POMPKA RECYRKULACJI WODY NIE CHODZI !!!!

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

HELVI
Posty: 6
Rejestracja: 4 mar 2014, o 08:06
Lokalizacja: Katowice

Post autor: HELVI »

Witam Wszystkich,
Mam problem z pompą recylkulacji wody, a w zasadzie z jej zasilaniem - brak napięcia. Jak by nie kombinować nie ma i już (po odpaleniu nie ma, po wciśnięciu przycisku REST też nie ma) . Kable sprawdzone ale tylko od strony pompy, potem znikają i idą czort wie gdzie. Czytałem już kilkadziesiąt postów i rozwiązania nie znalazłem. Klima manualna, podgrzewacz elektryczny. Proszę o pomoc.
MERCEDES-BENZ
E320CDI S210 AVANTGARDE '00
WDB2102261B153476
Awatar użytkownika
Kajtek1
Posty: 3096
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:01
Lokalizacja: rynsztoki SFrancisco

Post autor: Kajtek1 »

Musi byc kilka warunkow spelnionych aby ta pompka dostawala napiecie.
- silnik msi byc goracy
-musi byc zapotrzebowanie na grzanie kabiny.
Nie wiem jaki masz pstryk "Rest" w manualnej klimie, ale tam bym zaczal szukac.
Awatar użytkownika
michal.goclawsk
Posty: 170
Rejestracja: 10 sty 2014, o 16:15
Lokalizacja: Pułtusk

Post autor: michal.goclawsk »

Może szczotki w środku tej pompki się zatarły. U mnie po wymianie pompki wszystko gra i buczy. :cwaniak:
WIN: WDB2100041A226348
MB 1996 r, 2,2D. 500tys km.
HELVI
Posty: 6
Rejestracja: 4 mar 2014, o 08:06
Lokalizacja: Katowice

Post autor: HELVI »

Dziękuję za podpowiedzi, silnik gorący, przycisk REST zał. przy zgaszonym silniku - nawiew chodzi pompa nie. Pompa podpinana bezpośrednio działa. Wcześnie nie działała, tak jak by się przytarła ale ją reaktywowałem i śmiga. problem w tym że nie pojawia się napięcie na kostce. Wcześniejsze obserwacje/pomiary wykazały że przy zatartej pompie w trakcie podpinania bezpośrednio był duży pobór prądu teraz po reaktywacji jest ok. Może ten duży pobór spowodował wywalenie bezpiecznika tylko gdzie go szukać. I może ktoś wie skąd zasilana jest ta pompa.
MERCEDES-BENZ
E320CDI S210 AVANTGARDE '00
WDB2102261B153476
Awatar użytkownika
Kajtek1
Posty: 3096
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:01
Lokalizacja: rynsztoki SFrancisco

Post autor: Kajtek1 »

Manualna klima jest rzadsza i mniej doswiadczen, ale klimatronik sprawdza dzialanie pompy i przy braku przeplywu plynu odcina ja z systemu wyswietlajac blad.
Przepalenie bezpiecznika jest raczej niemozliwe bo te pompy maja sprzeglo magnetyczne.
Czyli ze jesli manualna klima ma logiki zblizone do klimatronika, to chyba musisz isc po rozruszaniu pompy na SD i skasowac blad aby komputer znowu napiecie podal.
Jeszcze raz dodam ze to domniemanie jako ze procedury na manualne klimy sa rzadkie.
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

HELVI, odłącz akumulator na 10 min może zacznie działać. Mi c.z. zaczął działać po naprawie ale dopiero po odpięciu akumulatora.
Rysiek
Posty: 398
Rejestracja: 18 maja 2008, o 21:24
Lokalizacja: prawie Koronowo

Post autor: Rysiek »

Kajtek1 pisze:Czyli ze jesli manualna klima ma logiki zblizone do klimatronika, to chyba musisz isc po rozruszaniu pompy na SD i skasowac blad aby komputer znowu napiecie podal.
Jeszcze raz dodam ze to domniemanie jako ze procedury na manualne klimy sa rzadkie.
W przedlifcie na manualnej klimie pompka ruszyła po wymianie szczotek, w polifcie (klimatronik) po wymianie szczotek pompa też odżyła bez dodatkowych motek. Helvi - możesz zrobić taka jak radzi Toni - odłącza ako i wtedy próbuj. Jakieś schematy dotyczące silnika mam na drugim kompie w pokoju córki - jutro sprawdzę czy jest na nich pompka i podłączenie elektryczne. Jeżeli mnie pamięć nie myli to w E290 bezpiecznik od webasta był jednocześnie do pompki recyrkulacyjnej, może w polifcie też tak jest, nie mam schematu bezpieczników przed sobą.
E290 automat WDB2100171A221935 - ex
E290 manual WDB2100171A177516 - ex
E320 CDI WDB2100261B159881 - jest :)

"BIEDNYŚ, BOŚ GŁUPI - GŁUPIŚ, BOŚ BIEDNY"
HELVI
Posty: 6
Rejestracja: 4 mar 2014, o 08:06
Lokalizacja: Katowice

Post autor: HELVI »

Jeszcze raz wielkie dzięki za wskazówki, odpiąłem akumulator i zobaczymy, na razie nie sprawdzam ale jak będę jechał do domu to się silnik nagrzeje i zobaczymy czy zagada, w sumie to tyle czasu nie działało że tragedii nie ma, ale zapewniam że nie odpuszczę więc temat otwarty. Skoro jest i kiedyś działało to nie widzę powodu by teraz nie miało działać.
MERCEDES-BENZ
E320CDI S210 AVANTGARDE '00
WDB2102261B153476
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości