Czujnik AIR bag

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

doo4
Posty: 8
Rejestracja: 12 paź 2009, o 13:03
Lokalizacja: Łosice

Czujnik AIR bag

Post autor: doo4 »

witam mam pytanie remontuje moje w210 98 2.9TD i nie wiem gdzie znajduja sie czujniki poduszek w zderzaku przednim ich raczej nie ma sprawdzałem nie chcem zeby wybuchły ,poduchy mam dwie z przodu i 2 w drzwiach przednich ,Czy poduszki wybuchaja wszystkie naraz czy tylko pojedynczo ?
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Sensor odpalający poduszki przednie i pasy jest pod radiem.Sensory poduszek bocznych są pod siedzeniami.Poduszki odpalają odpowiednio do kierunku uderzenia.Przy uderzeniu z przodu odpalą pasy i poduszki w desce i kierownicy.Boczne odpalać będą od strony uderzenia.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Awatar użytkownika
piotrbordo
Posty: 7
Rejestracja: 24 maja 2009, o 13:46
Lokalizacja: krosno

Post autor: piotrbordo »

Witam u mnie w w210 e300td 97rok od pewnego czasu a mianowicie od zalania wnętrza auta przez niedrożne odpływy boczne zbierające wodę z przedniej szyby mam problem z sensorem bocznym poduszki pod przednim siedzeniem od strony kierowcy ,przynajmniej taki błąd wykazało po podpięciu do kompa.Próbowałem go suszyć czyścić styki ale nic z tego . Moje pytanie jest takie czy taki sensor można kupić poza aso np używany .I czy po podpięciu nowego trzeba będzie go, jakoś specjalnie programować i zestrajać z sterownikiem srs w aucie .Dodam iż po przekręceniu stacyjki zapala się kontrolka srs po chwili gaśnie na moment i zapala się znowu świecąc cały czas aż do zgaszenia auta .
Piotrbordo
MB W210 awangarde 97 3.0 td combi
Awatar użytkownika
lary
Posty: 86
Rejestracja: 21 sie 2009, o 21:11
Lokalizacja: Rawicz

Post autor: lary »

Odnośnie bocznych poduszek to sensory znajdują się pod siedzeniami, tak? To wystarczy się schylić i będą widoczne, czy trzeba wyjąć fotel i są pod tapicerką. Ja tam zaglądałem, ale żadnego sensora nie widzę, a kabelków kila już tam mam bo mam fotel z pamięcią, podgrzewanie i pompowanie foteli. Gdzie dokładnie są te sensory, idzie jakoś sprawdzić napinacze pasów?
W210 polar white E290 TURBODIESEL 96'
Suzi SV650S
EX:
W201 arctic white 2,0D 91'
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Sensory bocznych poduszek są b.ciężko dostępne bez zdjęcia foteli.Można kupować z rynku wtórnego nie wymagają kodowania, ale błąd trzeba skasować komputerem.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Awatar użytkownika
lary
Posty: 86
Rejestracja: 21 sie 2009, o 21:11
Lokalizacja: Rawicz

Post autor: lary »

Idzie jakoś sprawdzić bez podłączania komputera, który sensor lub napinacz jest do wymiany? Bo poduszki sprawdziłem to mam wszystkie
W210 polar white E290 TURBODIESEL 96'
Suzi SV650S
EX:
W201 arctic white 2,0D 91'
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Są fachowcy którzy sprawdzają, ja nie umiem.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Maaaaaaciek
Posty: 18
Rejestracja: 9 lis 2010, o 20:48
Lokalizacja: Poznań

podłączam się

Post autor: Maaaaaaciek »

Wystrzeliły mi ładunki napinacza pasów w mojej gwieździe... zupełnie bez sensu bo tylko przytarłem (z duzą predkoscią) o próg zwalniający którego nie widziałem....

Wiem, że będziecie mnie krytykowali ze pasy są dla bezpieczeństwa itp itd
ale musze je jakoś odblokowac by dojechac do mojego mechanika który mi wymieni cały mechanizm pasów z nowym ładunkiem... nie chce ryzykowac takiej długiej drogi bez pasów... lepszy RYDZ niż NIC... Macie Panowie jakies sposób by na chwilkę te pasy odblokowac? dojazdowo...?
Bez Gwiazdy Nie Ma Jazdy

-BMW e36 - Błąd
-Mercedes W202
-Mercedes E220 W210
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości