Mercedes Viano

Problemy dotyczące pozostałych Mercedesów W211, W124, W220, W140, W202 itd.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

RafałTczew
Posty: 49
Rejestracja: 6 lip 2014, o 14:27
Lokalizacja: Pomorskie

Mercedes Viano

Post autor: RafałTczew »

Ze względu na plany podróżnicze z rodzinką zaczynam myśleć o zmianie samochodu. To co po głowie mi chodzi to Viano. Może ma ktoś doświadczenie z tym modelem co za tym idzie chętnie poczytam opinie na jego temat. Podpowiedzcie czego szukać, na co zwracać uwagę. Będę raczej poszukiwał rocznika 2004-2006 w dieslu i najchętniej automat.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kid
Posty: 4807
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:09
Lokalizacja: 100licaKochana

Post autor: kid »

Wypożyczyłem takie viano na wakacje. Bardzo fajne vito tylko troche inne :hyhy: Z diesli z tych lat co chcesz będziesz miał aż jeden silnik do wyboru - 220 cdi :hyhy: więcej nie było. Ogólnie to tak - wygodne to jest, pakowne, nikt nikomu nie przeszkadza - jechaliśmy w 6 osób + bagaże, box na dachu. Spalanie koło dyszki. Czasem jakiś plastik zatrzeszczy ale wrażenia z długiej trasy bardzo pozytywne. Jak na busa dobrze wygłuszony, porównuje do wolzwagena te5 - w t5 głośno, w viance całkiem przyjemnie.
:hyhy:
Obrazek
Awatar użytkownika
kmtaxi
Doradca
Posty: 3273
Rejestracja: 9 sty 2009, o 18:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kmtaxi »

Niestety, rdza też gratis.
w210 2,2cdi automat elegance / 2001r
WDB2100062B427953
RafałTczew
Posty: 49
Rejestracja: 6 lip 2014, o 14:27
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: RafałTczew »

Do rdzy już przywykłem ;) chociaż nie mam jej jakoś wyjątkowo dużo.

[ Dodano: 2015-04-19, 18:28 ]
kid, to co piszesz wszystko jest ok. Oglądam ogłoszenia i nie wiem jeszcze o co chodzi z tymi stolikami w tylnym przedziale. Wszystkie powinny je posiadać czy jakaś wersja tylko?
Poszukuję też testów wideo, ale znajduję tylko nówki sztuki :/
Awatar użytkownika
kid
Posty: 4807
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:09
Lokalizacja: 100licaKochana

Post autor: kid »

Jak to w gwiazdach bywa, stoliki można było domówić, najprostsze wersje mają zazwyczaj ławki. Jeżeli o wygodę chodzi to mogę jedno podpowiedzieć - szukaj wersji z kapitańskimi fotelami z przodu, rewelacja :hyhy: z tyłu to olewka bo przedział pasażerski zawsze na bani i im nie zależy :rotfl:
:hyhy:
Obrazek
RafałTczew
Posty: 49
Rejestracja: 6 lip 2014, o 14:27
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: RafałTczew »

kid, Ok, dzięki. Ale w moim przypadku tylny przedział przez najbliższych kilka lat na pewno będzie trzeźwy ;)
fajneksywysazaj
Posty: 1004
Rejestracja: 25 lip 2010, o 23:28
Lokalizacja: NOS,ZSZ

Post autor: fajneksywysazaj »

kid pisze:szukaj wersji z kapitańskimi fotelami z przodu, rewelacja :hyhy:
a no dokładnie,szukając większego auta oglądaliśmy i vito(w bardzo dobrym stanie) i viano(w dużo gorszym) i powiem tak karwasz twarz jak w autosanie(ojciec był kierowcą takiego wynalazku przez kilka ostatnich lat przed emeryturą wiec miałam okazję pojeździć takim wynalazkiem)

Jeśli chodzi ci o wygodę kierowcy i pasażera z boku to sobie odpuść- jeśli myślisz o pasażerach z tyłu to jak najbardziej
KIA Sedona 2006 3.8 LPG
Awatar użytkownika
Autoholik
Posty: 413
Rejestracja: 26 cze 2011, o 15:33
Lokalizacja: Okolice Poznania

Post autor: Autoholik »

Na początku sprostuję że jeśli chodzi o diesla to kolega ma jeszcze do wyboru poza 2.2cdi jest jeszcze 3.0 cdiv6 . Osobiście brał bym 3.0 cdi komfort jazdy w trasie bardzo pozytywny . Co do samego auta to Viano jest już przyzwoicie wyposażony i polecał bym co najmniej średnią wersję . Faktem jest że zdarzają się problemy z rdzą ale cóż ten typ tak ma . Porównując Vito do T5 Multivana to jak dla mnie w Mercedesie jest lepsza pozycja za kierownicą bo zbliżona do osobówki to samo się tyczy prowadzenia .
ex:E320 CDI V6 na taxi :)
exE60 3.0 R6 N52 NA TAXI :)
ex:S210 E320 V6 na TAXI :)
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Post autor: Piasek »

Kolejny z pomysłem Viano ;) Tez mi po głowie chodzi (chociaż dla mnie najlepszy byłby z benzynowym piecem i podtlenek LPG mu dołożyć :hyhy: ) ale tych jak na lekarstwo.
Sam ostatnio oglądałem takiego ale...
viewtopic.php?t=27001&start=30
im niżej tym gorzej.
Dopiero po 2007r poprawili zabezpieczenie antykorozyjne nadwozia (podobno). Taka jest opinia na różnych forach dot. caravaningu. Jak ktoś szuka na lata to tylko pow. 2007 roku. Ale czy faktycznie poprawili ? W210 polift miał być teoretycznie poprawiony a doświadczenie pokazuje że przedlifty mniej gniją niż polifty :wstyd:
RafałTczew
Posty: 49
Rejestracja: 6 lip 2014, o 14:27
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: RafałTczew »

fajneksywysazaj, co z tym miejscem kierownika nie tak?
Awatar użytkownika
ZGi
Doradca
Posty: 1842
Rejestracja: 4 mar 2009, o 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ZGi »

Kupiłem takiego 2 miechy temu. 2005r, wersja ambiente, 7 osób. 2.2 CDi 150KM (ale czeka go chip, spokojnie łyka na 170 km, lepsza dynamika i oczywiście spalanie spada!), automat. Uważaj na rdzę. Szukaj z poduszkami pneumatycznymi na tylnej osi. Na sprężynach kiepski komfort w trzecim rzędzie.
Konfiguracja foteli jest dowolna. Jeśli będziesz chciał dokupić kanapę 3 osobową to ceny na allegro ok 3-4 tyś więc lepiej szukać konfigurację jaka Ci odpowiada.
Masa miejsca, dużo schowków, możliwości transportowe są ogromne. Wygoda w trasie dużo większa niż w sedanach lub kombi. Nie szukaj wersji krótkiej tylko albo średnia albo długa.

Kid ławki to w Vito :D
RafałTczew pisze:fajneksywysazaj, co z tym miejscem kierownika nie tak?
Nie jest źle. Inaczej się trochę siedzi niż w normalnym aucie, ale tragedii nie ma. Kwestia przyzwyczajenia. Teraz jak wsiadam do żony W203 to mi nie wygodnie :rotfl:
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Wszyscy sie boja poduszek w zawieszeniu jak ognia;)
E 220 CDI '01 Elegance
Awatar użytkownika
ZGi
Doradca
Posty: 1842
Rejestracja: 4 mar 2009, o 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ZGi »

Podobnie jak nivo. Wymien na dobre i jes spokój na dlugi czas. Prowadzenie jednego i drugiego jest wyczuwalna roznica. Szczegolnie jak komplet pasazerow i bagaz.
Awatar użytkownika
kid
Posty: 4807
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:09
Lokalizacja: 100licaKochana

Post autor: kid »

No proszę, Renówkarz nam się nawrócił :hyhy: siemano ZGI :D
:hyhy:
Obrazek
Awatar użytkownika
ZGi
Doradca
Posty: 1842
Rejestracja: 4 mar 2009, o 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ZGi »

Kid Panie już dawno. Przecież w dziale nasze auta chwalilem się małżonkową W203 :D
A to co jest piękne w MB to przez dwa miechy otworzyłem raz maskę żeby dolać płyn do spryskiwaczy :D aleeee ma to swoje minusy: w reunault zawsze był pretekst aby co tydzień zejść do garażu z 4pakiem pod pachą do roboty :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości