SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Wszytko o Mercedesie E W210

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
adi469
Posty: 20
Rejestracja: 13 sie 2012, o 16:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: adi469 »

Jest tu kto?
Awatar użytkownika
mesio14
VIP
Posty: 4170
Rejestracja: 9 maja 2009, o 12:46
Lokalizacja: pleszew

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: mesio14 »

Dla takich jak Ty chyba niema , tu obowiązują jakieś zasady , powitalnia , przeczytanie regulaminu , :wstyd:
E 270 CDI 2000r, lift, manual
Awatar użytkownika
adi469
Posty: 20
Rejestracja: 13 sie 2012, o 16:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: adi469 »

Moze troche grzeczniej? Co to komuna jakas? Chociaz za komuny ludzie bardziej sie szanowali...
Czyli wiesz ale nie powiesz, bo sie nie przywitalem w przywitalni w 2012r i nie mam w stopce modelu. Zenada.
Awatar użytkownika
mesio14
VIP
Posty: 4170
Rejestracja: 9 maja 2009, o 12:46
Lokalizacja: pleszew

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: mesio14 »

Przepraszam , nie wiedziałem że Ty faszysta i takiej pani się dorobiłeś :padam:
E 270 CDI 2000r, lift, manual
Awatar użytkownika
kompressor
Posty: 527
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 12:27
Lokalizacja: Okolice Goleniowa

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: kompressor »

heheheh "może trochę grzeczniej"

Człowiek z intelektem wie ,że rozpiska bezpieczników jest na obudowie skrzynki z bezpiecznikami a google nie zawsze pokazuje prawde.
S280 4 Matik
Awatar użytkownika
adi469
Posty: 20
Rejestracja: 13 sie 2012, o 16:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: adi469 »

mesio14,
Ano sie dorobilem, chociaz W202 jeszcze w stajni ale juz na zasluzonej emeryturze aczkolwiek dalej na chodzie. Trzymam ja bardziej z sentymentu.

kompressor,
Poniewaz Moj intelekt wedlug Ciebie nie rowna sie z Twoim, to wskaz mi prosze miejsce bezpiecznika zapalniczki. Dodam, ze sprawdzalem wszystkie bezpieczniki probowka na wlaczonym zaplonie i wszystkie w w/w miejscach sa sprawne.


Tak zachodze w glowe, czy czasem pod maska od strony pasazera sa jakies bezpieczniki w tej zamknietej (skreconej wkretami) puszce plastikowej... (?) W W202 byl tam tylko komputer i gniazda elektryczne no i pokrywka nie byla przykrecana.
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: rr6 »

Przelift nr 1, polift nr 2 (przedlift w tym miejscu może mieć co innego). Powinien być 15A.
Też widziałem posty o tym, że to numer 6 ale nie mam pojęcia dlaczego.

Generalnie jak chcesz pomocy na forum to dopisz gdzieś (w stopce najlepiej) numer VIN.

Obrazek
Awatar użytkownika
zibi2210
Moderator
Posty: 1876
Rejestracja: 8 maja 2009, o 19:57
Lokalizacja: Tuszyn

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: zibi2210 »

Panowie trochę pokory to jest Mercedes.Każdy jest inny z założenia.
WDB 210 posiada trzy rodzaje instalacji elektrycznej w podstawie a więc i trzy wersje
skrzynek bezpieczników.
1 wersja do 28-02-1997
2 wersja od 01-03-1997 do 31-05-1999
3 wersja od 01-06-1999 do końca
1 wersja to trochę błędów nawet w opisie

Gniazdo zapalniczki w wersji 2001 to bezpiecznik 2 pod maską 15 Amper niebieski
od dołu skrzynki to wtyk 2D funkcja 15R przewód zabezpieczony czarno/żółty.
To cytat z postu kolegi noc.Nie ma powodu by Mu nie wierzyć.Sprawdż czy w kostce gniazda zapalniczki pojawia się zasilanie .
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. E 200 cdi 2001 rok sedan.WDB2100071B230181
Awatar użytkownika
adi469
Posty: 20
Rejestracja: 13 sie 2012, o 16:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: adi469 »

rr6, zibi2210

Dzieki ale bezpiecznik nr. 2 jest sprawny.
Sprawa wygladala tak, ze styki masowe w gniezdzie zapalniczki byly rozgiete i zapalniczka nie dzialala jak trzeba-nie trzymalo jej jak sie wcisnelo (i chociaz nie pale, to lubie jak w samochodzie wszystko dziala) wiec je podgialem ale zwarlem niechcacy mase do plusa przy przekreconym kluczyku na pozycje 2 (niezauwazylem,ze jest przekrecony) i zaniklo zasilanie w tym gniezdzie. Pierwsze co zrobilem, to sprawdzilem wszystkie bezpieczniki w w/w miejscach.

Ps. Juz dawno mialem model w podpisie i sie dziwilem, ze nie mam podpisu ale dopiero teraz zobaczylem jak pogrzebalem w ustawieniach, ze trzeba zaznaczyc opcje, by podpis byl dolaczany, bo domyslenie jest odznaczony. Na innych forach jak wpisze cokolwiek w podpisie, to z automatu mam to pod kazdym postem.
E 200 CDI W210 2000'
WDB2100071B143170
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: rr6 »

adi469 pisze:rr6, zibi2210

Dzieki ale bezpiecznik nr. 2 jest sprawny.
Sprawa wygladala tak, ze styki masowe w gniezdzie zapalniczki byly rozgiete i zapalniczka nie dzialala jak trzeba-nie trzymalo jej jak sie wcisnelo (i chociaz nie pale, to lubie jak w samochodzie wszystko dziala) wiec je podgialem ale zwarlem niechcacy mase do plusa przy przekreconym kluczyku na pozycje 2 (niezauwazylem,ze jest przekrecony) i zaniklo zasilanie w tym gniezdzie. Pierwsze co zrobilem, to sprawdzilem wszystkie bezpieczniki w w/w miejscach.

Ps. Juz dawno mialem model w podpisie i sie dziwilem, ze nie mam podpisu ale dopiero teraz zobaczylem jak pogrzebalem w ustawieniach, ze trzeba zaznaczyc opcje, by podpis byl dolaczany, bo domyslenie jest odznaczony. Na innych forach jak wpisze cokolwiek w podpisie, to z automatu mam to pod kazdym postem.
adi469. jak ruszałeś blaszkami to coś puściło, trzeba by wyjąć gniazdo i sprawdzić - czytałem na zagranicznych forach o takim problemie. Wystarczy poruszać wtyczkami i zacznie działać (ewentualnie rozłączyć i poczyścić styki - ale tym razem przy wyłączonym zapłonie......).
Zrób jak pisze zibi2210, rozbierz konsolę i sprawdź.
Awatar użytkownika
adi469
Posty: 20
Rejestracja: 13 sie 2012, o 16:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: adi469 »

rr6,

Ok ale...
...mam podlutowany pod przewody gniazda zapalniczki przewody od dadatkowego woltomierza zamontowanego w miejscu webasto/pojemnika na monety i on po tym zwarciu rowniez nie dziala, stad wiem, ze nie dochodzi napiecie na przewodach. Poza tym sprawdzilem to miernikiem dla pewnosci i napiecia brak. Nie sadze, zeby byla przerwa na przewodach, od tego jest bezpiecznik a ten wychodzi na to, ze jest sprawny.
E 200 CDI W210 2000'
WDB2100071B143170
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: rr6 »

adi469 pisze:rr6,

Ok ale...
...mam podlutowany pod przewody gniazda zapalniczki przewody od dadatkowego woltomierza zamontowanego w miejscu webasto/pojemnika na monety i on po tym zwarciu rowniez nie dziala, stad wiem, ze nie dochodzi napiecie na przewodach. Poza tym sprawdzilem to miernikiem dla pewnosci i napiecia brak. Nie sadze, zeby byla przerwa na przewodach, od tego jest bezpiecznik a ten wychodzi na to, ze jest sprawny.
Zawsze jest jeszcze jedna możliwość - niestety dość problematyczna. Auta mają swoje lata, miały wielu właścicieli. Nie wykluczone, że ktoś miał jakiś problem z elektryką i coś poprzerabiał, dodał bezpiecznik gdzieś indziej.
A sprawdź dla pewności jeszcze czy na bezpieczniku nr 2 jest napięcie?
w140
Posty: 415
Rejestracja: 30 cze 2010, o 13:53
Lokalizacja: mazowieckie

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: w140 »

Czy w modelu W140 regulacja ręcznego jest możliwa po zdjęciu tylnej kanapy czy od spodu na kanale ?
Audi 80 1.8 JN + LPG-zezłomowana
Audi A8 4.2 ABZ + LPG
Mercedes W140 400SE + LPG
Mazda 626 GE 1.8 z LPG
Awatar użytkownika
zibi2210
Moderator
Posty: 1876
Rejestracja: 8 maja 2009, o 19:57
Lokalizacja: Tuszyn

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: zibi2210 »

w140 pisze:Czy w modelu W140 regulacja ręcznego jest możliwa po zdjęciu tylnej kanapy czy od spodu na kanale ?
Zaczerpnij z innego forum. http://mb201-124.eu/topic/19527-w140-ha ... regulacja/
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. E 200 cdi 2001 rok sedan.WDB2100071B230181
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: noc »

Z dołu po demontażu części układu wydechowego.W kołach tylnych dwa rozwiązania regulacji położenia szczęk w zależności od daty produkcji.
System wymaga trochę wiedzy bo łatwo spalić szczęki ręcznego nie trzymając się kolejności wykonywanych zabiegów.
1.Odprężenie linek na samoregulacji i zabezpieczenie samoregulacji.
2.Sprawdzenie pracy linek (bez zacięć).
3.Regulacja szczęk w kołach.
4.Odbezpieczenie samoregulacji.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości