Wymiana porwanej skóry na wewnętrznym uchwycie drzwi.

Tutaj będą fotorelacje i opisy własnoręcznych napraw.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

mtomek95
Posty: 99
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 20:12
Lokalizacja: Łomża

Wymiana porwanej skóry na wewnętrznym uchwycie drzwi.

Post autor: mtomek95 »

Witam, jeżeli tematu nie można zaliczyć jako zrób to sam, no to można przenieść albo usunąć :)

Tak więc, po wizycie u profesjonalnego tapicera za obszycie od nowa uchwytu drzwi usłyszałem cenę 150 zł za stronę - czyli razem 300 zł za drzwi przód. Cena oczywiście kosmos i nie wiem, za co on sobie tyle życzył. Tak więc chciałem podejść do tematu sam.

Rzeczy które będą nam potrzebne:
- nowy materiał ( ja użyłem ekoskóry 6,50zł za 0,5 mb - czyli 140x50cm)
- benzyna ekstrakcyjna
- klej cyjanopan
- śrubokręt krzyżak, torx(T-25) i płaski
- trochę cierpliwości i wolnego czasu :)

No a więc zabieramy się do roboty ( pełne fotki wrzucę w niedalekim czasie ponieważ podczas wymiany skóry na drzwiach kierownicy nie wiedziałem, jak to wszystko wyjdzie i nie fotografowałem w trakcie, tylko efekt przed i po)
Zaczynamy oczywiście od zdjęcia boczka drzwi (pełno filmów na youtube, nie trzeba tłumaczyć), następnie odkręcamy uchwyt od wewnętrznej strony boczka na trzy śrubki torx - po odkręceniu śrubek pociągamy ochwyt za górną część do siebie, górna siedzi na wcisk a dolna jest wsadzona w dziurę w drzwiach. Po wyjęciu naszego uchwytu wyciskamy czarny plastikowy element z wnętrza rękojeści (wsadzamy śrubokręt płaski i delikatnie oddzielamy). Po zerwaniu skóry, zostaje jeszcze bardzo irytująca "gąbka" która jest przyklejona mocno do plastiku i niestety ale czeka nas mozolne skrobanie, ja to robiłem tępą częścią nożyka do tapet. Po dokładnym oczyszczeniu możemy brać się za klejenie całości, lecz tutaj nie jestem w stanie powiedzieć, jak to zrobić :) Ja robiłem to pierwszy raz a efekt możecie zobaczyć poniżej, są pewnie niedociągnięcia ponieważ nie wiedziałem, jak przykleić materiał na zgięciach :) Ogólnie zrobiłem to tak, że położyłem rączkę na "plecach" i od tej części właśnie zacząłem, klej łapie bardzo szybko więc można to sprawnie po kawałku oklejać. Przy oklejaniu drugiej rączki jestem już bogatszy o nową wiedzę :) Ogólnie materiał był tak tani, że można testować i bawić się kto ile ma cierpliwości i czasu. Ja zrobiłem to tak, może jak druga wyjdzie lepiej to poprawie i tą, chociaż efekt i tak jest bardzo dobry i ktoś kto się nie zna na Mercedesach, nie powie, że to nie oryginał :) Po wszystkim składamy rączkę, montujemy boczek i cieszymy się super nowym uchwytem :)

Fotki: http://fotowrzut.pl/0U56O9C5OD

Wszelkie komentarze mile widziane :) Czas dla osoby kompletnie zielonem(czyli mnie) - 2 godziny z rozłożeniem i złożeniem.
WDB2100351A066337 - E200 Avantgarde
kayus11
Posty: 9
Rejestracja: 21 lut 2018, o 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wymiana porwanej skóry na wewnętrznym uchwycie drzwi.

Post autor: kayus11 »

Fajny poradnik, podbijamy :)
Kamil Paluch
Awatar użytkownika
kompressor
Posty: 527
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 12:27
Lokalizacja: Okolice Goleniowa

Re: Wymiana porwanej skóry na wewnętrznym uchwycie drzwi.

Post autor: kompressor »

Cyjanopan to bardzo zły pomysł.
W razie niepowodzenia jeśli pod skóra lub skajem jest materiał poślizgowy to niestety zniszczysz materiał.
Cyjanopan nie nadaje się do takich prac tapicerskich, raz że usztywnia materiał czy skórę dwa, że tak jak pisałem nie zrobisz korekty bo zniszczysz materiał czy skórę.
Klej do takich prac to bonaterm. Zawarte w nim rozpuszczalniki uplastyczniają skórę, łatwiej ja wtedy ułożyć i dopasować do oklejanego elementu no i można śmiało oderwać element bez zniszczeń żeby dokonać poprawki.
S280 4 Matik
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości