Problem ze wspomaganiem.

Zawieszenie, hamulce, układ kierowniczy, koła i opony.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

veltrez
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 13:02

Problem ze wspomaganiem.

Post autor: veltrez »

Witam serdecznie. Jestem posiadaczem W210 z 2001r., po lifcie. Niestety podczas postoju i bardzo rzadko podczas jazdy mam problem ze wspomaganiem. Polega on mniej więcej na tym, że tak jakby przez chwilę po odpaleniu silnika go nie było (co bardzo przeszkadza np na parkingu pod sklepem), problem znika po czasie lub jak dodam trochę gazu na postoju (wiem, że nie powinienem). Jest efekt tak jakby 'coś nagle puściło' i w tym momencie kierownica już chodzi normalnie. Przeszukałem forum i znalazłem parę tematów, lecz nigdzie nie mogę sprecyzować co tak naprawdę mogło pójść, a nie chciałbym wtapiać pieniędzy w błoto. Widziałem, że może być to wina oleju (stan jest dobry, może muszę wymienić), pompy (jeśli będę miał pewność to wymienię) lub krzyżaków kolumny kierowniczej. Ja się już trochę w tym pogubiłem i sam już nie wiem co może być powodem. Przypomnę jeszcze, że pompa nie buczy ani nie wydaje żadnych dziwnych dźwięków. Sama kierownica po czasie chodzi bardzo lekko, wiem jeszcze, że muszę zrobić geometrię lub jakkolwiek się to nazywa (bo kierownica mi lekko ściąga, koła wyważone), ale myślę, że to nie będzie miało z tym nic wspólnego. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
benha
Posty: 877
Rejestracja: 15 mar 2016, o 00:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: Problem ze wspomaganiem.

Post autor: benha »

Jeśli masz sedana bez nivo to można spróbować odpowietrzyć ;) po chwili jak pracuje silnik wypchnie powietrze gdzie mu najbardziej przeszkadza i zaczyna działać. Z tego co mi wiadomo to odpowietrzanie polega na tym że się kręci kierownicą od jednego skrajnego położenia do drugiego kilka razy, mocno przy tym dobijając do końca i mocno trzymając na 'odbojniku' na kilka sekund, pompa może przy tym trochę buczeć (jak się mocniej dobije do końca i trzyma ale tak przy tym trzeba) ii obroty mogą delikatnie spaść :) spróbuj to nic nie kosztuje a może pomoże :P
S210 E230 Avantgarde (12.1996) VIN: WDB2102371A318812
veltrez
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 13:02

Re: Problem ze wspomaganiem.

Post autor: veltrez »

Trzymac na odbojniku czyli mam parę sekund przytrzymać prży maksymanie skrecnych kołach? I co to jest to nivo? Spróbuję jutro odpowietrzyc, może zadziała ;)
Awatar użytkownika
benha
Posty: 877
Rejestracja: 15 mar 2016, o 00:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: Problem ze wspomaganiem.

Post autor: benha »

Nivo to jest zawieszenie hydrauliczne montowane z tyłu. Sedany to miały za dopłata a kombiki w standardzie, nie ma tam z tyłu amortyzatorów tylko siłowniki hydrauliczne i akumulatory ciśnienia ii jak naładujesz np do bagażnika 500kg, auto masz na ziemi, odpalasz silnik i tył się podnosi, nie widać ze masz coś załadowane ii jest generalnie baaardzo wygodne ;) na odbojniku znaczy na max skręconych kołach w miarę mocno docisnąć kierownicą na kilka sekund parę razy zmieniając kierunek skrętu kół ;)
S210 E230 Avantgarde (12.1996) VIN: WDB2102371A318812
veltrez
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 13:02

Re: Problem ze wspomaganiem.

Post autor: veltrez »

Dziękuję, jutro sprawdzę ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości