Ile czasu powinna palić sie kontrolka od swiec

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
grzechu1984
Posty: 41
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 16:33
Lokalizacja: Zielona Góra

Ile czasu powinna palić sie kontrolka od swiec

Post autor: grzechu1984 »

Oczko mam od wakacji i ogólnie nie zwracałem uwagi na wszystkie kontrolki ale teraz widzę ze nie swieci kontrolka od swiec.dzis przyszedł mróz -14 ledwo co odpaliłem kręcił jak szalony ale nie łapał dopier po ok 1 min dał znak życia...teraz pytanie czy przez kontrolke nie grzeje swiec?ile mam czekać po właczeniu zapłonu :?: dodam że swiece filtry olej aku rozrusznik nówka...pozdrawiam
Bez Gwiazdy NIE ma Jazdy!!!:-)

Mercedes E290TD AUTOMAT 1997 CLASIC (KOMBI)

Wcześniej

Mercedes W124 E300
tjwasiak
Posty: 178
Rejestracja: 27 lis 2009, o 03:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak »

A w czym problem sprawdzić świece? Chociaż przy braku kontrolki obstawiałbym prędzej ich sterownik.
Awatar użytkownika
grzechu1984
Posty: 41
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 16:33
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: grzechu1984 »

Słysze że cos tam cyknie jak włącze zapłon , miernik pokazuje lekki pobór prądu wiec nie wiem...a raczej przy -14 by nie odpalil jak by nie grzały :-(
Bez Gwiazdy NIE ma Jazdy!!!:-)

Mercedes E290TD AUTOMAT 1997 CLASIC (KOMBI)

Wcześniej

Mercedes W124 E300
tjwasiak
Posty: 178
Rejestracja: 27 lis 2009, o 03:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak »

Wszystko zależy od stanu silnika... Golf TDI (pompa VP) jakoś odpala, chociaż jak załapie to telepie nim niemiłosiernie, no i produkuje sporo różnobarwnego dymu.
Awatar użytkownika
grzechu1984
Posty: 41
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 16:33
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: grzechu1984 »

mi chodzi równo i kopci na biało ;-) wiec nadal nie wiem czy odpaliłby gdyby nie grzały ktos pomoże :-(
Bez Gwiazdy NIE ma Jazdy!!!:-)

Mercedes E290TD AUTOMAT 1997 CLASIC (KOMBI)

Wcześniej

Mercedes W124 E300
tjwasiak
Posty: 178
Rejestracja: 27 lis 2009, o 03:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak »

Jeśli kopci tylko chwilę, to myślę że wszystko w porządku. Golf kopci długo - nawet kilka minut (oczywiście tylko jeśli nie ruszysz wcześniej).
marcin-ek
Posty: 50
Rejestracja: 15 gru 2009, o 12:19
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: marcin-ek »

Czas swiecenia sie lampki czyli grzania świec zależy od temperatuty zewnętrznej- czyli im zimniejszy silnik tym dłużej grzeje.Czy przypadkiem ta kontrolka nie zaświeca Ci się po uruchomieniu silnika, jeśli tak to znaczy ,że jedna ze świec jest niesprawna,jesli nie to znaczy,że jej tam nie ma(tzn żarówki).Najprościej jest zmierzyć rezystancję świec żarowych i będziesz wiedział co i jak.Sterownik znajduje się w komorze silnika po lewej stronie ( po tej samej stronie co kierownica w wersji europejskiej :-D ) ,trzeba zdjąć zaślepkę i wyjąć grubszą wtyczkę .Są tam cztery końcówki typu żeńskiego ,każda z nich jest do jednej świecy.Rezystancja jednej świecy wynosi kilka omów (około 3 - 8) ,ale niech mnie koledzy poprawią jak się mylę.
Marcin.W 210 2.9 TD
tjwasiak
Posty: 178
Rejestracja: 27 lis 2009, o 03:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak »

Czas podgrzewania świecami zależy od temperatury cieczy chłodzącej i (w przypadku niektórych ECU) ciśnienia atmosferycznego.
Awatar użytkownika
grzechu1984
Posty: 41
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 16:33
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: grzechu1984 »

Kontrolka od swiec nadal nie swieci....dziwi mnie fakt ze jak stoi z 6 godzin po odpaleniu jak dzis wszedlem włączyłem zapłon i odpalił od pierwszego strzała a jest -11 a pewnie rano znowu bedzie problem..czy przez głupia kontrolke swiece raz grzeja raz nie :?: :oops:
Bez Gwiazdy NIE ma Jazdy!!!:-)

Mercedes E290TD AUTOMAT 1997 CLASIC (KOMBI)

Wcześniej

Mercedes W124 E300
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

wyjmij zegar wymien kontrolke
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości