Pussey NIUTEK

NOWOŚĆ!!!
Tutaj każdy może założyć swój własny temat i wklejać zdjęcia i opisy swojego auta.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Pussey
Posty: 1007
Rejestracja: 6 sty 2009, o 15:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pussey »

Dłubię sobie przy furmance, posty równolegle klepię na w211.pl, może kogoś coś zainteresuje :P

No i płynnie przechodzimy do kolejnego etapu, czyli montaż głośników systemu BOSE
[center]Obrazek
Obrazek
Obrazek[/center]
Raczej nie trzeba pisać który to który :D
Jak wspomniał TomTom księgowi maczają paluchy w projektach i na tych zdjęciach widać że dali upust fantazji, kosz głośnika jest wykonanany z tworzywa sztucznego.
Głośnik Bose przymierzany na sucho niemal pasował w oryginalne miejsce, jednak po dokładnych przymiarkach wadził o elementy wzmocnienia drzwi.
Rozwiązanie pokazane na poniższych zdjęciach, przyznaję - jest radykalne, ale po złożeniu wszystko pasuje idealnie - niewprawne oko nie rozpozna że ktokolwiek coś zmieniał.

Rozbieramy głośnik Bose, skręcany na Torx.
[center]Obrazek[/center]

Rozbieramy głośnik seryjny, jest jednoczęściowy i tu jest to radykalne działanie
[center]Obrazek[/center]

Przy pomocy brzeszczotu pozbyłem się kosza pozostawiając jedynie obudowę
[center]Obrazek[/center]

Głośnik bose wraz ze stalowym koszem idealnie pasuje w obudowę z tworzywa, połączenie wzmocniłem budaprenem, nałożyłem maskownice z głośnikiem wysokotonowym i skręciłem razem.
No i mamy Bose w seryjnej obudowie :twisted:
[center]Obrazek
Obrazek[/center]

Po zlutowaniu konektorów głośników i wtyczki głośniki można zamontować w drzwiach.
No i gra muzyka :P

Podobny zabieg przeprowadzę na tylnych drzwiach tylko muszę zdobyć głośniki 160mm bo w w210 były 130mm :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2015, o 20:37 przez Pussey, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Damian86 w210
Posty: 2177
Rejestracja: 5 sty 2011, o 18:24
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Damian86 w210 »

Proste rozwiązanie najlepsze :)
W140
szukam nowego dupowozu .... z gwiazdą na masce :D
auto
Posty: 758
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:04
Lokalizacja: Człuchów

Post autor: auto »

tez mam ten problem z przymarzaniem szyb w CLu i tez jezdzi ze mna odmrazacz w bagazniku,ostatnio tak mi wszystko pomarzlo ze bagaznik otworzylem ale...juz nie zamknalem,jechalem przez miasto z otwarta klapa,w domu suszarka mojej pieknej i naprzód;-)
ex E 290 TD AVANTGARDE 1998'
ex TOYOTA AVENSIS T25 2.0 D4D-pomyłka
ex JEEP WJ/WG 2.7 CRD- super bryka
ex VOLVO S80 2,5T,210KM,2005/6r
ex Mercedes CL W140 4.2 V8 98'
teraz W211 E240 avantgarde
Pussey
Posty: 1007
Rejestracja: 6 sty 2009, o 15:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pussey »

jeśli zwiążę się z tym samochodem na dłużej to przed kolejną zimą montuję webasto :hyhy:

skóra na fotelach zimna, problemy z otwarciem drzwi, skrobanie szybek - basta!
to nie ta klasa auta abym odczuwał dyskomfort przed wyjazdem do pracy - a ogrzewany garaż przy wynajmowanym mieszkaniu nie wchodzi w grę :wstyd:
auto
Posty: 758
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:04
Lokalizacja: Człuchów

Post autor: auto »

tez myslalem o webasto w poprzednich autach mialem i byla bajka;-)kupilem na cla taki pokrowiec,jakos daje rade i lepiej jest,wszystkie uszczelki przesmarowalem wazelina ..
ex E 290 TD AVANTGARDE 1998'
ex TOYOTA AVENSIS T25 2.0 D4D-pomyłka
ex JEEP WJ/WG 2.7 CRD- super bryka
ex VOLVO S80 2,5T,210KM,2005/6r
ex Mercedes CL W140 4.2 V8 98'
teraz W211 E240 avantgarde
lewyspec
Posty: 53
Rejestracja: 7 paź 2013, o 09:36
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: lewyspec »

Pussey,
Witaj kolego, piękne te wszystkie twoje maszyny :P też choruję na cls-a , jak ci się sprawuje ? Mam 3ego w210 2001 rok 3.2cdi z przebiegiem oryginalnym 186.000, trochę go chcę pomotać, szukam zderzaków amg, masz może żródło gdzie można znależć taki pakiet? Jaka jest ogólnie opinia na temat clsów ? Czy poza kosmicznym wyglądem te auto według ciebie zasługuje na uwagę ? Pozdrawiam
E320 cdi 2001 rok
WDB2100261B457218
Pussey
Posty: 1007
Rejestracja: 6 sty 2009, o 15:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pussey »

auto z pewnością przyciąga wzrok, jednak jak każde posiada pewne bolączki

układ hamulcowy z elektryczną pompą wspomagania - kilka tysi :rotfl:
część samochodów ma system airmatic - pneumatyczne zawieszenie - bardzo komfortowe, ale jak klęknie to serwis też kilka tysi :rotfl:

w dieslach padają moduły grzania świec prawie tysiak :hyhy: ,
rozszczelnia się połączenie chłodniczki oleju - tanio, ale roboty sporo :wstyd:
olej z rozszczelniającej się pompy kapie na silnik klap wirowych kolektora :zdegustowany:

w benzynkach problemy z rozrządem i kółkiem zębatym na wałku balansującym :P

miejsca zdecydowanie mniej niż w okularze i ciągle nie mogę się przyzwyczaić do leżącej pozycji za kierownicą
kiedyś Kornacki uczył aby siedzieć pionowo, a tu przy tej pozycji pas bezpieczeństwa mam na łokciu :P
zimą szyby przymarzają i trudniej drzwi otworzyć :D
cls ma większy bagażnik

ale jak wciśniesz gaz, jak zamruczy te 4 wydechy, jak oponka 245 zgubi trakcję, jak się żonka z fotela obok rozwrzeszczy ... no wszystko się zwraca

i nie rdzewieje :wstyd: :wstyd: :wstyd:
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

Pussey, ten wzmacniacz bose jest jakoś opisany ? bo na allegro można z kostką wyrwać za grosze i nie wiem czy to brać
Pussey
Posty: 1007
Rejestracja: 6 sty 2009, o 15:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pussey »

ja użyłem wzmacniacza AMP3600, opis wtyczki TUTAJ
.............................................................................................................................
pozbyłem się głośników ze zdjęć powyżej - właściciel innego CLSa pragnął ich bardziej.

Obecnie siedzi BOSE z Porsche Cayenne :hyhy:
.............................................................................................................................

Zdjęcia z wiosennej sesji:
[center]
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek[/center]
wuju
Posty: 280
Rejestracja: 8 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: 26-900

Post autor: wuju »

ciekawie wygląda na tym kółku, oryginał mb ?
e300td WDBJF25H7XA924886
Januszek
Posty: 487
Rejestracja: 24 maja 2014, o 22:38
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Januszek »

nie wiem dlaczego ale CLS to taki idealny pojazd dla łysiejących podstarzałych, być może rudych, zboczeńców w grubych brązowych okularach :D
Delta-P dla B200 !
Pussey
Posty: 1007
Rejestracja: 6 sty 2009, o 15:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pussey »

wuju pisze:ciekawie wygląda na tym kółku, oryginał mb ?
nie są to farbyczne kółka, to Kleemann TS7 19"
idealny pojazd dla:
łysiejących
zgadza się
podstarzałych
ponad 30lat to już ?
być może rudych
stałem w kolejce po rozum jak rudy kolor włosów Bóg rozdawał
zboczeńców
tu trzeba by było doprecyzować :wstyd:
w grubych brązowych okularach
mam cienkie czarne w cienkich oprawkach (z logiem gwiazdy naturalnie - to zboczenie już ? )
:P :P :P :P :P
Januszek
Posty: 487
Rejestracja: 24 maja 2014, o 22:38
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Januszek »

:hyhy: :hyhy: :hyhy:
gratki ładnej furmanki, a teraz zrób jakąś sesje z tirówką w różowych kozakach - przysle Ci whisky bo będzie ideał :D


Obrazek
Delta-P dla B200 !
Pussey
Posty: 1007
Rejestracja: 6 sty 2009, o 15:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pussey »

zdjęcie od biedy da się załatwić - o ile whisky będzie konkret,

akurat TIRówki to nie moja baja - ideał dla każdego jest inny - kwestia gustu ;)
Januszek
Posty: 487
Rejestracja: 24 maja 2014, o 22:38
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Januszek »

Pewnie! Gratki za zdrowe podejście.

ps.
Ja kiedyś sprzedawałem samochód i na trasie z bstoku do waw zatrzymałem się żeby mnie jedna zapozowała. średnio chętna była, chyba stówke wydębiła. Odsłon na allegro było przez to dużo więcej, i się sprzedało. ;-)
Delta-P dla B200 !
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości