Zmiana zawieszenia z Avangarda na Clasic - ktoś robił ?

Zawieszenie i układ kierowniczy

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

ROBIE320CDI
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2016, o 21:52

Zmiana zawieszenia z Avangarda na Clasic - ktoś robił ?

Post autor: ROBIE320CDI »

Witam

Mam w swoim E320 zawieszenie Avangarde ale na naszych wspaniałych drogach niestety dramat - za nisko :)

Mam ochotę wymienić sprężyny i amortyzatory na Classic

Czy ktoś to praktykował przy NIVO ?

Czy układ poziomowania też trzeba wymienić czy wystarczy regulacja?

Proszę o radę.
yellowstone2012
Posty: 1388
Rejestracja: 10 gru 2012, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana zawieszenia z Avangarda na Clasic - ktoś robił ?

Post autor: yellowstone2012 »

Zastosuj się do wskazówek z wcześniejszego swojego tematu, naucz się szukać na forum, nie powielaj tematów.
Przeczytaj ten temat
zmiana-sprezyn-vt13941.html
bizonek27
Posty: 242
Rejestracja: 18 cze 2010, o 11:53
Lokalizacja: warszawa

Re: Zmiana zawieszenia z Avangarda na Clasic - ktoś robił ?

Post autor: bizonek27 »

Niewiem jak przy nivo ale ja w swoim avantgarde podlozyłem gumy pod sprezyny.tzn.Tam sa gumy od 1 do 5 gdzie 1 najnizej 5 najwyej. Ja miałem 2 wstawione. Teraz mam wstawione 5 i jest juz wzglednie. Jest nizszy niz classic ale wyzszy niz niz avantgarde najnizsze wiec juz nie zachaczam spodem o nic. Pozdrawiam.
w202 2.2cdi 98r automat
W210 2.7CDI 99r. Avantgarde
Awatar użytkownika
benha
Posty: 877
Rejestracja: 15 mar 2016, o 00:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zmiana zawieszenia z Avangarda na Clasic - ktoś robił ?

Post autor: benha »

Z przodu musisz zmienić amory i sprężyny a z tyłu w nivo na jednej z dźwigienek jest śruba, którą popuszczasz i wydłużasz/skracasz dźwignię tak żeby pasowało wysokością do wysokości przodu. Po regulacji skręcasz mocno śrubę i wsio co masz do zrobienia żeby tył dźwignąć ;)
S210 E230 Avantgarde (12.1996) VIN: WDB2102371A318812
scibor1
Posty: 76
Rejestracja: 24 paź 2014, o 16:24
Lokalizacja: Dwórzno
Kontakt:

Re: Zmiana zawieszenia z Avangarda na Clasic - ktoś robił ?

Post autor: scibor1 »

Jestem po takiej operacji. W praktyce z przodu wymieniasz sprężyny. Amortyzatory spokojnie wyrabiają od ava. Tył sam się podniesie i wypoziomuje auto. W teorii tak jak piszą przedmówcy...
WDB2102251A504586
Awatar użytkownika
benha
Posty: 877
Rejestracja: 15 mar 2016, o 00:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zmiana zawieszenia z Avangarda na Clasic - ktoś robił ?

Post autor: benha »

Tył sam się nie podniesie, on dalej będzie stać jak stał. Trzeba to na dźwigni wyregulować. Tył 'nie wie' jak wysoko stoi przód. Najlepiej wjechać na kanał tak żeby podłoga na której stoi samochód była wypoziomowana. Do bagażnika na podłogę poziomica i tą dźwignią tak regulować żeby był poziom
S210 E230 Avantgarde (12.1996) VIN: WDB2102371A318812
scibor1
Posty: 76
Rejestracja: 24 paź 2014, o 16:24
Lokalizacja: Dwórzno
Kontakt:

Re: Zmiana zawieszenia z Avangarda na Clasic - ktoś robił ?

Post autor: scibor1 »

benha pisze:Tył 'nie wie' jak wysoko stoi przód.
Tył wie, że jest za nisko. Jak załadujesz bagażnik, to tył "siada" (w stosunku do przodu) i nivo go podnosi do poziomu. Jak przód pójdzie do góry (u mnie poszedł 8cm), to tył odbiera to analogicznie jak załadowanie bagażnika i poziomuje.
WDB2102251A504586
Awatar użytkownika
benha
Posty: 877
Rejestracja: 15 mar 2016, o 00:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zmiana zawieszenia z Avangarda na Clasic - ktoś robił ?

Post autor: benha »

Mylisz się, regulator wysokości jest podpięty do tylnego stabilizatora. Jak załadujesz coś do bagażnika stabilizator trochę się obkręca przez co podnosi dźwignię regulatora i tył idzie do góry, gdy tył sie podnosi stabilizator znowu się obkręca ale w drugą stronę, zamykając jednocześnie zawór regulatora. Jak podniesiesz przód musisz wydłużyć dźwignię która służy do regulacji wysokości tyłu tak żeby ten tył po prostu w swojej wyjściowej pozycji był wyżej. Jak podniesiesz przód, tylny stabilizator nie zmienia swojego położenia więc dźwignia regulatora dalej będzie w tej samej pozycji a co za tym idzie, wysokość tyłu też. Gdyby było tak jak mówisz, nie byłoby dźwigni z regulacją. Jak chcesz sobie to sprawdzić na swoje własne oczy, daj żabę pod sanki z przodu i lekko podnieś przód i odpal auto, tył nie zareaguje na to a wg tego co mówisz powinien się podnieść tak żeby był na równi z przodem
S210 E230 Avantgarde (12.1996) VIN: WDB2102371A318812
scibor1
Posty: 76
Rejestracja: 24 paź 2014, o 16:24
Lokalizacja: Dwórzno
Kontakt:

Re: Zmiana zawieszenia z Avangarda na Clasic - ktoś robił ?

Post autor: scibor1 »

Dziękuję za wyjaśnienia. Nie będę sprawdzał, wystarczy mi że u mnie tył sam się podniósł po podniesieniu przodu, choć obawiałem się że trzeba będzie ręcznie regulować. Widocznie mój samochód "nie wiedział" że nie powinien się podnieść po takiej operacji;) Założycielowi tematu pozostaje podnieść przód i zobaczyć co się stanie. Jeśli nic, to podniesie tył na regulacji, w końcu to jest najmniejszy problem.
WDB2102251A504586
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości