3.2 CDI wycie/buczenie na biegu jałowym

Silnik i osprzęt

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Topson
Posty: 8
Rejestracja: 28 lis 2012, o 20:13
Lokalizacja: Człuchów

3.2 CDI wycie/buczenie na biegu jałowym

Post autor: Topson »

Witam.
Dosłownie z dnia na dzień mój OM613 zaczął wydawać dźwięk, który bardzo mnie irytuje. Pojawia się na niskich obrotach na biegu jałowym jak w temacie czyli takie buczenie/wycie (łułułułułu) :P Najbardziej słychać z rana, gdy silnik jest zimny. Dziwne jest to, że jak się odpali to jest cisza, dopiero po około 10 sekundach dźwięk ten się pojawia. Na ciepłym praktycznie nie słychać w ogóle. Po dodaniu gazu do około 1100rpm dźwięk ustaje, po odjęciu wraca z powrotem. Do wymiany mam napinacz paska. Może on wydawać takie dźwięki ? A może alternator, a dokładniej sprzęgiełko ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kmtaxi
Doradca
Posty: 3273
Rejestracja: 9 sty 2009, o 18:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kmtaxi »

Zdejm pasek i odpal, to się dowiesz.
w210 2,2cdi automat elegance / 2001r
WDB2100062B427953
rob72
VIP
Posty: 200
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 17:46
Lokalizacja: kostrzyn n/o

Post autor: rob72 »

witam. u mnie silnik wydawał dziwne dzwięki,buczenie itp dopóki nie wymieniłem poduch pod silnikiem. teraz błoga cisza.aż dziwne że taka różnica może być ,nie to auto. pozdr
MB W210 320 CDI COMBI AVANGARDE 2000R WDB2102261B179634
Topson
Posty: 8
Rejestracja: 28 lis 2012, o 20:13
Lokalizacja: Człuchów

Post autor: Topson »

Pasek ściągnięty, auto odpalone i dalej to samo. Jest to coś mechanicznego, coś co pracuje. Dźwięk ten przenosi się po całej budzie. Na zimnym tak jak pisałem wcześniej, słychać bardzo mocno, na ciepłym mniej. Zastanawiałem się czy to przypadkiem nie będzie coś w skrzyni, może pompa oleju ? Olej zimniejszy - głośniejsza praca. Czym większe obroty tym dźwięk zanika. Co myślicie ? :zalamany:
Pussey
Posty: 1007
Rejestracja: 6 sty 2009, o 15:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pussey »

niezależnie od biegu ? p,r,n,d ?

w aucie nic nie drży ?

panewka lub wtrysk
jesteś w stanie filmik nagrać
Awatar użytkownika
kid
Posty: 4807
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:09
Lokalizacja: 100licaKochana

Post autor: kid »

z opowieści to panewka... jak nagrasz filmik to bedzie wiadomo...
...chyba że... :hyhy: https://www.youtube.com/watch?v=fkzdKPYuKVI :hyhy:
:hyhy:
Obrazek
Topson
Posty: 8
Rejestracja: 28 lis 2012, o 20:13
Lokalizacja: Człuchów

Post autor: Topson »

Tak, niezależnie od biegu. Ogólnie wydaje mi się, że stało się to właśnie po wymianie wtrysków. Mówię wydaje, bo po kilku dniach po wymianie siadło turbo. Byłem pewny, że to ono tak hałasuje, ale teraz po regeneracji jest to samo. Przy okazji wyczyściłem cały układ dolotowy. EGR o dziwo był w eleganckim stanie. Wtryski wymieniłem na używki. Wartości mają dobre - w normie się mieszczą, nie leją. Panewka by chyba waliła cały czas, a tutaj jak z rana się odpali to dopiero po 10-15 sekundach dźwięk się pojawia i nie jest to stukanie(jak to panewka), a rzęcholenie. Kamerka chyba tego dźwięku nie złapie, ale postaram się coś nagrać. Najbardziej słychać wewnątrz auta, po otwarciu maski słabo, więc tak jak pisałem wcześniej dźwięk się przenosi w stronę kabiny. Może faktycznie wtrysk ? Ogólnie na początku wymieniłem wtryski o innym numerze niż oryginalne, od 2.7cdi. Powiedziano mi, że będzie dobrze, ale auto nie jechało. Kupiłem o takim samym numerze jak oryginalne, które wyciągnąłem z silnika i auto wróciło do formy. Poza tym rzęcholeniem silnik pracuje pięknie, nie kopci i mocy mu nie brakuje. Robiłem wszystkie testy z SD i wszystko jest jak być powinno. Dzisiaj nasłuchiwałem wszystkiego stetoskopem i nic kompletnie nie znalazłem. Zastanawiałem się też nad jajem w skrzyni, ale ta pracuje idealnie. Muszę jeszcze jechać na kanał i od dołu posłuchać, może tam coś znajdę.
P.S. Nic nie drży.
Awatar użytkownika
Kucza
VIP
Posty: 753
Rejestracja: 27 maja 2010, o 21:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kucza »

A wyłącz nawiew w ogóle. Czasami takie łuuu jest jak się coś porobiło w kanałach którymi leci powietrze ;)

pozd.
https://www.facebook.com/PomocDlaAmelki# => Lubie to
320CDI WDB2102261B144870
240T 99r był
300TD 97r był
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości