podpora walu jak dobrac srednice. merc e220

Skrzynia biegów i sprzęgło

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

daniolas
Posty: 32
Rejestracja: 2 sty 2015, o 21:47
Lokalizacja: wrocław

podpora walu jak dobrac srednice. merc e220

Post autor: daniolas »

Witam jezeli napisalem w zlym dzialem to przepraszam. Mam walnieta podpore walu. Szukam po necie podpory i znalazlem o 2 srednicach jedna ma srednice 25 mm a druga 30 mm chodzi mi o podpore z lozyskiem. Nie mam pojecia ktora mam kupic. Moj mrecedes to e220 2,2 diesel 97 rok. Czy ktos mi pomoze.
Awatar użytkownika
maciekolo
Posty: 311
Rejestracja: 6 lis 2009, o 19:51
Lokalizacja: Radom

Post autor: maciekolo »

Zmierzyć, albo przynajmniej dać VIN.
-Tato czy ten samochod jest zepsuty ???
-Nie synku.... to Diesel..... ;)
daniolas
Posty: 32
Rejestracja: 2 sty 2015, o 21:47
Lokalizacja: wrocław

Post autor: daniolas »

no zmiezyc to nie zabardzo bo musial bym rozebrac wal autem jezdze caly czas i chcem zeby rozebrac i poskladac na nowej. Vin to WDB2100041A470872 Pracuje od rana do wieczora nie mam kiedy isc do sklepu i chcem dla tego zamowic przez neta.
nr vin WDB2100041A470872
Awatar użytkownika
ayreon
Posty: 556
Rejestracja: 9 lut 2013, o 17:47
Lokalizacja: Tczew

Post autor: ayreon »

Na 95% masz 25 mm.
W210 220D Classic '96 Obrazek
W201 2.5 TD ex
Awatar użytkownika
Aloiz
Doradca
Posty: 1922
Rejestracja: 10 kwie 2010, o 12:12
Lokalizacja: Sanok

Re: podpora walu jak dobrac srednice. merc e220

Post autor: Aloiz »

daniolas pisze:Witam jezeli napisalem w zlym dzialem to przepraszam. Mam walnieta podpore walu. Szukam po necie podpory i znalazlem o 2 srednicach jedna ma srednice 25 mm a druga 30 mm chodzi mi o podpore z lozyskiem. Nie mam pojecia ktora mam kupic. Moj mrecedes to e220 2,2 diesel 97 rok. Czy ktos mi pomoze.


Sama podpora A2104101881 lub A2104101281,

łożysko podpory: A2019810025

:)
E320 CDI '99 Avantgarde
WDB2100261A988449
daniolas
Posty: 32
Rejestracja: 2 sty 2015, o 21:47
Lokalizacja: wrocław

Post autor: daniolas »

Te 2 kody to do podpory o jednej średnicy. A czy przez podporę może coś stukać. Jak kadr i naciskam sprzęgło do zmiany biegu to coś stuka . Tak jak by o podłogę zachowuje sie tak jak by była urwana ktoras poducha . Stuka wtedy jak agresywniej się jeździ czyli powyżej 2 tyś obrotów jak szybko zmienia się biegi.
nr vin WDB2100041A470872
Awatar użytkownika
kid
Posty: 4807
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:09
Lokalizacja: 100licaKochana

Post autor: kid »

co może stukać?? dużo :hyhy: np. uszkodzona poduszka skrzyni, łączniki wału, niedokręcone wyjście ze skrzyni, sprężyna w zabieraku sprzęgła, krzyżaki, dwumasa... a może to tylko luz na wale napędowym?
Na kanał żmije i sprawdzaj :hyhy:
:hyhy:
Obrazek
qoompel
Doradca
Posty: 3888
Rejestracja: 7 mar 2009, o 07:46
Lokalizacja: Chrząszczyrzewoszyce

Post autor: qoompel »

kid pisze:Na kanał
Dokładnie. Przy bieżących poszlakach wymiana czegokolwiek jest bezsensowna.

Obadaj dokładnie poduchy, łączniki wału, półosie, most... Jeśli sam tego nie zrobisz, to odstaw auto do warsztatu na czas Twojej pracy, bo trzeba wszystko dobrze sprawdzić przed lekkomyślnym wydatkiem.
Szukasz pomocy? Pisz poprawnie!

Obrazek
daniolas
Posty: 32
Rejestracja: 2 sty 2015, o 21:47
Lokalizacja: wrocław

Post autor: daniolas »

Nom te stukanie mnie martwi. Dostalem od ojca mietka i mowil ze podpora walu do wymiany. Ale stuka cos jak by bylo urwane. Musze sprawdzic wal czy nie ma luzow bo zdaje mi sie ze to on. Jezeli ma luz na wale napedowym to trza wymieniac wal czy mozna to jakos zrobic ?
nr vin WDB2100041A470872
marekK
Posty: 112
Rejestracja: 27 gru 2014, o 20:38
Lokalizacja: P-Z

Post autor: marekK »

jak stuka przy gwaltownym dodawaniu gazu i puszczaniu to moga byc tylne poduchy wózka , kiedyś przy 190tce mi tak waliło , wymiana poduszek i cisza
podpora wału ? hm jeszcze nie spotkałem sie zeby stukała , wyje co najwyzej łożysko tej podpory , w 190tce wymienialem tylko lozysko a podpora jeszcze jak z fabryki byla
Ostatnio zmieniony 7 sty 2015, o 20:33 przez marekK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kid
Posty: 4807
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:09
Lokalizacja: 100licaKochana

Post autor: kid »

zamiast pisać kolejne posty i gdybać to podnieś ją i zobacz podpore, zajmie Ci to 5 min, pewnie zerwana i o tunel wali... przez internet tego nikt jeszcze nie naprawił :hyhy:
a jak będziesz sprawdzał wał to pamiętaj, że trochę luzu to on mieć musi!
I słuchaj taty, skoro on nią jeździł i mówi, że to podpora to nawet nie powinieneś zaczynać tematu :D tata zobaczy to wszystko i mu sie przykro zrobi :P
:hyhy:
Obrazek
marekK
Posty: 112
Rejestracja: 27 gru 2014, o 20:38
Lokalizacja: P-Z

Post autor: marekK »

kid pisze:zamiast pisać kolejne posty i gdybać to podnieś ją i zobacz podpore, zajmie Ci to 5 min, pewnie zerwana i o tunel wali... przez internet tego nikt jeszcze nie naprawił :hyhy:
a jak będziesz sprawdzał wał to pamiętaj, że trochę luzu to on mieć musi!
myslisz ze okular podpory bedzie rozwalony ? nie spotkałem sie z tym jeszcze , w zadnym moim MB , łożyska fakt te dostaja w tylca , ale sprawdzic warto , kto wie co poprzednik za chinola wsadził :hyhy:
Awatar użytkownika
kid
Posty: 4807
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:09
Lokalizacja: 100licaKochana

Post autor: kid »

marekK pisze:
kid pisze:zamiast pisać kolejne posty i gdybać to podnieś ją i zobacz podpore, zajmie Ci to 5 min, pewnie zerwana i o tunel wali... przez internet tego nikt jeszcze nie naprawił :hyhy:
a jak będziesz sprawdzał wał to pamiętaj, że trochę luzu to on mieć musi!
myslisz ze okular podpory bedzie rozwalony ? nie spotkałem sie z tym jeszcze , w zadnym moim MB , łożyska fakt te dostaja w tylca , ale sprawdzic warto , kto wie co poprzednik za chinola wsadził :hyhy:
tu z Cklasy
Obrazek
:hyhy:
Obrazek
marekK
Posty: 112
Rejestracja: 27 gru 2014, o 20:38
Lokalizacja: P-Z

Post autor: marekK »

piknie , ciekawe co jest powodem , w zadnym MB jeszcze nie robilem podpory a bylo tego sporo na podworku ,mam jedna 190tke przejechane to ma nie wiadomo ile i tylko lozysko wymienialem by wylo , okular byl zdrowy , c klase tez mialem i nigdy podpory nie robilem przegolone miala z 500 tys , musi byc jakis powód uszkadzania tego podzespołu bicie wału , lub tani chinski zamiennik
daniolas
Posty: 32
Rejestracja: 2 sty 2015, o 21:47
Lokalizacja: wrocław

Post autor: daniolas »

Mi wyje podpora. Musze wczolgac sie na weekend pod auto. Moze faktycznie wystarczy wymienic same lozysko i bedzie ok. A faktycznie walniete jest cos innego i znajde miejsce stukania.

[ Dodano: 2015-01-07, 20:58 ]
to dzieki za porady . To koniec tematu. juz wszystko wiem. Chyba ze wyjdzie cos jak bede lezal pod autem haha
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości