Problem ze skasowaniem inspekcji "service B"

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

paco-kart
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2009, o 18:29
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Problem ze skasowaniem inspekcji "service B"

Post autor: paco-kart »

Witam!!

Jak pewnie zuważyliście jestem tu nowy, aczkolwiek od dłuższego czasu zaglądam na Wasze a teraz Nasze forum, lecz nigdy nie mialem odwagi, czasu itp :P żeby się zarejestrować. To tyle słowem wstępu.

Mój problem pogela na tym że w moim E320 cdi '99r. (po lificie) na chwilę obecną pojawia sie komunikat "service B in 100 km" i palą sie do tego dwa symbole łudząco przypomnjące kucze płaskie (rozmiaru ich nie podam :P)

Jak zapewne się domyślacie chcialbym się tego pozbyć.

A w tym momencie pierwsze co wam sie nasuwa do wystukania na kawiaturze to teksty typu: "poszukaj dobrze na forum, ten wątek juz był itp". i myślicie sobie że przyszedł tu jakiś nowy i nie wie o co tu kaman. Przetrzepałemjuz wszystkie wątki, spróbowaem każdego sposobu, przeczytałem instrukcję obsługi po niemiecku, angielsku i w koncu po polsku.

I ciągle LIPA !!!

w pierwszej kolejności próbowałem tak jak w niemieckojęzycznej instrukcji pochodzącej od mojego auta:

Stacyjka w pozycji 1
na wysiwetlaczu przebieg ogólny i kasowany
następnie używając przycisków przy kierownicy wybrałem pozycje na której wyświetla się w/w service B in 100 km oraz dwa klucze
wciskam przycis R (do kasowania licznika) trzymam go iiiii i właśnie i NIC (nic się nie dzieje)

Wróciłemdo domu zdruzgotany pzretrzpałem porządnie forum i kolejne podejście:

Stacyjka w pozycji 2 (czyli tzw zapłon)
na wysiwetlaczu przebieg ogólny i kasowany
następnie używając przycisków przy kierownicy wybrałem pozycje na której wyświetla się w/w service B in 100 km oraz dwa klucze
wciskam przycis R (do kasowania licznika) trzymam go iiiii i wyskakuje pytanie:DO YOU WANT TO RESET SERVICE INTERVAL?
CONFIRM BY PRESSING R,potwiedzam R i ponownie wyskakuje Service B in 100 km, probowalem przytrzymac dłużej przycisk R itp ale tonic nie daje.

I co wy na to?
Czarny Kombi E320 CDI Avantgarde '99- obecnie
Czarne Kombi E290 TD Classic '98- poprzednio
Czarn sedan 124 2.0 D '94- poprzednio
i wiele różnych bez gwiazdy
Awatar użytkownika
avandgarde
Posty: 4665
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:43
Lokalizacja: PL

Post autor: avandgarde »

Podjedzi do kogos na kompa skasuje ci to. ;-)
E320 cdi kombi AVANTGARDE
Instalacje DAS/XENTRY
EPC11/2018
WIS 10/2020
STAR FINDER 2016 Off
SD-MEDIA Ulimited
XDOS OpenShell- 3/2022
WIS Standalone- WIN 7 i XP 7/2021
C3 ,C4-Vediamo , Monaco
FDOK calculator 2018
Xentry Special Calculator 2018
arti
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2009, o 12:51
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: arti »

Po wyskoczeniu pytania DO YOU WANT TO RESET SERVICE INTERVAL? odpuść przycisk i wciśnij go ponownie w celu potwierdzenia.
sławek 1974
Posty: 16
Rejestracja: 3 gru 2009, o 15:10
Lokalizacja: kielce

Post autor: sławek 1974 »

paco-kart ! mam pytanko, usunąłeś ten komunikat o serwisie? bo mam taki sam problem? jesli tak to może podziel się doświadczeniem. pozdrawiam
E 270 CDI AVANGARDE 2000r. kombi (PO LIFCIE)
paco-kart
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2009, o 18:29
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: paco-kart »

Sprawa dość dziwna, przez jakiś czas dałem sobie z tym spokoj i nie zwracalem uwagi na to, ale dzisiaj pownownaie sprobowalem i UDAŁO SIĘ!, zaraz po wyskoczeniu komunikatu DO YOU WANT TO RESET SERVICE INTERVAL?
CONFIRM BY PRESSING R, nacisnełem i przytrzymałem dłużej przycisk R.

Rada dla sławek 1974 sprobuj wykonywać w/w czynności w pozycji kluczyka 1 a jak się nie uda to 2, po wyskoczeniu komunikatu DO YOU WANT TO RESET SERVICE INTERVAL?
CONFIRM BY PRESSING R niezwłocznie wciśnij R i go trzymaj jak najdłużej, jeżeli się nie uda odpuść sobie na kilka dni i spróbuj ponownie.
Czarny Kombi E320 CDI Avantgarde '99- obecnie
Czarne Kombi E290 TD Classic '98- poprzednio
Czarn sedan 124 2.0 D '94- poprzednio
i wiele różnych bez gwiazdy
sławek 1974
Posty: 16
Rejestracja: 3 gru 2009, o 15:10
Lokalizacja: kielce

Post autor: sławek 1974 »

paco-kart, dzięki za info. Mesia mam od niedawna więc skupiłem się na bardziej ważnych sprawach :) teraz znów muszę wrócić do "inspekcji" jutro z tym powalczę. Miałem jechać na komputer ale skoro da się to skasować kombinacją przycisków to warto próbować.

[ Dodano: 2009-12-17, 17:48 ]
paco-kart, masz rację. Ja dziś też skasowałem inspekcję "servis B" postępujac zgodnie z zaleceniami
"Stacyjka w pozycji 2 (czyli tzw zapłon) ...... itd........"
Zachęcam wszystkich naprawdę nic trudnego a pozwala zaoszczędzić parę złotych :).
No przecież po to jest to całe "forum"
E 270 CDI AVANGARDE 2000r. kombi (PO LIFCIE)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 24 gości