Klimatyzacja TAU "manualna"

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

mariuszwin81
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2009, o 17:26
Lokalizacja: Szczecin

Klimatyzacja TAU "manualna"

Post autor: mariuszwin81 »

Witam!!
Mam pytanie czy w W 210 98' klima manualna jest presostat ( czujnik pomiarowy ciśniania czynnika, któryby nie pozwalałby na załaczenie sprężarki do pracy przy braku czynnika lub przy jego zbyt niskim cisnieniu? jeśli jest to gdzie się znajduje?
Spręzarka w świeżo zakupionym mercedesie nie załącza się... szczerze to nie wiem czy jest tam czynnik, a pytanie zadaje z ciekawości... pozdrawiam!!
Ostatnio zmieniony 2 sty 2010, o 14:26 przez mariuszwin81, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Tak jest chociaż to cyfrowy czujnik zespolony ciśnienia i temperatury czynnika chłodzącego.
Wkręcony w filtr-osuszacz za lewym reflektorem.Sprawdza również czy gaz jest.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
hojmarr
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2009, o 19:30
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: hojmarr »

Witam !! Chciałem sie zapytac czy jest to normalne w 220cdi classic 99 rok że jest tylko jeden wspólny wentylator dla klimy i chłodzenia silnika ?? i druga częśc pytanka- mianowicie jak załącze klimę to wentylator idzie na pół mocy(małe obroty) tak samo sie dzieje bez właczonej klimy jak temperatura silnika osiągnie 90 stopni?? prosze o odpowiedz1
nie ma jazdy bez gwiazdy
Awatar użytkownika
okular
VIP
Posty: 766
Rejestracja: 24 maja 2008, o 05:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: okular »

Ad.1 Wentylator może być jeden. Duży, za chłodnicą.
Ad.2 Wentylator nie musi pracować na pełnych obrotach przy każdorazowym uruchomieniu klimatyzacji. Zależne jest to od temperatury wewnątrz, na zewnątrz i od ciśnienia w układzie klimatyzacji.
E320 CDI
2000
AVANTGARDE
KOMBI
hojmarr
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2009, o 19:30
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: hojmarr »

okular pisze:Ad.2 Wentylator nie musi pracować na pełnych obrotach przy każdorazowym uruchomieniu klimatyzacji. Zależne jest to od temperatury wewnątrz, na zewnątrz i od ciśnienia w układzie klimatyzacji.


W takim razie jak sie dowiedzieć czy wentylator wogóle będzie pracował na pełnych obrotach jak naprawde ja sie juz bardzo starałem żeby osiągnac 90 stopni. Pytam bo chce w dalsza podróż wyskoczyć i musze mieć pewnosć bo tak gdzie pędze są koreczki i niezłe temperatury!! Dzieki za odpowiedź - "okular"
nie ma jazdy bez gwiazdy
Awatar użytkownika
okular
VIP
Posty: 766
Rejestracja: 24 maja 2008, o 05:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: okular »

Skoro pracuje na "pół gwizdka", to znaczy, że działa. Jeśli trzyma cały czas optymalną temperaturę, to raczej nie masz się czym przejmować. Kiedy starałeś się przegrzać silnik, prawdopodobnie wentylator zwiększał obroty, a Ty nawet o tym nie wiedziałeś.
E320 CDI
2000
AVANTGARDE
KOMBI
Ice
Posty: 42
Rejestracja: 23 lip 2008, o 14:34
Lokalizacja: Polska

Post autor: Ice »

Witam.


Ostsnie dni są okropnie upalne. Włączam klimę na niebieskim polu i dmuchawe na 5. Moim zdanklima chłodzi zbyt słabo. Jaka może być tego przyczyna?Czy u was na max. polu nieb ieskim powietrze jest lodowate?
Dodam że ostatnio zmieniałem skraplacz klimy.
Druga sprawa nie załaczają mi się dwa wentylatory przed chłodnicą kilimy (2.9 td 97 r.) Czy one powinny chodzić od momentu włączenia klimy? Po dzisiejszej jezdzie w temp. 35 również sienei włączyły pomimo tego ze chlodnica klimy była mega gorąca. Jak sprawdzić wentylatory?
2.9 TD, 97r. ELEGANCE, manual
Awatar użytkownika
Frank
Posty: 150
Rejestracja: 27 lip 2009, o 11:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Frank »

Witam Mam pytanie czy wszystkie mercedesy e290 98r. mają klimę??? Dodam, że nigdy wcześniej nie posiadałem klimy w samochodzie. W moim wozie brakuje przycisku EC na panelu czy to oznacza, że niemam klimy????
W210 E290TD '98r. manual
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

W moim wozie brakuje przycisku EC na panelu czy to oznacza, że niemam klimy????
Najprawdopodobniej tak...
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Masz 2 przyciski na srodku pomiedzy pokretlami?
E 220 CDI '01 Elegance
miszka22
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2009, o 11:48
Lokalizacja: Białystok

Post autor: miszka22 »

Witam jestem tutaj nowy,chociaż w 210 mam już 3 lata. Chciałbym odpowiedzieć dla Ica że miałem taki sam problem z klimą w moim 2,9. niestety to zła wiadomość padł Ci pewnie czujnik wentylatorów, który znajduje się pod lewą i załącza je. To wydatek ok 700 zł ale bez niego możesz powalić sprężarkę niestety. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Frank
Posty: 150
Rejestracja: 27 lip 2009, o 11:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Frank »

Dokładnie mam 2 przyciski pomiędzy pokrętłami jedem do podgrzewania szyby drugi do zamkniętego obiegu powietrza we wnętrzu. To nie posiadam klimy?
W210 E290TD '98r. manual
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Nie posiadasz klimatyzacji.
E 220 CDI '01 Elegance
zbibud
Posty: 7
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 22:59
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Klimatyzacja TAU "manualna"

Post autor: zbibud »

klimatyzacja manualna po załączeniu po sekundzie wyłącza się. Po podpięciu pod komputer pokazało błąd wentylatora nawiewu.Gdzie szukać usterki wszystko inne działa nawiew na wszystkich obrotach, we wszystkich kierunkach, ciepło zimno.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2009, o 09:25 przez zbibud, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

A jaki program komputerowy (lub) (i) nr. błędu? I jeszcze dokładniej model i data Twojej MB.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości