czy innych cudow bo to nie sa zarniki ksenonowe tylko zwykle zarowki halogenowe H4/H7 :)

aha...jednoczesnie do ksenonow to im sporo brakuje jesli chodzi o oswietlanie noca :)
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

miałem te zarówki w jakims aucie ale nie byłem z nich specjalnie zadowolony za ta cene , jedno jest pewne ze sie za szybko przepaliły ,one chyba tylko z nazwy sa ładne a p[ozatym nie wiele sie róznia od tych za połowe ceny firmy xtec czy jakos tak
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
elegance2002
Posty: 58
Rejestracja: 28 cze 2008, o 00:46
Lokalizacja: pniewy

Post autor: elegance2002 »

witam xenony...... kto widział do okulara zakładac chinole?panowie jak macie kiepskie swiatło to zmiencie lampy....
Awatar użytkownika
elspasoo
Posty: 2574
Rejestracja: 6 lip 2008, o 15:53
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: elspasoo »

windykatorek pisze:a moje xenony mają specialne wkłady chłodzące ....;) a tak na serio mam oryginały xenon i z tyłu jest samopoziomowanie ale co bekowe mam tez regulacje poziomu swiateł kolo kierownicy ale wg mnie to nie działa bynajmniej jak stałem przy scianie to nic sie nie opuszczało ani nie podnosiło , tak ma być troche bez sensu a moze to reguluje długimi sprawdze , no chyba ze ma cie pomysły albo ktos sprawdzi u siebie mojvin


Muszę ci kolego rozczarować. Tam gdzie są fabryczne xenony nie ma regulacji wyskości świateł.
Jest CLS 55 AMG'06 ,W124 220E'92 , Smart FF. Ex: CLS55 AMG'05; W251 320CDI '06;W211 320CDI V6 Eleg.7G '06;W169 180Cdi '05 autotronic; W202 250TD'97 Eleg, S210 300T TD'97 Ava, S124 300D'92, W201 2,OD, W124 260E'88 ,W124 200E'87...
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

spooko sa zakładane przez aso zaraz po zakupie
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Ramzespu
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2008, o 21:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ramzespu »

davmix pisze:Może i się pomyliłem nie jestem żadnym elektrykiem czy kimś takim ale na jedno wychodzi zresztą róbcie co chcecie wasze auta wasze dowody ja mam oryginalne i mnie nie interesuje co wy będziecie ze swoimi robic.
Ja za takie coś bym zabierał auta na parking i tyle jak zmądzrzeje to dostanie spowratem


Panowie
Wypowiadając się na forum w tematach technicznych, wypadałoby mieć trochę elementarnej wiedzy (a nie tylko być wygadanym). Piszecie taką „beletrystykę”, że mi Was żal. Posiadanie Mercedesa zobowiązuje, (chyba, że ktoś dorobił się go na sprzedaży np. pietruszki, to wtedy zwracam honor)

Jeden z Panów pisze:
„oryginalny xenon na moc 4300 k czy 4200k cos koło tego, z mocą 6000k świeci światło słoneczne!!!!!!”
Drugi go poprawia, cytuję:
„upadłem.... i podnieść się nie mogę... dlaczego mylisz moc z barwą?? xenony świecą z mocą 35W czyli znacznie mniejszą niż standardowy halogen (55W)”

Panowie:
- po pierwsze, w jednostce k dla niewtajemniczonych (dla tych którzy zakończyli edukację w szkole podstawowej) w Kelwinach wyraża się temperaturę a w tym przypadku temperaturę barwową światła (tłumaczę dla tych od pietruszki, kolor światła)
- po drugie, 35 Watów, to nie moc z jaką świecą światła, tylko moc jaką pobierają żarówki lub palniki xenonowe, liczona w W czyli Watach
- po trzecie ilość emitowanego światła wyraża się lm czyli lumenach (powtórnie tłumaczę dla tych od pietruszki).
- po czwarte, nawet żarówka typu h4 źle ustawiona, potrafi bardziej oślepiać jadących z przeciwka od najtańszego ale dobrze ustawionego palnika xenonowego (dla tych od pietruszki, wy na to mówicie żarówka xenonowa).
Co do oślepiania, to chyba każdy z Was Panowie, mijał się na drodze niejednokrotnie z TIR-em z zamontowaną baterią reflektorów dalekosiężnych na dachu i te ciągniczki potrafią dopiero oślepić, a Wy narzekacie na xenony.

Jeszcze jedno, posiadanie Mercedesa nie zwalnia od znajomości ortografii, poniżej cytuję.
„Może i się pomyliłem nie jestem żadnym elektrykiem czy kimś takim ale na jedno wychodzi zresztą róbcie co chcecie wasze auta wasze dowody ja mam oryginalne i mnie nie interesuje co wy będziecie ze swoimi robic. Ja za takie coś bym zabierał auta na parking i tyle jak zmądrzeje to dostanie spowratem”
Pozwolę sobie udzielić Koledze wskazówki, żeby przy następnym zabieraniu aut napisał w taki sposób – „z powrotem” i wtedy będzie „OK.” (chyba że Kolega jest od pietruszki, to zwracam honor).

Pozdrawiam
Ramzespu
Ramzespu
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

aleś ty mądry prawie jak moja żona, i w dodatku polonista wow pokłony chłopie , bedziesz naszym wodzem , i nie obrażaj tych od pietruszki czy szczypiorku nie ważne na czym sie dorobili ,pozdrawiam

a po piąte wypada się najpierw przywitać z kolegami od pietruszki
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Assassin
VIP
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2008, o 23:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Assassin »

- po drugie, 35 Watów, to nie moc z jaką świecą światła, tylko moc jaką pobierają żarówki lub palniki xenonowe, liczona w W czyli Watach
Jak już się czepiamy szczegółów to 35 W czyli wat pobierają przetwornice a nie "palniki". Nie ma idealnych przetwornic więc na "palnikach" nie ma 35W czyli wat.

po 1 autor wypowiedzi cytowanej chciał się przyczepić, szpanując wiedzą z fizyki co mu nie wyszło
po 2 autor wypowiedzi cytowanej nie potrafi dostrzec i zrozumieć sensu wypowiedzi (dla autora: w jaki sposób porównujemy moc żarówek?? nie muszę odpowiadać czy dorobiłeś się na handlu gwoździami??)
Ramzespu
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2008, o 21:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ramzespu »

Assassin pisze:
- po drugie, 35 Watów, to nie moc z jaką świecą światła, tylko moc jaką pobierają żarówki lub palniki xenonowe, liczona w W czyli Watach
Jak już się czepiamy szczegółów to 35 W czyli wat pobierają przetwornice a nie "palniki". Nie ma idealnych przetwornic więc na "palnikach" nie ma 35W czyli wat.

po 1 autor wypowiedzi cytowanej chciał się przyczepić, szpanując wiedzą z fizyki co mu nie wyszło
po 2 autor wypowiedzi cytowanej nie potrafi dostrzec i zrozumieć sensu wypowiedzi (dla autora: w jaki sposób porównujemy moc żarówek?? nie muszę odpowiadać czy dorobiłeś się na handlu gwoździami??)
Od razu naprawiam błąd. WITAM SZANOWNYCH KOLEGÓW.
Po drugie, Szanowny Kolego, jak już doczytasz jaką funkcję spełnia przetwornica to wtedy zabieraj głos. Przetwornica to urządzenie, które zmienia rodzaj i wartość napięcia, ponieważ w samochodach osobowych potocznie określa się, że napięcie wynosi 12 V prądu stałego (w praktyce jednak jest to wartość od około 12V do około 14V) natomiast palniki xenonowe wymagają napięcia około 20 000V prądu zmiennego do zapłonu gazu znajdującego się we wnętrz. Odbiornikiem jest palnik xenonowy a nie przetwornica dla tego te 35 W to jednak "pobierają" palniki a przetwornica tylko zmienia napięcie.
Co do dostrzeżenia sensu wypowiedzi, Szanowny Kolego. Rocznie przejeżdżam 80 000 do 120 000 km i spędzam za kierownicą parę ładnych godzin dziennie, na podstawie moich obserwacji stwierdzam, że o wiele bardziej przeszkadzają słabe ale źle ustawione światła niż nawet najmocniejsze ale prawidłowo wyregulowane xenony.

Pozdrawiam Ramzespu.
Ramzespu
davmix
Posty: 216
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:17
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: davmix »

Ramzespu pisze:nawet żarówka typu h4 źle ustawiona, potrafi bardziej oślepiać jadących z przeciwka od najtańszego ale dobrze ustawionego palnika xenonowego
Tyle że policja mi nie powie nic że mam źle ustawioną żarówkę a do twojego "xenona" się doczepi...
Ramzespu pisze:Pozwolę sobie udzielić Koledze wskazówki, żeby przy następnym zabieraniu aut napisał w taki sposób – „z powrotem” i wtedy będzie „OK.” (chyba że Kolega jest od pietruszki, to zwracam honor).
Od pietruszki nie jestem ale za to widzę że ty wielki polonista nigdy literówki nie zrobiłeś ale za to widzę że końcówki "zjadasz":
Ramzespu pisze:wnętrz
we wnętrzu chyba raczej :lol:
Ramzespu, po ile teraz pietruszka stoi??
Powyższy Post Wyraża Jedynie Opinię Autora W Dniu Dzisiejszym.
Nie Może On Służyć Przeciwko Niemu W Dniu Jutrzejszym, Ani Każdym Innym Następującym Po Tym Terminie.
Ponadto Autor Zastrzega Sobie Prawo Zmiany Poglądów, Bez Podawania Przyczyny.
barti
VIP
Posty: 367
Rejestracja: 22 cze 2008, o 11:10
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: barti »

e320cdi pisze:Dla wszystkich użytkowników świateł xenonowych
Amen... Kolega e320cdi ma 100% racji.... a jako ciekawostkę podam, iż widziałem wczoraj matiza na "xenonach" (miał też lexusy z tyłu, ciemne szybki i aluski) :lol:
Mondzio :D
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

ja biedny chłop co po polu buraki orze E klasą powiadam WAM:) dajcie na luz z tym ile to bierze czy 35 W czy 40 Wat niech se bierze , takim czepianiem sie to zrobimy sobie tu śmietnik , a forum jest chyba po to żeby Ci co nie maja pojęcia chociaż czegoś sie dowiedzieli ,
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Awatar użytkownika
Kubowy
Posty: 104
Rejestracja: 19 maja 2008, o 22:46
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kubowy »

Żeby roziwać wszelki wątpliwości to
1. ani nie "żarówka" ani tym bardziej "palnik" tylko jeśli przekomarzamy się pod względem fachowości to wyładowcza lampa ksenonowa
2. jeśli chodzi o moc to zawsze podaje się moc źródła światła a układ zapłonowy zazwyczaj pobiera dodatkowo od 10 do 15% mocy źródła światła, jednak z praktyki wynika że zazwyczaj nie mniej niż ok. 10W [wat].
E210, 2,7 CDI, ASB, ELEGANCE, 2001r
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości