Gaśnie silnik E 280

Silnik i osprzęt

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
kangaro
Posty: 18
Rejestracja: 16 lip 2008, o 09:15
Lokalizacja: Jasło

Gaśnie silnik E 280

Post autor: kangaro »

Witam, ostatnio mam często pojawiający się problem z silnikiem a mianowicie w ruchu miejskim gdy zatrzymam auto przed światłami czy też przed przejściem gaśnie mi silnik.
Powodem może być co podejrzewam za niskie wolne obroty silnika tj. ok 500 - 550 obr, na przełączonej dźwigni 4D, a jak dam na N lub P to troszkę wzrosną do ok 600 - 650 obr i na tych nie gaśnie. Znajomy mi już kiedyś mówił że mam za niskie wolne obroty silnika ale jakoś do tej pory nic się nie działo a teraz od od 2 tygodni to prawie non stop gaśnie.
Teraz mam pytanie czy można samemu podkręcić obroty silnika, jeżeli tak to jak się do tego zabrać, czy muszę jechać do mechanika, i jakie prawidłowe powinny być wolne obroty.
Pozdrawiam.
_________________________________
W210 -E280 Elegance 1996r -automat +LPG
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

Hm...ja w E280 na rozgrznym silniku i D tez mam wolne obroty ~550-600 obr (wskazowka lezy na styk nad 5 na obrotomierzu). A nie robi Ci sie przy niskich obrotach sztywny pedal hamulca?
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

sprawdzic filtr powietrza oraz prace przepustnicy, silnik sterujacy przepustnica i czujnik przepustnicy.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
kangaro
Posty: 18
Rejestracja: 16 lip 2008, o 09:15
Lokalizacja: Jasło

Post autor: kangaro »

Co do pedału hamulca to jest normalnie, a filtr powietrza wymieniałem teraz w sierpniu razem z wymianą oleju. A jak mogę sprawdzić czujnik przepustnicy i gdzie on się znajduje, dzięki i pozdrawiam.
_________________________________
W210 -E280 Elegance 1996r -automat +LPG
trajtek
Posty: 18
Rejestracja: 2 cze 2009, o 15:52
Lokalizacja: okolice3miasta

Post autor: trajtek »

@kangaro
Czy poradziłeś sobie z tym tematem?Ja mam podobne objawy a dodatkowo falowanie na niskich obrotach.
Zastanawiam się czy w mercu jest podobnie jak w audi ? Kiedyś miałem a4 i podobne objawy należało wyczyścić przepustnicę i przeprowadzić adaptację przepustnicy , przez vaga lub przez dłuższe odłączenie napięcia i przepustnica się sama zaadoptowała.
Jeśli wiesz jak się tego pozbyć to daj znać.
E280 Avantgarde 96r automat + LPG Stag 300
barti
VIP
Posty: 367
Rejestracja: 22 cze 2008, o 11:10
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: barti »

Falowanie na niskich obrotach ja kiedyś miałem.... winna była przepustnica, która została wyczyszczona i po problemie.
Mondzio :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości