Ostrzeżenie przed zakupami u Tomek95

Rozmowy na różne tematy, niekoniecznie o motoryzacji.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

karol999
Posty: 461
Rejestracja: 27 sie 2008, o 12:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: karol999 »

Złotówa na 100% wiarygodna? Nie bronię tutaj nikogo ale kto zakupioną część sprawdza po miesiacu? Można mieć pretensje tylko do siebie.
Mercedes W220 5.0 V8
Opel Calibra 2.0 16v
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9463
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

Takie rzeczy się zgłasza możliwie jak najszybciej.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Post autor: Piasek »

Dokładnie. Intencje sprzedającego jakie były... to już do jego osobistego rozliczenia co sprzedawał, w jakim stanie i z jakim zamiarem ale grat po dotarciu winien być od razu założony celem sprawdzenia czy działa. Generalnie przed zakupem upewniłbym się co do jakiejś gwarancji rozruchowej itp.
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

Ciekaw jestem czy każdy z Was sprawdziłby część która miała być na zapas :)
Awatar użytkownika
kwiatek
Posty: 31
Rejestracja: 3 wrz 2015, o 07:12
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: kwiatek »

Ale jak nie sprawdzimy od razu, to do kogo mamy mieć pretensję? Chyba tylko do siebie.
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Post autor: Piasek »

Dla mnie kwestia do rozwiązania już została zaproponowana:
hammond24 nie jest tu od wczoraj - latami pracował na swoją reputację i nie sądzę aby coś tam se w tym poprzekładał, złożył z dwóch jedno a teraz chce naciągać na jakieś historyjki.
Sprzedający Tomek95 dopiero na nią pracuje. Oddać połowę kasy żeby było honorowo i pozamiatane bo obydwaj du*y dali: jeden nie podając terminu gwarancji rozruchowej, drugi czekając miesiąc bez sprawdzania tego co kupił.
yellowstone2012
Posty: 1388
Rejestracja: 10 gru 2012, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Post autor: yellowstone2012 »

Piasek pisze:Oddać połowę kasy żeby było honorowo i pozamiatane
Też chciałem zaproponować takie rozwiązanie, żeby sprzedający oddał honorowo pół kasy, bo to nie jest duża suma, a dobra reputacja na forum ważniejsza...

P.S Za to hammond24 umieści na forum filmik jak komisyjnie niszczy przepustnice :
- podkłada pod rozpędzony pociąg - hmm chociaż nie, bo się wykolei jeszcze
- podrzuca pod nadjeżdżający walec drogowy
- Detonuje 3kg materiału wybuchowego (trotyl, nitrogliceryna, dynamity, heksogen, semtex, C4)
:hyhy: :rotfl: :padam:
hammond24
Doradca
Posty: 4115
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 15:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: hammond24 »

Panowie,widzę,że najbardziej Was intryguje,dlaczego po miesiącu sprawdzałem część.Po prostu mi się nie chciało,były upały i zimne piwo.KUPOWAŁEM na forum,nie na jakimś portalu,co zresztą napisałem,ale widocznie nie czytacie uważnie.Wasze samochody mogą stać dwa tygodnie,bo coś padło,mój nie.Ja z niego żyje.W obecnej chwili mam wszystkie niezbędne części do postawienia samochodu na nogi natychmiast,poza tą nieszczęsną przepustnicą,łącznie z pełną zdublowaną instalacją LPG,bez butli i elektroniką silnika kompletną.Ja już nie chce zwrotu pieniędzy,o złych intencjach tego człowieka,świadczy fakt chociażby połamanej kratki o której nie wspomniał.Uważam,że wbrew temu co napisał,że jeździł na tej przepustnicy uszkodzonym samochodem /ciekawe jak?/ wiedział co sprzedaje.
karol999, jesteś zwykłym szubrawcem podważającym moją uczciwość tylko z racji wykonywanego zawodu.
hammond24
W210 2.3 B+LPG 1997 ASB
WDB2100371A415889
W140 2.8+LPG 1993 Manual
WDB1400281A163186
Taxi driver /niestety/Zawsze wiedziałem że źle skończę.
Gawra
Posty: 3045
Rejestracja: 16 gru 2009, o 19:29
Lokalizacja: Puszcza Piska

Post autor: Gawra »

Podzielam argumentacje Kolegi hammond24 :padam:

Swego czasu kiedy zbyt naiwnie uwierzylem w slowo pisane jednego z forumowiczow i zakupilem od niego zestaw swiec zarowych jako zapas, nawet na jote nie pomyslalem ze, sprzdal mi czesc kompletnie nie pasujaca do mojego auta :hyhy:

A tak na marginesie; nazywanie kogos "zlotowa" z racji wykonywania zawodu - jest zwyklym chamstwem :wstyd:
210 E300TD rok 98 - USA (WDBJF25F6WA492241)
https://www.youtube.com/watch?v=MsIFyov ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

hammond24 pisze:karol999, jesteś zwykłym szubrawcem podważającym moją uczciwość tylko z racji wykonywanego zawodu.
jak miał 2,2d to nie był taki :) teraz urósł :oczami:
karol999
Posty: 461
Rejestracja: 27 sie 2008, o 12:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: karol999 »

Jakbyś nie zauważył to już dawno przestałem tutaj się wypowiadać. Powód jest jeden. To forum spadło na psy. Na początku było inaczej a teraz? Jednym słowem porażka. A co do taksówkarzy to niestety. Nie spotkałem normalnego jeszcze więc zdanie mam takie a nie inne.
Mercedes W220 5.0 V8
Opel Calibra 2.0 16v
Gawra
Posty: 3045
Rejestracja: 16 gru 2009, o 19:29
Lokalizacja: Puszcza Piska

Post autor: Gawra »

karol999 pisze: A co do taksówkarzy to niestety. Nie spotkałem normalnego jeszcze więc zdanie mam takie a nie inne.
Taksowkarz - zawod jak kazdy inny :padam:

Ja z profesji jestem nauczycielem(prof szkoly sredniej) Wiem ze, nazywano nas"kropidupy :D
A jednak, nikt tego publicznie nie glosi :kwasny:
210 E300TD rok 98 - USA (WDBJF25F6WA492241)
https://www.youtube.com/watch?v=MsIFyov ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

karol999 pisze:Jakbyś nie zauważył to już dawno przestałem tutaj się wypowiadać. Powód jest jeden. To forum spadło na psy.
przestałeś się wypowiadać bo zmieniłeś auto ;) od tamtej pory napisałeś +/- 15 postów ale jeszcze przyjdziesz tu po pomoc :) Będę wnioskował do administratora o brak możliwości przeglądania forum bez rejestracji i logowania a wtedy rozliczymy się za obrazy użytkowników jak i samego forum.
Tomek95
Posty: 15
Rejestracja: 5 kwie 2015, o 21:08
Lokalizacja: Skłudzewo/Toruń

Post autor: Tomek95 »

Ale kolego, nie rozumiem o co się żalisz. Powiedz mi, otrzymałeś paczkę i zobaczyłeś że kratka jest uszkodzona(ja nic takiego nie widziałem, chociaż szczerze mówiąc nie przyglądałem się jakoś bardzo więc mogłem przeoczyć), więc dlaczego mi o tym nie napisałeś od razu? Załatwili byśmy sprawę normalnie, nie byłoby pretensji. Kto Ci kazał składać kratkę z dwóch innych?
hammond24 pisze:Uważam,że wbrew temu co napisał,że jeździł na tej przepustnicy uszkodzonym samochodem /ciekawe jak?/ wiedział co sprzedaje.
Da się jeździć z lekko wygiętą maską, i uszkodzonym pasem przednim więc w czym problem? :)


Wielu mam świadków na to, że auto po wypadku działało nadal tak jak powinno, nie było najmniejszego problemu z obrotami.


Chciałem być w porządku i sprzedać za 40% ceny sprawną przepustnice, bo stwierdziłem że tyle jest tego na allegro że i tak marne szansę żeby szybko poszła w większych pieniądzach i tak też postąpiłem, nadal nie mam sobie nic do zarzucenia.

Wielu forumowiczów kupiło u mnie części z tego auta, każdy był zadowolony, jeśli wiedziałem że jakaś część nie nadaje się do dalszego użytku to od razu o tym mówiłem.


Hammond24, jeśli upały i zimne piwo powstrzymały Cię od sprawdzenia części to widzę, że nie mamy o czym dyskutować.

Pozdrawiam :)
karol999
Posty: 461
Rejestracja: 27 sie 2008, o 12:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: karol999 »

W220 mam od stycznia a przestałem pisać już dużo wcześniej nawet jak miałem w210 którego bardzo dobrze wspominam. To forum tętniło życiem za czasów windykatorek, noc i paru innych forumowiczów. Nie przyjdę po pomoc. Bo po co? Jedynie na to forum zaglądam przez spory sentyment do auta.
Mercedes W220 5.0 V8
Opel Calibra 2.0 16v
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości