Przy gwałtownym wciśnięciu gazu

Silniki, skrzynie biegów, przeniesienie napędu, układ chłodzenia.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

lysy636
Posty: 57
Rejestracja: 5 maja 2014, o 23:19
Lokalizacja: Orońsko

Post autor: lysy636 »

kukson12920, klimatronik pokazuje tylko bledy klimy, jedz na SD i wtedy zobaczysz jakie sa pozostale bledy.
kukson12920
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwie 2015, o 12:59
Lokalizacja: Radom

Post autor: kukson12920 »

lysy636 pisze:kukson12920, klimatronik pokazuje tylko bledy klimy, jedz na SD i wtedy zobaczysz jakie sa pozostale bledy.
Czujnik cieczy chlodzacej jest zwizany z klima?? b1231 jak dobrze pamietam
Bo ja lubię zap****alać :D
lysy636
Posty: 57
Rejestracja: 5 maja 2014, o 23:19
Lokalizacja: Orońsko

Post autor: lysy636 »

kukson12920 pisze:Czujnik cieczy chlodzacej jest zwizany z klima?? b1231 jak dobrze pamietam
tak
Kumek
Posty: 120
Rejestracja: 14 paź 2013, o 19:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Kumek »

EPC przy kickdownie to na 99% wtryski. Miałem kiedyś tak samo w swoim 320cdi 2002r. przy gwałtownym przyśpieszaniu i wciśniętym kickdown auto gasło i wyskakiwał komunikat EPC. Okazało się że wtryski były temu winne. Po wymianie wtrysków problem minął.
E320 Elegance 2002r. - sprzedane
S500 - rozbite
VAG GOLF V - aktualnie :P

Obrazek

w220.pl - forum sklasy
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

Kumek, a ja tak miałem i winna była nieszczelność przewodu paliwowego więc już Twoje 99% to bzdura :]
kukson12920
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwie 2015, o 12:59
Lokalizacja: Radom

Post autor: kukson12920 »

tonidriver pisze:Kumek, a ja tak miałem i winna była nieszczelność przewodu paliwowego więc już Twoje 99% to bzdura :]
Zgodze sie ze nie tylko i oby tylko nie to :P musze najpierw sie podlaczyc pod kompa i dopiero bede dzialal. A wracajac do tego bledu z klimy to zostal mi b1 234 sun sensor. Ale to nie ten dzial.
Bo ja lubię zap****alać :D
barcio
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2015, o 20:12
Lokalizacja: Morąg

Post autor: barcio »

Czy udało się komuś rozwiązać ten problem. mi po podłączeniu pod kompa wyskoczył problem z ciśnieniem paliwa. Dzisiaj byłem u innego mechanika zrobił test przelewowy i stwierdził że wtryski są ok wymienił regulator ciśnienia i dalej to samo. Stwierdził że to pompa wysokiego ciśnienia ale nie uśmiecha mi się niepotrzebnie wydawać kasę
Zxvn
Posty: 29
Rejestracja: 4 sie 2014, o 10:06
Lokalizacja: Uk

Post autor: Zxvn »

Miałem to samo
Słabe ciśnienie na listwie wtrysków
Sprawdź przewody paliwa przed filtrem paliwa po
Filtrze i zobacz jaki jest ich stan bo lubią parciec z czasem. Zmieniłem przewody wyczyściłem układ cały i nowy filter paliwa i po
Sprawie a dodam ze tez mam 3.2 cdi
Przed pompa wysokiego ciśnienia masz jeszcze jedna mała pompkę z przodu silnika nad pompa ciśnienia kupiłem używkę i działa jak nowa i bym od tego zaczął to są groszowe sprawy no i komputer wyczyścił z błędów
Bez gwiazdy....:)
barcio
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2015, o 20:12
Lokalizacja: Morąg

Post autor: barcio »

wymieniłem pompę wysokiego ciśnienia i wszystko jest już ok :rotfl:
kukson12920
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwie 2015, o 12:59
Lokalizacja: Radom

Post autor: kukson12920 »

barcio pisze:wymieniłem pompę wysokiego ciśnienia i wszystko jest już ok :rotfl:
Ja zaczalem od kupienia w aso oringow do zaworu wysokiego cisnienia, zmienilem i dalej to samo jak sie zagrzeje wyskakuje epc bo na zimnym nie. Nastepnie podmienilem czujnik przeplywu powietrza, wtedy autko slabo przyspieszalo, kolega od ktorego pozyczylem mowil ze jest dobry ale u niego nie dzialal i u mnie jest to samo. Jutro pozycze ten ktory obecnie ma w 2.7cdi i dziala super. Zobaczymy wtedy jezeli nie szukam dalej. Okazjonalnie przeplukalem odme.
egr tez sie juz wyczyscil i kolektor bede skladal tylko moze ma ktos jedna klapke sprezentowac :)
Bo ja lubię zap****alać :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości