"ringi" na lampach, jak się nazywają - czy to wiocha?

Rozmowy na różne tematy, niekoniecznie o motoryzacji.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

jimmson
Posty: 39
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:43
Lokalizacja: Koszalin

"ringi" na lampach, jak się nazywają - czy to wiocha?

Post autor: jimmson »

Witam,
Jak się fachowo nazywają te pierścienie co są montowane na lampach? Zdjęcie w załączeniu. Kupiłem swoją eklase właśnie z takimi pierścieniami. Na wiosne zgubiłem jednen. Zastanawiam się nad kupnem. Kilka miesięcy temu znalazłem na allegro takie pierścienie. Troche drogie bo ponad 150zł. Nie pamiętam jak się nazywają:/

Demontować wszystkie czy kupić?

Osobiście poza moim samochodem widziałem tylko jedną eklase z takimi krążkami. Wiem, że poprzedni właściciel coś kombinował i chciał przerobić na avantgarde. Pomalował auto na czarno, dodał srebrne elementy, obszył fotele kremową skórą i chyba zamontował te pierścienie. Mówił, że szyby nie zmieniał, a po za tym jest jak avantgarde. Jak patrze na avantgarde to nie mają tych pierścieni.
Załączniki
...
...
Była w202 Ce 1.8 El Pi Dżii

Jest w210 E 2.2 D, a w stajni 95 Qni! I Lukasek
RafAvangard.be
Posty: 12
Rejestracja: 14 sty 2017, o 23:47

Re: "ringi" na lampach, jak się nazywają - czy to wiocha?

Post autor: RafAvangard.be »

Zdejmij to coś , każda dama nosi biżuterie ale , nie tandetną i nie za duzo ...
A na pytanie nr 1 sam sobie odpowiedziałeś Ringi na reflektory ...
Wymysł chińczyków ... Żadna szanujący sie dama tego nie ma .
To jest moje zdanie , zobaczymy co koledzy i koleżanki napiszą na ten temat
WDB2100351A558750 w210 1997 Avantgarde
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: "ringi" na lampach, jak się nazywają - czy to wiocha?

Post autor: rr6 »

Ja bym to zdemontował. Nie pasuje to tego auta (do większości pozostałych też nie pasuje). Podobnie jak wszelkie nakładki na błotniki itp. Z chromowanych dodatków "aftermarketowych" to właściwie nadaje się jedynie listwa (choć do w210 jeszcze nie widziałem) na dół klapy bagażnika i tyle. Reszta wg mnie wygląda słabo.
yellowstone2012
Posty: 1388
Rejestracja: 10 gru 2012, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Re: "ringi" na lampach, jak się nazywają - czy to wiocha?

Post autor: yellowstone2012 »

Classic – linia klasyczna, przeznaczona dla kierowców dla których tradycyjne aspekty, takie jak: bezpieczeństwo, trwałość, komfort i techniczna doskonałość, są ważniejsze przy wyborze samochodu od modnych akcentów. Wersja Classic jest zdecydowanie bardziej tradycjonalistyczna, ale zapewnia dokładnie te same innowacje techniczne jak pozostałe dwie wersje modelowe. Wnętrze zostało wykończone w szlachetnym drewnie topoli. Ta linia podkreśla wysokowartościowy, klasyczny i spokojny charakter tej linii.

Elegance – skierowane dla osób, dla których auto musi być nad wyraz eleganckie. W stosunku do wersji Classic podkreślają to chromowane aplikacje (listwy zderzaków i boczne, górna część klamek) i tarczom kół z lekkiego stopu - wytworne, eleganckie wrażenie. Wnętrze wykończone jest w drewnie orzechowym. Kierownica i mieszek obszywany skórą w standardzie.

Avantgarde – w stosunku do poprzednich linii, stawia na sportowe aspiracje auta. Dzięki obniżonemu i utwardzonemu zawieszeniu z 16-calowymi, 5-otworowymi alufelgami i reflektorom ksenonowym (nie dla wszystkich rynków) pojazd staje się bardziej dynamiczny, nowoczesny. Wnętrze wykończono w drewnie z klonu, a kierownicę i mieszek standardowo (jak w Elegance) obszyto skórą. Charakterystycznym dodatkiem są atermiczne, niebieskie szyby, grill z pięcioma poziomymi chromowanymi paskami, klamki z chromem i listwy boczne w kolorze nadwozia i z chromem
yellowstone2012
Posty: 1388
Rejestracja: 10 gru 2012, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Re: "ringi" na lampach, jak się nazywają - czy to wiocha?

Post autor: yellowstone2012 »

Do avantgarde mu trochę brakowało a te ringi wokół przednich reflektorów WIOCHA
jimmson
Posty: 39
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:43
Lokalizacja: Koszalin

Re: "ringi" na lampach, jak się nazywają - czy to wiocha?

Post autor: jimmson »

Też mi tak znajomi mówili :D Poniżej wygląd świeżo po kupieniu, z kompletem tych ringów.
Tak się właśnie zastanawiałem, czy te ringi to były fabrycznie montowane czy nie. Ale jak czytam to wiocha :D Czyli demontaż.

A próbował ktoś polerować lampę metodą z pastą do zębów? Niby ładnie dziala, starcza na kilka miesięcy.

A co do tego, że dużo mu brakowało do avantgarde, to dodam, że ma gałkę na skrzyni od avantgarde :rotfl:
Załączniki
Tak wygląda.
Tak wygląda.
Była w202 Ce 1.8 El Pi Dżii

Jest w210 E 2.2 D, a w stajni 95 Qni! I Lukasek
Gawra
Posty: 3045
Rejestracja: 16 gru 2009, o 19:29
Lokalizacja: Puszcza Piska

Re: "ringi" na lampach, jak się nazywają - czy to wiocha?

Post autor: Gawra »

No i wygląda ladnie, a te wszystkie anse, ze wiocha - o "kant dupy otluc" :cenzura:
:D
(zmodernizuj grill, jak na 1 foto i zderzak z hokejami, wówczas calosc się komponuje;chromowane boczne listwy na drzwiach i klamkach :ok: )
210 E300TD rok 98 - USA (WDBJF25F6WA492241)
https://www.youtube.com/watch?v=MsIFyov ... e=youtu.be
Kociu
Posty: 26
Rejestracja: 23 sie 2015, o 12:28
Lokalizacja: Zgierz

Re: "ringi" na lampach, jak się nazywają - czy to wiocha?

Post autor: Kociu »

Siemanko,te ramki to czysty agro-tuning,nigdy fabrycznie nie były montowane,niech tak zostanie,a co do reflektorów,to aktualnie w Biedronce jest zestaw do polerowania reflektorów za 30 zł. Ja zrobiłem tak,papier na wodę o gradacji 2500,dobrze zmatowić,wymyć i nałożyć pastę,polerować dołączoną ściereczką do pięknej przejrzystości,wymyć,wytrzeć i nałożyć nano-powłokę dołączoną do zestawu,wysuszyć i cieszyć się pięknymi oczkami
Kociu
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: "ringi" na lampach, jak się nazywają - czy to wiocha?

Post autor: rr6 »

Homiv pisze:Nie tyle wyglądają agro co dziwnie. Do typowo wiejskiego tuningu jeszcze daleko ;) Wg mnie nie wygląda to tragicznie, określiłbym to jako znośne dla oka. Może jakby więcej elementów, dodatków było w tym stylu wyglądałoby to całkiem nieźle.
Chromy to powinien być dodatek, a nie pół auta. Dlatego dziwnie wygląda bo jest tego wtedy za dużo. Można jeszcze całe klamki, obudowy lusterek, ramki drzwi itd. tylko po co? Ładniej nie będzie. Oczywiście kwestia gustu, ale jakiś tam punkt wyjścia zaprezentowali twórcy W210 i raczej z chromami obeszli się oszczędnie nie bez powodu.
Ale jak się komuś podoba to się czepiał nie będę ;)
MiniW210
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2017, o 12:36

Re: "ringi" na lampach, jak się nazywają - czy to wiocha?

Post autor: MiniW210 »

Dzisiaj widziałem W210 z ringami wewnątrz świateł - coś w stylu BMW... to już nie wyglądało fajnie :o
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości