problem z przepustnicą, sterownikiem, wiązką?

Silniki, skrzynie biegów, przeniesienie napędu, układ chłodzenia.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

PawelE240T
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2016, o 13:21
Lokalizacja: Skieniewice

problem z przepustnicą, sterownikiem, wiązką?

Post autor: PawelE240T »

Witam, mam dość poważny problem z moją gwiazdą, mianowicie podczas jazdy doszło do pożaru pod maską, zapaliło się wygłuszenie nad skrzynią biegów i przepaliły się węże podciśnieniowe wychodzące z tyłu kolektora ssącego, to tak na szybko. Przyczyną pożaru była najprawdopodobniej "fachowa" wymiana sprzęgła, między silnikiem a skrzynią były przycięte kable, doszło do zwarcia i tak się potoczyło... teraz do rzeczy. Podciśnienia zrobiłem, nadal nic, ale przy przysłonięciu przepustnicy auto odpala, więc stawiałem na lewe powietrze. Zdjąłem więc kolektor, został uszczelniony, założone nowe oringi pod wtryskiwacze, nowe węże podciśnieniowe i dalej to samo. Stwierdziłem, że może komp. wyrzuci błąd, ale nie mogłem się połączyć, więc do mechanika, przyjechał, jemu też się nie udało. Powiedział mi o elektroniku, który ma SD. Pojechałem, on też się nie mógł połączyć, nie było na którymś pinie plusa i SD nie wykrywał zapłonu, auto zostało u niego. Odebrałem, powiedział mi że przez te kable od sondy nie było komunikacji, sondę odpiął, i komunikacja niby powróciła, błędów brak, wiązka el. sprawdzona, sprawna. Postawiłem, że przepustnica padła, wymieniłem, dalej to samo. W końcu odebrałem się do wiązki i sterownika, od przepustnicy przejrzałem, przejścia są, zwarć nie ma. Teraz pytanie do Was, jak można zdiagnozować, czy sterownik jest sprawny? Po odpięciu przepustnicy, auto pracuje, wiadomo na gaz nie reaguje ale pracuje i obroty falują między jakieś 1200-1300 RPM.

PS. Auto adaptacja przepustnicy przeprowadzona.
WDB2102611A864456
PawelE240T
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2016, o 13:21
Lokalizacja: Skieniewice

Re: problem z przepustnicą, sterownikiem, wiązką?

Post autor: PawelE240T »

Sorry za dwa posty pod sobą, ale mam pytanie, mój sterownik silnika ma nr. A 025 545 87 32 a mogę kupić 025 545 85 32 czy będą one wymienne i będzie to wszystko działać, czy raczej nie ma takiej możliwości?
Ostatnio zmieniony 9 maja 2016, o 15:17 przez PawelE240T, łącznie zmieniany 1 raz.
WDB2102611A864456
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Re: problem z przepustnicą, sterownikiem, wiązką?

Post autor: fabek »

A sa od tego samego silnika chociaz?
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
PawelE240T
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2016, o 13:21
Lokalizacja: Skieniewice

Re: problem z przepustnicą, sterownikiem, wiązką?

Post autor: PawelE240T »

Tak, oba od E240
WDB2102611A864456
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości