MAM PROBLEM ZE SKRZYNIĄ AUTOMAT 190 D

Silniki, skrzynie biegów, przeniesienie napędu, układ chłodzenia.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Agnieszka

MAM PROBLEM ZE SKRZYNIĄ AUTOMAT 190 D

Post autor: Agnieszka »

Witam. Mam problem ze skrzynią biegów - automatyczną w 190 D. Skrzynia 4-ro biegowa. Po przejechaniu ok 50 km mam wrażenie jakby biegi się ślizgały i jest problem z podjechaniem pod górkę - traci moc! Słyszałam, że skrzynia ma jakąś regulację, czy to jest prawda? Jestem kobietą i boję się, że jak pojade do warsztatu to będą chcieli mnie oszukac i od razu robić remont skrzyni. Może ktoś mógłby mi coś w tej kwestii pomóc i coś podpowiedzieć , jak ew. rozmawiac z mechanikami. Byłabym bardzo wdzięczna. Dzięki i pozdrawiam. :-(
Awatar użytkownika
Marcin13736
Posty: 275
Rejestracja: 17 lis 2009, o 00:12
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: Marcin13736 »

Do sprawdzenia poziom oleju, to tak na początek. Potem uzupełnić opis na forum o "pochodzenie" a następnie sprawdzić dobrych mechaników od "automatów" w twoim regionie. Ale ten objaw może być spowodowany niskim poziomem oleju w skrzyni.
Pozdrawiam
Marcin
W202 '97 250TD 150KM- ex
W210 '00 320 PB automacik
kliknij "pomógł"- jeśli byłem Ci pomocny
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

tez kiedys mialem 190d w automacie, objawy takie same i niestety skrzynia do wymiany byla, bo nie oplacalo sie naprawiac. wstawilem manual :-)
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
dede-28
Posty: 99
Rejestracja: 16 gru 2009, o 15:35
Lokalizacja: Radom

Post autor: dede-28 »

wejdz na warsztaty/serwisy ewentualnie napisz region z którego pochodzisz to którys z chłopakow podpowie Ci gdzie jechac, za automat nie powinien sie zabierac psełdo mechanik a jest ich coraz wiecej:))) jak mialem W 202 to nie chcieli mi wymienic oleju a co mowic o naprawie jak by sie cos zepsulo??:))w tamtym na szczescie wystarczyla dolewka:)))
W210 96r
WDB2100041A191903
elegance
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości