3.2 Benzyna, problem z cylindrami

Silnik i osprzęt

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Tomasz320
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2013, o 17:28
Lokalizacja: Gdańsk

3.2 Benzyna, problem z cylindrami

Post autor: Tomasz320 »

Witam,
To będzie mój powitalny post i zacznę od trudnego problemu. Ostatnio sporadycznie przestają u mnie pracować 3 cylindry (jedna strona). Zdarza się to bardzo rzadko (nawet nie raz na tydzień) i zanika po ponownym odpaleniu auta. Dodam, że na wiosnę pojawił się podobny problem, tylko że nie ustąpił i doprowadziło to do wymiany głównego sterownika (co w zależności od tego, w jakim warsztacie jestem było konieczne albo wystarczyłoby jakieś przeprogramowanie, trudno mi się na ten temat wypowiadać). Poza tym silnik pracuje bardzo dobrze w pełnym zakresie obrotów, na benzynie i gazie, jedynie przy postoju występują prawie nieodczuwalne wierzgnięcia, które po regulacji czasu wtrysków instalacji lpg przez jakiś czas są wyczuwalne tylko przy WYBITNIE perfekcjonistycznym podejściu. Czy możliwe jest to, że jazda z niewyregulowaną instalacją lpg rozstraja ten sterownik silnika lub jest to spowodowane zużytymi cewkami/przewodami? Nie palą się żadne kontrolki, świece były zmieniane w czerwcu.
Proszę o pomoc!:)
1998 benzyna+lpg
Awatar użytkownika
mesio14
VIP
Posty: 4170
Rejestracja: 9 maja 2009, o 12:46
Lokalizacja: pleszew

Post autor: mesio14 »

:hyhy: :wstyd:
E 270 CDI 2000r, lift, manual
paulo7-72
Posty: 27
Rejestracja: 6 gru 2010, o 15:04
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: paulo7-72 »

Witam troszkę późno ale miałem coś takiego u siebie objawy wyglądają groźnie ale u mnie był to zatkany katalizator wymienić lub na próbę udrożnić (wiertarka+wiertło)powodzenia
są-WDC1641751A185463 , WDC1631541A232275 , WDB1680331J959974
były- WDB2102651A544596, WDB1240261A290195,WDB2112821X16073
BarMan
Posty: 78
Rejestracja: 14 mar 2010, o 20:13
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: BarMan »

Potwierdzam trop z zapchanym katalizatorem. Można to sprawdzi mierząc ciśnienie w miejscu pierwszej sądy i porównać po obu stronach. Trzeba też sprawdzić jak będzie jeździł tylko na benzynie czy objawy będą te same. Możliwe, że wtryskiwacze gazowe puszczają gaz i dlatego odłącza jedną stronę. Sprawdź korekty na bankach od momentu odpalenia na zimnym silniku do momentu przełączenia na lpg i rozgrzania na maksa czy nie głupieją np. przy przełączeniu na gaz. Jak poobserwujesz moment odłączenia cylindrów to napisz to cos pomyślimy.
W 210, E220 DIESEL, 1996r
W 163, ML500, 2002r
patryk79
Posty: 3
Rejestracja: 21 gru 2013, o 23:28
Lokalizacja: pomorskie

Re: 3.2 Benzyna, problem z cylindrami

Post autor: patryk79 »

Tomasz320 pisze:Witam,
To będzie mój powitalny post i zacznę od trudnego problemu. Ostatnio sporadycznie przestają u mnie pracować 3 cylindry (jedna strona). Zdarza się to bardzo rzadko (nawet nie raz na tydzień) i zanika po ponownym odpaleniu auta. Dodam, że na wiosnę pojawił się podobny problem, tylko że nie ustąpił i doprowadziło to do wymiany głównego sterownika (co w zależności od tego, w jakim warsztacie jestem było konieczne albo wystarczyłoby jakieś przeprogramowanie, trudno mi się na ten temat wypowiadać). Poza tym silnik pracuje bardzo dobrze w pełnym zakresie obrotów, na benzynie i gazie, jedynie przy postoju występują prawie nieodczuwalne wierzgnięcia, które po regulacji czasu wtrysków instalacji lpg przez jakiś czas są wyczuwalne tylko przy WYBITNIE perfekcjonistycznym podejściu. Czy możliwe jest to, że jazda z niewyregulowaną instalacją lpg rozstraja ten sterownik silnika lub jest to spowodowane zużytymi cewkami/przewodami? Nie palą się żadne kontrolki, świece były zmieniane w czerwcu.
Proszę o pomoc!:)
mialem identyczne objawy, z tym, ze u mnie katalizatory wyciete, jedna z cewek uszkodzona, po wymianie problem zniknal, trzeba sie wpiac i sprawdzic, wypadanie ktorego cylindra powraca jako pierwsze, chwile po uruchomieniu po wykasowaniu bledow. pozdr
W210 avantgarde 3.2 V6 97r. 360Tkm
RAM 1500 5.7 HEMI 09r.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości