Co to jest i do czego służy?

Silnik i osprzęt

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

kyl
Posty: 22
Rejestracja: 21 lip 2008, o 18:33
Lokalizacja: Łódź

Co to jest i do czego służy?

Post autor: kyl »

Pierwsze przymrozki uświadomiły mi jakąś nieszczelność w układzie paliwowym. Auto gorzej odpalało, gdzieś łapało powietrze. Poczytałem, zajrzałem i rzeczywiście łączenia przewodów pompy wstępnej i wysokiego ciśnienia (gdzieś ktoś to tak nazwał) widocznie zasmarkane ropą. W ASO kupiłem oringi, wymieniłem. Umyłem, żeby widzieć czy po wymianie pokazują się jakieś bąbelki powietrza.
Gdy silnik pracuje jest wszystko ok, jednak gdy wyłączę silnik widać jak w stronę wylotu pompy wstępnej cofa się skądś powietrze!
Oględziny doprowadziły mnie do urządzonka, o które chcę Was zapytać.
Rurka na wylocie pompy wstępnej ma założony trójnik i doprowadzona jest nad silnik gdzie umiejscowione jest to urządzenie.
Jest to coś co przypomina pompkę albo raczej jakiś odpowietrznik. Problem w tym, że jeśli to odpowietrznik to nie odpowietrza. Cały czas w rurce dolotowej jest zamiast paliwa powietrze, które to po wyłączeniu silnika cofa się w stronę pompy. W trakcie pracy i przegazowania paliwo spiętrza powietrze przy tym urządzeniu ale nie wypycha na zewnątrz... A może to nie odpowietrznik
Ten element ma numer A611 078 0349
Proszę o podpowiedź co to jest, jak powinno działać, czy da się regenerować, jakoś rozebrać, żeby wypuścić to powietrze.
W EPC pokazana jest pozycja A 611 078 0331, która jest częścią tego urządzenia. Domyślam się więc, że jest to jakoś rozbieralne... ale jak?
WDB2102161B401852 a to moje autko.
Załączniki
Zdjęcie001.JPG
adaso1
Posty: 240
Rejestracja: 3 mar 2008, o 22:46
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: adaso1 »

Jest to element do fabrycznego/serwisowego odpowietrzania układu zasilania.
Miałem fajne auto "na oku": E 320T CDI 2000r. :)
Poprzednio: E 220T CDI 2000r. Aktualnie: E420 CDI
P.S. Pozdrawiam Tych wszystkich, co mnie pozdrawiają ;) :)
kyl
Posty: 22
Rejestracja: 21 lip 2008, o 18:33
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kyl »

A czy ja mogę się jakoś tym posłużyć, żeby odpowietrzyć układ? Jak to działa?
adaso1
Posty: 240
Rejestracja: 3 mar 2008, o 22:46
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: adaso1 »

Oczywiście ze możesz, musisz mieć "tylko" odpowiednią pompę próżniową z właściwymi końcówkami :mrgreen:
Miałem fajne auto "na oku": E 320T CDI 2000r. :)
Poprzednio: E 220T CDI 2000r. Aktualnie: E420 CDI
P.S. Pozdrawiam Tych wszystkich, co mnie pozdrawiają ;) :)
kyl
Posty: 22
Rejestracja: 21 lip 2008, o 18:33
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kyl »

Wesolutkie te wieści:) a jak mało profesjonalnie poradzić sobie z powietrzem, które tam się zebrało :-?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości