Dorabianie kluczy do Mercedesa

Wszytko o Mercedesie E W210

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
tomeks215
Posty: 513
Rejestracja: 24 maja 2008, o 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: kluczyk do e210 2,7 cdi 2000r

Post autor: tomeks215 »

fabek pisze: moze sie nie znam, ale nie slyszalem zeby po VINie dorabiali klucze, a jedynie po starym kluczyku zczytujac eeprom, w ktorym jest kod. zepsute kluczyki wysylaja do niemiec (w polsce tego nie robia) i stamtad po 2-4 tygodniach przychodza skopiowane dzialajace i nowiutkie.

jak mogles zaplacic z gory kase? robota zrobiona to sie placi. nie rozumiem dlaczego poszedles na takie warunki. dales ciala i tyle.
No to teraz usłyszałeś :-) , żadnych starych kluczyków nie wysyłąją, spisują VIN sprawdzają dokumenty i to wszystko. Dodam że w 124 na podczerwień też tak robią, tylko że taniej
Jak nie zapłacisz zaliczki z góry nikt nie będzie z tobą rozmawiał, także kto dał ciała ....?? ;-) .
Nie wiem kto olewał w toruniu kolegę, ale zaczął bym od szefa ASO w Toruniu, a potem jak pisałem wcześniej.
W210 E220CDI '00 -sprzedany
Renault Fluence 1,6 110KM
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

heh przeciez nie przecze, ze dorabiaja na podstawie VINu, wiec nie badz taki do przodu ;-) rowniez mialem problem z kluczem i w moim aso obowiazuja procedury takie jak napisalem, zeby dorobic i zakodowac nowe klucze. tylko, ze swoj klucz sam naprawilem. tak czy siak, nie odbiegajmy od tematu. kolega zaplacil, chcial miec komplet nowych sprawnych kluczy, aso nie wywiazalo sie z zadania.

moze warto sprawdzic: http://moto.allegro.pl/item489187084_na ... od_ss.html
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
d4r4s
Posty: 11
Rejestracja: 13 lip 2008, o 15:35
Lokalizacja: Toruń

Post autor: d4r4s »

A teraz Wam coś powiem.
Pierwsze - - obdzwoniłem Bydgosz, tam nie zrobią mojego kluczyka, dzwoniłem pod kilka nr do Wawy i tam wreście ktoś mi powiedział co mam zrobić. tzn. napisać skargę , opisać całe zdarzenie, wysłać wszystkie powiązane dokumenty i całą sprawę rozpatrzą i wyjaśnią z MB aso Toruń.
Drugie- to co pisał poprzednik. Dzisiaj już w całkowitych nerwach odwiedziłem kilku elektroników, którzy albo nie robią takich rzeczy albo im to się nie opłaca.Ale znalazłem jednego kto zajrzał. I co . Jeden lut , naprawa małej ścieżki i pilot DZIAŁA. Jak nowy.Qrcze ,nie wiem co w tym momencie powidzieć.

Dlaczego Pan ,który pracuje w ASO Toruń i nazywa sie elektronikiem wydał decyzję że klucz do wymiany bo kody się skończyły i jego żywotność już mineła?? A ja musiałemna tej podstawie podjąć ryzyko zamówienia nowego za 800 zł i to jeszcze nie sprawnego?

CHciałem podziękować wszystkim za pomoc na forum i dobrą radę.

Pozdrawiam
Mercedes W210 2,7CDI 2000r.
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

d4r4s pisze:Dlaczego Pan ,który pracuje w ASO Toruń i nazywa sie elektronikiem wydał decyzję że klucz do wymiany bo kody się skończyły i jego żywotność już mineła?? A ja musiałemna tej podstawie podjąć ryzyko zamówienia nowego za 800 zł i to jeszcze nie sprawnego?
Dlatego ze zalatwiales to w ASO a oni musza zarobic...oni sie nie bawia w rozbieranie czesci i sprawdzanie co moze byc popsute...oni wymieniaja na nowe...wkoncu to Ty placisz...a z kluczykiem to faktycznie dales troche ciala bo na wielu forach spotkalem sie z opinia ze jak kluczyk padnie to jest duza szansa ze kumaty elektronik go naprawi :)

Ale pisz skarge...i walcz go konca bo to co zaprezentowalo ASO Torun to chamstwo i brak kompetencji...
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

sluchaj d4r4s u mnie to samo bylo, po rozmowie ze "specem" z aso bylem pewien ze zaplace 700zl, wiec pomyslalem co mam do stracenia i kluczyk rozebralem. pekly luty na mikrowlaczniku, cholera cieszylem sie jak glupi, bo w 3 minuty je poprawilem. potem wystarczylo zsynchronizowac klucz z samochodem i do tej pory zadnych problemow.

ja na Twoim miejscu zalatwilbym ich z grubej rury ;-) widac chyba im sie takie wpadki zdarzaja skoro pobieraja pieniedze z gory. faktem jest, ze zaplaciles 800zl za komplet niedzialajacych kluczykow. a tak naprawde gowno Cie obchodzi czy masz zmienione moduly. dajesz zlecenie kompetentemu serwisowi i to juz w ich pieprzonym interesie jest fachowo ta robote wykonac! amatorzy.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Gerri
Doradca
Posty: 459
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 00:09
Lokalizacja: Limerick - IRELAND

Post autor: Gerri »

fabek pisze: sluchaj d4r4s u mnie to samo bylo, po rozmowie ze "specem" z aso bylem pewien ze zaplace 700zl,
Czego się spodziewałeś? ASO nie przewiduje czegoś takiego, jak "naprawa kluczyka"! "Spec" postąpił zgodnie z tym, co powinien. Pracuje w ASO i obowiązują go wytyczne firmy.
fabek pisze:widac chyba im sie takie wpadki zdarzaja skoro pobieraja pieniedze z gory.
Tu nie chodzi o wpadki. Kluczyk jest robiony pod konkretne auto - to nie jest filtr paliwa, który niesprzedany jednemu na pewno znajdzie następnego nabywcę. Kto poniesie koszty dorabiania, wysyłki, zwrotu do producenta w przypadku nieodebrania zamówionego kluczyka??

[ Dodano: 2008-12-02, 20:18 ]
Klosiak pisze:
Ale pisz skarge...i walcz go konca bo to co zaprezentowalo ASO Torun to chamstwo i brak kompetencji...
Przewiduję finał: ASO zażąda kluczyka do ekspertyzy. Kluczyk jest dobry - reklamacja oddalona. Oczywiście szumu narobić możesz, jednak w tej chwili raczej nie uzyskasz nic więcej ponad osobistą satysfakcję.
Awatar użytkownika
tomeks215
Posty: 513
Rejestracja: 24 maja 2008, o 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomeks215 »

Gerri pisze:
Przewiduję finał: ASO zażąda kluczyka do ekspertyzy. Kluczyk jest dobry - reklamacja oddalona. Oczywiście szumu narobić możesz, jednak w tej chwili raczej nie uzyskasz nic więcej ponad osobistą satysfakcję.
Pod warunkiem że kluczyk jest dobry. Na moją wiedzę nawet jakby kolega miał wymienianą stacyjkę, to powinien nowy kluczyk otwierać drzwi i bagażnik. Myślę że stacyjka i moduł komforu działają niezależnie od siebie.
Jakbym się mylił to mnie popraw, bo wiem że masz dużą wiedzę
W210 E220CDI '00 -sprzedany
Renault Fluence 1,6 110KM
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

szumu to trzeba narobic, za takie traktowanie klienta. mercedes-benz polska na pewno nie pozwoli sobie na psucie dobrej renomy i mysle ze przychylnie rozwiaze sprawe z aso torun.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
tomeks215
Posty: 513
Rejestracja: 24 maja 2008, o 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomeks215 »

Też jestem ciekaw jak ta sprawa się zakończy, a z tym traktowaniem różnie bywa. Sam w kontaktach z ASO miałem wrażenie że jestem olewany, bo nie zostawiałem u nich w kasie kilku tysięcy złotych za naprawę. Szczególnie jak przyjeżdzałem W124.
Szczególnie odczuwałem to w ASO Sobiesław Zasada, ale naszczęście w Warszawie on już nie ma ASO Mercedesa :-)
W210 E220CDI '00 -sprzedany
Renault Fluence 1,6 110KM
Gerri
Doradca
Posty: 459
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 00:09
Lokalizacja: Limerick - IRELAND

Post autor: Gerri »

tomeks215 pisze:[ Na moją wiedzę nawet jakby kolega miał wymienianą stacyjkę, to powinien nowy kluczyk otwierać drzwi i bagażnik.
Jakbym się mylił to mnie popraw, bo wiem że masz dużą wiedzę
No to już korzystam z okazji: sygnał do otwarcia drzwi lub bagażnika również jest dekodowany w stacyjce. To ona przyjmuje sygnał pilota przy pomocy długiego druta służącego za antenę.
krzanow
Posty: 18
Rejestracja: 25 maja 2008, o 12:32
Lokalizacja: Chrzanów

U mnie klucza nie naprawił

Post autor: krzanow »

Bawił się ten gość z Mysłowic kluczykiem ze 45-minut i nie naprawił go,pozniej byłem u goscia w Radomiu,ten jest majgany,ale powiedział ze jak nie otwiera auta to się go już nie da naprawić----co ważne to ma chody i załatwia 2-kluczyki za 1000.zl i to się opłaca,a pod jego domem cały czas kolejki!!!!!!!
Ostatnio zmieniony 6 gru 2008, o 12:56 przez krzanow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

krzanow, na jakiej ulicy?
E 220 CDI '01 Elegance
krzanow
Posty: 18
Rejestracja: 25 maja 2008, o 12:32
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: krzanow »

Witaj ulice mam wpisaną w nawigacji,zobacze w niedziele i Ci napisze.Ps-to numery do niego--- 0601233858 lub 0506139188
e320cdi

Post autor: e320cdi »

Witam!
Chcę zakupić na allegro kluczyk ten z chromem .
Dobra dajmy na to dam za niego 200 zł ale co dalej czy jak dam go do aso to mi go zaprogramują??? i za ile???, czy zrobi mi ktoś inny to i też za ile ??? Nie chcę płacić w ASO dużej kasy bo to zbyteczne jak mogę sam coś poradzić.
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

z tymi kluczykami jest cos nie teges tez kobinowałem bo mi sie podobał ale odpusciłem
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości