Zbiornik LPG toroidalny hipoidalny kombi

Paliwa alternatywne - gaz, oleje, oraz instalacje zasilające i wszystko co z tym związane.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

abramm
Posty: 90
Rejestracja: 23 lip 2011, o 15:25
Lokalizacja: Skątowni

Zbiornik LPG toroidalny hipoidalny kombi

Post autor: abramm »

Witam, szukalem i nie znalazlem...
Mianowicie zastanawiam sie nad montażem instalacji lpg w moim oku!
Posiadam silnik 2.4 w wersji nadwozia kombii.
W gre wchodzilby zbiornik w miejsce kola zapasowego.
Nie moge znaleźć informacji na temat rozmiaru tej ze butli (wysokosc=szerokosc=pojemnosc) jakiej firmy itd.

Gdzies mignela mi informacja ze taki zbiornik mialby oznaczenie ZTP oraz pojemnosc do 50 litrow.

Znacie może jakąś firme ktora wypuszcza takie zbiorniki z homologacja TDT UDT wraz z wielozaworem ? Jaki może byc koszt takiej butli?
Jakie jeszcze inne warianty montazu butli w oku w gre wchodzą by to "wyglądało" ?
Raczej nie chcialbym wielkiego walca zabierajacego miejsce w bagazniku....
walie
Posty: 29
Rejestracja: 27 wrz 2009, o 15:04
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: walie »

Witaj.
Ja w swoim aucie mam zamontowany zbiornik IRENE (jeszcze odbierany przez TDT) - ale już nie do dostania (odbiór UDT). Większy rozmiar już chyba nie wejdzie (53 l).
Dokładnie ten .

Z innych producentów - Bormech, Grodków i Stako - tylko Stako wykazuje toroidy pionowe w ofercie, ale czy je produkuje nie wiem.
Link1
Link2

Napisz maila do producenta lub zapytaj o to na forum LPG (chociaż tutaj też jest paru fachowców).
Pozdrawiam
Załączniki
butla.JPG
E430T, '00 r., LPG - STAG-300-8 WDB2102701B158375
abramm
Posty: 90
Rejestracja: 23 lip 2011, o 15:25
Lokalizacja: Skątowni

Post autor: abramm »

Rozmawiałem dziś z panią z IRENE i powiedziała mi żebym szukał zbiornika z przed 2010 roku, wtedy to jest odbiór TDT , po kilku pytaniach dostałem numer do pana od produkcji (bodajże) i ciężko było go zrozumieć co mówi ale wspominał coś o tym ze ma byc przedstawiony wyrok sądowy dotyczących nowy zbiorników toroidalnych pionowych ktory będzie dopuszczał je do sprzedaży i użytku - czas w którym ma się to uprawomocnić i wejść w życie to okolo 2 tygodni... Ile w tym prawdy nie wiem.


Problem w tym że nigdzie nie ma dostępnych tych zbiorników a niszczyć przestrzeń bagażowa WIELKIM WALCEM jakoś mi nie uśmiecha się.

Pięknie masz ten zbiorniczek wstawiony o coś takiego mi się rozchodzi.
kacper28
Posty: 235
Rejestracja: 22 sie 2009, o 23:02
Lokalizacja: Ze wsi

Post autor: kacper28 »

Wejdzie większy - o średnicy 650 mm, jedymy problem po zamontowaniu tego zbiornika (bez względy czy o średnicy 630 czy 650 mm) to wymiana żarówki w tylnym świetle - trzeba wykręcać lampę, ale coś za coś.
Irene rzeczywiście póki co nie może nic sprzedać na rynku polskim, bo producent STAG'a (instalacji gazowych) w jednym, dosłownie jednym z zamontowanych przez siebie zbiorników w swoim zakładzie firmowym stwierdził nieszczelność i zamiast na reklamacji/gwarancji odesłać do producenta od razu skierował sprawę do "maszymy urzędniczej", która wietrząć zwierzynę już nie odpuściła - taki przehu...j za przeproszeniem.

Sprawa była niedawno w programie "Państwo w Państwie" w Polsacie - mega intrygujący temat i trzymam kciuki, że sprawa niedługo się rozwiąże pozytywnie dla Irene a STAG'a za to co zrobił nie lubię, bo sam to może chłam wypuszać i robić z użytkowników swoich instalacji króliki doświadczalne, bo im wszystko wolno, a tu robot (bo człowiek tego nie spawa) heftnął niedokładnie i od razu dramat - zwykli szmaciarze.
S210 2.0 K 137 kW avantgarde '99 + LpgTech 214
abramm
Posty: 90
Rejestracja: 23 lip 2011, o 15:25
Lokalizacja: Skątowni

Post autor: abramm »

kacper28 masz jakieś nowe wieści w tym temacie ?
Rozmawiałem także z panią z elpigazu - jakiś zakład w trójmieście - zaproponowała mi butle toroidalna w kolo za 300 zloty - myśle okazja ?
ale jak ja uświadomiłem ze to jest pionowa to nie mogla uwierzyć i zaczęła drążyć temat co sie dowiedziała to że butla elpigazu pionowa kosztowałaby około 1000 zl i czas oczekiwania do 3 miesięcy ... szok
kacper28
Posty: 235
Rejestracja: 22 sie 2009, o 23:02
Lokalizacja: Ze wsi

Post autor: kacper28 »

W sprawie Irene nie - sprawa w sądach, a to trwa ...

Pod tym linkiem maverick200 pochwalił się jak załatwił temat zbiornika pionowego -
viewtopic.php?t=548&postdays=0&postorder=asc&start=165

Jest nr. telefonu - warto zadzwonić, popytać, może podjechać jak jest blisko.
S210 2.0 K 137 kW avantgarde '99 + LpgTech 214
abramm
Posty: 90
Rejestracja: 23 lip 2011, o 15:25
Lokalizacja: Skątowni

Post autor: abramm »

Ciekawe na czym polegały te przeróbki, chętnie bym się dowiedział co i jak , podjechać nie mogę bo trochę daleko...
Awatar użytkownika
maverick200
Posty: 146
Rejestracja: 2 lip 2011, o 13:35
Lokalizacja: PIERDZISZEWO GÓRNE

Post autor: maverick200 »

abramm, pod linkiem masz kontakt, gość na pewno ci wytłumaczy co jest grane, tylko musisz gadać z p. Markiem...

Ja tam jestem zadowolony, mam pojemność 41,5 litra - może nie powala na kolana ale przynajmniej jest normalny dostęp do wymiany żarówek w lampie (tankuje 36 litrów - chyba ze zrozumiałego powodu), ale w całej europie praktycznie wszędzie jest już LPG na stacjach (nie wszystkich oczywiście), i nie mam potrzeby wożenia paliwa.
- NIE PISZĘ MODELU MERCEDESA, BO TO SIĘ CAŁY CZAS ZMIENIA
- NIE PISZĘ ILE ICH MIAŁEM, BO BYŚ SIĘ PRZEWRÓCIŁ
- JESTEM FASCYNATEM TEJ MARKI (nie handlarzem) I MIAŁEM ICH DUŻO, A NA TĄ CHWILĘ MAM ICH KILKA
abramm
Posty: 90
Rejestracja: 23 lip 2011, o 15:25
Lokalizacja: Skątowni

Post autor: abramm »

Po telefonie do p.Marka dowiedziałem się to co wiadomo nie od dziś tj. że wiedza kosztuje. ;)
Po za tym polecił mi poszukać kontaktu najbliższego zakładu na stronie www.ac.com.pl gdyż jak stwierdził zrzesza on grono profesjonalistów od montażu instalacji i twierdzi że posiadają wiedzę na temat każdej instalacji na świecie.
Co do modyfikacji nie dowiedziałem sie niczego....
kacper28
Posty: 235
Rejestracja: 22 sie 2009, o 23:02
Lokalizacja: Ze wsi

Post autor: kacper28 »

abramm pisze:Po za tym polecił mi poszukać kontaktu najbliższego zakładu na stronie www.ac.com.pl
Wolne żarty - to właśnie ich zakład firmowy nakręcił sprawę Irene i jeszcze byli z tego dumni, bo widziałem to zakompleksionego jegomościa, któru z dumą w głosie zabierał głos w sprawie, żenua.
abramm pisze:...gdyż jak stwierdził zrzesza on grono profesjonalistów od montażu instalacji i twierdzi że posiadają wiedzę na temat każdej instalacji na świecie.
Grono profesjonalistów - kolejny nieudany żart, jest kilku, no może kilkunastu, którzy rzeczywiście takową wiedzę posiadają a reszta to kowale po kursie i jest b.trudno oddzielić plewy od ziarna.
S210 2.0 K 137 kW avantgarde '99 + LpgTech 214
pleszyn
Posty: 9
Rejestracja: 12 mar 2012, o 23:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pleszyn »

Witam, u mnie Pan Marek Toroń (666940972) ze Świebodzic zamontował toroid podwieszany w miejscu koła zapasowego w pozycji stojącej, jedyny minus to "jazda na kilometry". Zbiornik o średnicy 600 mm (bez problemu dostęp do żarówek), wchodzi 36-37 litrów gazu. Fachowcy pierwsza liga.
Intalacja Lovato Smart, wtryski Lovato, reduktor Zavoli Zeta N. Śmiga jak wściekły!
Ostatnio zmieniony 26 mar 2012, o 10:53 przez pleszyn, łącznie zmieniany 1 raz.
E200T, 1996 Automat - GAZ
VIN: WDB2102351A275994
abramm
Posty: 90
Rejestracja: 23 lip 2011, o 15:25
Lokalizacja: Skątowni

Post autor: abramm »

Wielozawór nie odbija tzn przy tankowaniu?
Musze zagadac do okolicznych specow co oni na to....
pleszyn
Posty: 9
Rejestracja: 12 mar 2012, o 23:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pleszyn »

Tak, nie odbija przy tankowaniu.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2012, o 10:50 przez pleszyn, łącznie zmieniany 1 raz.
E200T, 1996 Automat - GAZ
VIN: WDB2102351A275994
abramm
Posty: 90
Rejestracja: 23 lip 2011, o 15:25
Lokalizacja: Skątowni

Post autor: abramm »

pleszyn, czyli masz butle o rozmiarze 600/200 czy 600/220 ??
Bo skoro to jest patent to postaram sie o to fachmana poprosić ale znając zwyczaje tutaj panujące nie bedzie mu sie chciało kombinować i powie ze tak sie nie da bo przepisy bo to ,bo tamto etc...

Jak dlugo masz juz swoja kuchenkę ? Jak sie sprawuje ?
Jakiej instalacji nie brac pod uwage w ogole ...

Cytuje slowa instalatora o butli pionowej montowanej w poziomie " to jest druciarstwo i nie moze sobie na cos takiego pozwolic - a po drugie nei zgodne z przepisami , mam za wiele do stracenia "


Montuje walec o pojemnosci 90 litrow - montaz 28 marca !
pleszyn
Posty: 9
Rejestracja: 12 mar 2012, o 23:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pleszyn »

Rozmiar butli to 600/200 (chyba 43 l., ewentualnie 41,5 l.) - wchodzi spokojnie 37 l. gazu.
Przejechałem 1 tys. km, będę jechał na regulację wkrótce.
Mam instalację Lovato Smart, w tej cenie jest jeszcze Stag 4, wtryski Valteki - rozregulowują sie dość często, dlatego wolałem Smarta.
Autko chodzi rewelacyjnie, nie odcina gazu w całym zakresie obrotów:), gaz załącza się jak tylko silnik złapie 40 stopni, czyli dosyć szybko.
Pali 12 litrów gazu, co przy automacie i gabarytach (E200T) zdaje się być niezłym wynikiem.
Jestem bardzo zadowolony.
Według mnie szkoda bagażnika na walec, przy rozłożeniu siedzeń to jest kamping dla 2 osób:)
Pzdr!
Ostatnio zmieniony 26 mar 2012, o 10:49 przez pleszyn, łącznie zmieniany 1 raz.
E200T, 1996 Automat - GAZ
VIN: WDB2102351A275994
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości