E290 , pompa wtryskowa Bosha

Silniki, skrzynie biegów, przeniesienie napędu, układ chłodzenia.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

ksiwy
VIP
Posty: 31
Rejestracja: 10 maja 2008, o 19:16
Lokalizacja: wrocław

E290 , pompa wtryskowa Bosha

Post autor: ksiwy »

witam
własnie wymieniłem uszczelnienie pod tłoko-rozdielaczem w w.w. pompie, bez wyciągania pompy z samochodu. Wbrew temu co mówili mechanicy pompiarze - da się to zrobić. Efekt - 5 stów w kieszeni, koszt naprawy - oring -50 groszy, około 5 godzin roboty, jak kogo interesuje - służe radą
pzdr
ksiwy
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

jak amsz czas opisz to w dziale zrob to sam bedziemy dzwięczni
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
krzych1975
Posty: 37
Rejestracja: 30 gru 2008, o 22:21
Lokalizacja: Płock

Re: E290 , pompa wtryskowa Bosha

Post autor: krzych1975 »

Witam
ksiwy pisze:witam
własnie wymieniłem uszczelnienie pod tłoko-rozdielaczem w w.w. pompie, bez wyciągania pompy z samochodu. Wbrew temu co mówili mechanicy pompiarze - da się to zrobić. Efekt - 5 stów w kieszeni, koszt naprawy - oring -50 groszy, około 5 godzin roboty, jak kogo interesuje - służe radą
pzdr
Bardzo bym był wdzięczny za opisanie jak to zrobić. Jaki miałeś objawy? Akurat jestem na czasie z problamem pompy w 2,9td. Najpierw spylało mi paliwo spowrotem do baku - założyłem zawór zwrotny na przewodzie między pompą a filtrem, pomogło na jakiś tydzień, teraz zauważyłem wycieki paliwa na zewnątrz i też się pompa zapowietrza - zanim odpali to musi trochę pokręcić.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Mechanik za naprawę krzyknął 550PLN ale to z wyjęciem - uszczelnieniem - założeniem pompy.
Pozdrawiam
W210 2,9 TD Avantgarde
WDB2102171A546236
Rafał82
Posty: 86
Rejestracja: 23 paź 2009, o 16:42
Lokalizacja: Olesnica

Post autor: Rafał82 »

A ustawiałeś pompę po wymianie uszczelki?Z tego co wiem trzeba to zrobić po zmiany uszczelki przy nastawniku.Mnie to kosztowało 120zł bez wyciągania pompy.
Mercedes W124 250D Automatic
Awatar użytkownika
jjankiello
Doradca
Posty: 2114
Rejestracja: 2 gru 2008, o 10:16
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjankiello »

Pompy rotacyjne, tak samo jak rzędowe, można zablokować w położeniu początku wtrysku na pierwszym cylindrze, wkręcając odpowiedni bolec w przeznaczony do tego otwór i wówczas nie ma potrzeby niczego ustawiać.
Niestety ASO nie sprzedają tych blokad :-(
W201 2.0D,'90, 716.4, perlmuttgrau
S202 2.5TD,'98, 722.6, schwartz - EX
S203 2.7CDI,'02, 722.6, cubanite silver - NA SPRZEDAŻ
Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
ksiwy
VIP
Posty: 31
Rejestracja: 10 maja 2008, o 19:16
Lokalizacja: wrocław

opisałem wszystko na " zrób to sam"

Post autor: ksiwy »

jak ktoś jest z wrocka, służę fizyczną pomocą,
pzdr
ksiwy
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości