SZYBERDACH :(

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Pawel91
Posty: 27
Rejestracja: 11 sty 2010, o 19:33
Lokalizacja: Pszczyna

SZYBERDACH :(

Post autor: Pawel91 »

Po pierwsze to witam wszystkich!! Panowie napisałem ten temat gdyż nie znalazłem odpowiedzi na swój problem mianowicie: wczoraj zakupiliśmy z ojcem Mercedesa W210 3.0 TD 1997 rok kombi kluczyk rybka! Jako ze przy zakupie umknęło nam sprawdzenie czy szyber działa postanowiłem to zrobić dzisiaj. Chciałem go otworzyć tylna część szyby opuściła się na dół szyba odsunęła się ze 2-3 cm do tyłu i tak już zostało usłyszałem tylko takie głożne TRTRTR i stop gdy przesuwam przycisk do tyłu słychać takie tykanie gdy do przodu bądź naciskam góra dół nic się nie dziej PROSZĘ O POMOC !!! gdyż zapowiadaja opady śniegu a samochód stoi pod blokiem:( ( Jeszcze będę szukał gdzie sie wogole znajdują bezpieczniki)
W210 3.0 TD
romanplusnet
Posty: 16
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 21:32
Lokalizacja: gdansk

Post autor: romanplusnet »

u mnie też tak było, otworzył sie na dwa cm i dalej nie szedł tylko cos trzeszczało.
tylko że u mnie działało otwieranie do góry.
spróbuj go otworzyć przyciskiem najpierw do góry a potem jak byś chciał zamknąć powinno dać radę u mnie to działało.
w tamtym roku go naprawiałem i wiem że mam linki do wymiany wychodziły mi z prowadnic u ciebie może być to samo.
koszt jednej w ASO z tego co pamiętam to ok.180-190 pln.
W210 avantgarde '97
2.9 TD
VIN WDB2100171A415937
Pawel91
Posty: 27
Rejestracja: 11 sty 2010, o 19:33
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Pawel91 »

Noo u umnie nic jest lekko wpuszczony w dach i szpara na okolo 2-3 cm gdy chce go otworzyc bardziej to słychac takie tykniecie przy lamkach i widac pobór pradu gdyż lamki troche przygasają kurcze nie wiem za co sie zabrac w pierwszej kolejności bezpieczniki? szukam włąsnie na forum gdzie sie znajdują, instrukcji tez poszukuję ale bez skutku :( (załamka)
W210 3.0 TD
romanplusnet
Posty: 16
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 21:32
Lokalizacja: gdansk

Post autor: romanplusnet »

masz go nie otwierać tylko zamknąć. naciskając przycisk w górę,powinno go zamknąć i uchylić do góry.
potem naciśnij przycisk do przodu jak bys chciał zamknąć i powinno zadziałać a potem już go nie otwieraj bo sytuacja sie powtórzy.
to ma być wyjście na teraz bo tak w ogóle to masz pewnie linki do wymiany u mnie są plastykowe od takiego otwierania się powyginały i wychodzą z prowadnic
W210 avantgarde '97
2.9 TD
VIN WDB2100171A415937
Pawel91
Posty: 27
Rejestracja: 11 sty 2010, o 19:33
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Pawel91 »

Własnie ze nic sie nie dziej gdy naciskam do gory , na doł i do przodu- jedynie gdy dam do tyłu -czyli otwarcie to słychac bodajze przekaznik takie tyknięcie i przygaśnięcie swiateł
W210 3.0 TD
Awatar użytkownika
avandgarde
Posty: 4665
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:43
Lokalizacja: PL

Post autor: avandgarde »

Albo zamknij ręcznie kluczykiem imbulsowym w lampce podświetlenia,po demontarzu klosza. ;-)
E320 cdi kombi AVANTGARDE
Instalacje DAS/XENTRY
EPC11/2018
WIS 10/2020
STAR FINDER 2016 Off
SD-MEDIA Ulimited
XDOS OpenShell- 3/2022
WIS Standalone- WIN 7 i XP 7/2021
C3 ,C4-Vediamo , Monaco
FDOK calculator 2018
Xentry Special Calculator 2018
Awatar użytkownika
jjankiello
Doradca
Posty: 2114
Rejestracja: 2 gru 2008, o 10:16
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjankiello »

W TYM FILMIKU masz pokazany demontaż lampy w202, ale to to samo.
Lampy nie demontuj, tylko zdejmij lewy klosz i w otworze (widocznym na filmie) zobaczysz gniazdo na klucz imbusowy.
Na filmie po zdjęciu lampy widać też silnik i otwór w jego przekładni, gdzie musisz trafić kluczem...
W201 2.0D,'90, 716.4, perlmuttgrau
S202 2.5TD,'98, 722.6, schwartz - EX
S203 2.7CDI,'02, 722.6, cubanite silver - NA SPRZEDAŻ
Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
Pawel91
Posty: 27
Rejestracja: 11 sty 2010, o 19:33
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Pawel91 »

Wielkie dzięki Panowie!!! Znalazłem gdzie jest akumulator i bezpieczniki:] wymieniłem bezpiecznik nr.4 po czym spróbowałem go zamknąć (silniczek zaczął działać) było słychać przeskakiwanie TRTRRTR :P itp itd ale po pomocy ręcznej zaczął działać góra, dół, tył wiec zamknąłem !!! Do wiosny się pojeździ a później się za to wezmę kolega tu pisał o linkach ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?
W210 3.0 TD
Awatar użytkownika
avandgarde
Posty: 4665
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:43
Lokalizacja: PL

Post autor: avandgarde »

Linki i zebatka silniczka. ;-)
E320 cdi kombi AVANTGARDE
Instalacje DAS/XENTRY
EPC11/2018
WIS 10/2020
STAR FINDER 2016 Off
SD-MEDIA Ulimited
XDOS OpenShell- 3/2022
WIS Standalone- WIN 7 i XP 7/2021
C3 ,C4-Vediamo , Monaco
FDOK calculator 2018
Xentry Special Calculator 2018
Gerri
Doradca
Posty: 459
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 00:09
Lokalizacja: Limerick - IRELAND

Post autor: Gerri »

romanplusnet pisze:w tamtym roku go naprawiałem i wiem że mam linki do wymiany wychodziły mi z prowadnic u ciebie może być to samo.
Raczej właśnie chodzi o to. Linki nie ulegają całkowitemu zepsuciu - przy wyłażeniu z prowadnic trochę się krzywią i na upartego można je zazwyczaj uzdatnić. Uwagi wymaga natomiast problem osłon linek w prowadnicach (że pozwoliły na wyjście linek na zewnątrz - najlepiej wymienić) oraz możliwe zwiększone opory ruchu dachu (jak dach idzie za ciężko - to linki są zbyt mocno obciążone i wyłażą)
Awatar użytkownika
gizmo
Posty: 87
Rejestracja: 28 gru 2008, o 23:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: gizmo »

Gerri pisze:
romanplusnet pisze:w tamtym roku go naprawiałem i wiem że mam linki do wymiany wychodziły mi z prowadnic u ciebie może być to samo.
Raczej właśnie chodzi o to. Linki nie ulegają całkowitemu zepsuciu - przy wyłażeniu z prowadnic trochę się krzywią i na upartego można je zazwyczaj uzdatnić. Uwagi wymaga natomiast problem osłon linek w prowadnicach (że pozwoliły na wyjście linek na zewnątrz - najlepiej wymienić) oraz możliwe zwiększone opory ruchu dachu (jak dach idzie za ciężko - to linki są zbyt mocno obciążone i wyłażą)
Ja mam ten sam problem, u mnie zeby zamknac musialem wyjac caly szyberdach z auta, poskrecane strasznie byly te linki poprostowalem i udalo sie zamknac, dziala tylko gora dol, pytanie moje brzmi : jakich oslon w prowadnicach? ja widzialem tylko p;astikowe korytka, bedace czescia calej obudowy, zadnych oslon tam nie widzialem.

Wiec co nalezy wymienic zeby to zaczelo dzialac :)
S210 3.0 TD Avantgarde 1997 r.
WDB2102251A457581
Awatar użytkownika
elegance
Posty: 758
Rejestracja: 7 lut 2009, o 23:24
Lokalizacja: Kłodzko

Re: SZYBERDACH :(

Post autor: elegance »

Pawel91 pisze:Po pierwsze to witam wszystkich!! Panowie napisałem ten temat gdyż nie znalazłem odpowiedzi na swój problem mianowicie: wczoraj zakupiliśmy z ojcem Mercedesa W210 3.0 TD 1997 rok kombi kluczyk rybka! Jako ze przy zakupie umknęło nam sprawdzenie czy szyber działa postanowiłem to zrobić dzisiaj. Chciałem go otworzyć tylna część szyby opuściła się na dół szyba odsunęła się ze 2-3 cm do tyłu i tak już zostało usłyszałem tylko takie głożne TRTRTR i stop gdy przesuwam przycisk do tyłu słychać takie tykanie gdy do przodu bądź naciskam góra dół nic się nie dziej PROSZĘ O POMOC !!! gdyż zapowiadaja opady śniegu a samochód stoi pod blokiem:( ( Jeszcze będę szukał gdzie sie wogole znajdują bezpieczniki)
Pisałem już na ten temat, mam to samo i na wiosnę będę to naprawiał, ale nie mam pojęcia co to jest, ale wspomniałem o tym na forum. Tylko, że mój wracał, ale otwierał się na max 2-3cm. Mój się otwiera góra dół bez problemu, tylko się nie wsuwa.
Mercedes-Benz W210 E290TD 1997r. Automat Kombi Elegance x 2 :)

Na GG często niewidoczny :)

viewtopic.php?t=10309
Pawel91
Posty: 27
Rejestracja: 11 sty 2010, o 19:33
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Pawel91 »

Dzięki Panowie za uwagę!!! Po pierwszej próbie otwarcie szybra i po pierwszym problemie narazie daje mu spokój poprawi sie pogoda (wiosna) to sie naprawi a chwilowo pogoda nie pozwala na jego używanie wiec az tak mnie to nie trapi!!:P Pozdrawiam!!!
W210 3.0 TD
Awatar użytkownika
merlin
Doradca VIP
Posty: 4584
Rejestracja: 17 gru 2008, o 18:30
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: merlin »

szyberdachu sie zimą nie używa, jak ci przymarznie to pozniej same kłopoty..
Ex: W124 200E '88 , w210 220D'96
Awatar użytkownika
elegance
Posty: 758
Rejestracja: 7 lut 2009, o 23:24
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: elegance »

Też czekam do wiosny, myślę, że w marcu zajmę się wyjazdem do mechanika ;p
Mercedes-Benz W210 E290TD 1997r. Automat Kombi Elegance x 2 :)

Na GG często niewidoczny :)

viewtopic.php?t=10309
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 7 gości