Pęknieta osłona gumowa

Silniki, skrzynie biegów, przeniesienie napędu, układ chłodzenia.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
Adzienx
VIP
Posty: 123
Rejestracja: 19 sie 2009, o 09:20
Lokalizacja: masz swoją gwiazdkę?

Pęknieta osłona gumowa

Post autor: Adzienx »

Witam. W związku z tym,że moje auto jeździ bez zarzutu nie szukałem dziury w całym. A dziś przypadkiem zauważyłem,że mam mokry tylny most. Myślałem o wycieku z niego ale na kanale okazało się,że jest pęknięta osłona przegubu półosi ,tego od strony mostu,a sam most jest suchy. I teraz czy ten przegub jest wymienny,czy trzeba całą półoś wymienić? Samej osłony chyba nie będę wymieniał bo sporo jeżdżę i sam nie wiem kiedy mi to pękło więc na reanimacje przegubu może być za późno. Pozostaje wymiana,ale czy całej półosi czy wystarczy sam przegub przy moście.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam
W 210 awangarda 2.7 CDI 2001r.
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

wszystko co masz na obrazku ponizej jest wymiene w E270. zestaw naprawczy oslony ma nr 160.
Załączniki
B35030000075.0360.gif
B35030000075.0360.gif (21.6 KiB) Przejrzano 2466 razy
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
Adzienx
VIP
Posty: 123
Rejestracja: 19 sie 2009, o 09:20
Lokalizacja: masz swoją gwiazdkę?

Post autor: Adzienx »

Dzięki za odpowiedź.

Tylko ten zestaw na rysunku przedstawia osłonę przegubu od strony koła,a ja mam pękniętą(przedstawiłem na rysunku).

Jeśli więc rysunek twój przedstawia wszystkie wymienne części to powinienem wymienić całą półoś? :roll:
Załączniki
Pozwoliłem sobie skorzystać z twojego rysunku.
Pozwoliłem sobie skorzystać z twojego rysunku.
W 210 awangarda 2.7 CDI 2001r.
romek61
Doradca VIP
Posty: 1131
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 16:18
Lokalizacja: tychy

Post autor: romek61 »

Zestaw 160 to jest osłona przegubu od strony mostu. Wyciągasz półoś na warsztat i możesz stwierdzić czy jest mocno zużyta. Zazwyczaj wystarcza wymiana osłony. Osłony gumowe na obydwu przegubach są takie same.
S210 E300 TD automat 1998 r
WDB2102251A584732
_______________________________________
Awatar użytkownika
Adzienx
VIP
Posty: 123
Rejestracja: 19 sie 2009, o 09:20
Lokalizacja: masz swoją gwiazdkę?

Post autor: Adzienx »

romek61 pisze:Osłony gumowe na obydwu przegubach są takie same.
No to w sumie super.
Z twojej wypowiedzi wynika,że można wymienić też sam przegub od strony mostu?
Moja osłona jest pęknięta całkowicie czyli na dwie części. I nie wiem ile ale wydaje mi się że przejechałem z taką uszkodzoną około 5000tyś km. Z doświadczenia wiem,że w takim przypadku wymiana samej osłony nie wiele da i będę musiał wymienić cały przegub.
Oczywiście jeśli da się go wymienić?

Pozdrawiam
W 210 awangarda 2.7 CDI 2001r.
Awatar użytkownika
lukasz26
Posty: 65
Rejestracja: 8 paź 2009, o 10:43
Lokalizacja: szwecja

Post autor: lukasz26 »

hej! mialem ten sam problem w moim i tez pekla mi oslona przy moscie... jak juz wydarlem polos ,podkreslam wydarlem... bo sruby byly tak zaje... ze o krolu moj ty zloty... pomogl tylko klucz pneumatyczny z oponiarni i nie odkrecanie bo ani rusz tylko lekko jeszcze dowalic w przod a potem dopiero w lewo, ale mniejsza z tym :evil: jak juz mialem polos na stole to sie za glowe zlapalem bo kulki mialem kwadratowe, dzieki bogu bierznie nie :roll: pojechalem do sklepu z lozyskami i panowie mieli kulki na sztuki po 1,6 zl 8-) a wymiar to 22,13 .Pozniej mialem meksyk zeby zlozyc te przeguby ale jakos poszlo, zalozylem nowe oslony opaseczki i w droge... dodam ze darlem wszystkie przeguby i dalem wszedzie nowe oslony bo koszt jednej to 20 zl. dzieki za wytrwalosc w czytaniu :mrgreen:
E 220 CDI Avantgarde kombi 2011
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości