otwierająca się roleta bagażnika (combi)

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

pawelbojanek
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 19:12
Lokalizacja: Siedlce

otwierająca się roleta bagażnika (combi)

Post autor: pawelbojanek »

długo szukałem na forum i nie znalazłem nic dotyczącego mojego problemu. otóż gdy jadę po nierównościach roleta bagażnika unosi się do góry, tak jak przy otwarciu klapy bagażnika, czy ktoś już spotkał się z czymś takim? problem leży na 99% w prowadnicach na słupkach a dokładniej w mechanizmie zamka, ale szczerze powiedziawszy boję się to rozebrać, żeby większych szkód nie narobić... może jakaś podpowiedź?
z góry dzięki
Awatar użytkownika
ZGi
Doradca
Posty: 1842
Rejestracja: 4 mar 2009, o 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ZGi »

Problem jest w tych plastikach które są na klapie, musisz je sobie wyregulować, czyli jak masz klapę zamkniętą musisz je dopchnąć w kierunku przodu auta tak aby bardziej dociskały te plastikowe bolce które są przy rolecie. Jak się przyjrzysz to zobaczysz że jak bolec się dopycha to wychodzi taka zapadka która blokuje roletę. Jak jest słabo dopchnięty to roleta na różnych dziurach może się sama podnosić.
Dany
Posty: 24
Rejestracja: 31 paź 2012, o 20:58
Lokalizacja: Opole

Post autor: Dany »

Podpinając się pod temat powiem że mam problem odwrotny bo gdy otwieram klapę roleta nie podjeżdża w górę :kwasny:
Awatar użytkownika
sat-mar
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2008, o 11:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: sat-mar »

Dany, jak roleta się zacina wystarczy posmarować prowadnice i w środku tam gdzie są bolce smarem silikonowym lub coś podobnego jak np do uszczelek - powinno pomóc ;)
MB 320CDI
Dany
Posty: 24
Rejestracja: 31 paź 2012, o 20:58
Lokalizacja: Opole

Post autor: Dany »

Już próbowałem silikonem w spreyu ale nie pomogło.
Zastanawia mnie jeszcze ten plastikowy pręt u mnie jest wygięty w strone środka samochodu najprawdopodobniej słońce i starość może dlatego cuś nie tak :kwasny:
Awatar użytkownika
Kajtek1
Posty: 3096
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:01
Lokalizacja: rynsztoki SFrancisco

Post autor: Kajtek1 »

Stary temat, ale moze ktos te mechanizmy rolet rozbieral?
U mnie mechanizm wysuwania siatki byl zaciety w zakupionym aucie I po wyjeciu dlugopisa, paru kulek do wiatrowki i innych smieci odwiercilem nity aby mechanizm wyciagnac. Sprezyna jest dobra, ale mechanizm kontrolujacy zatrzymanie nie tylko jest wyraznie uszkodzony, ale wyszedl w czesciach i nie mam pojecia jak go skladac.
Sprawdzilem EPC i Mercedes sprzedaje tylko cale rolety, nie pokazujac nawet rysunku mechanizmu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości