mercedes w210 elektryka padla plus centralny zamek...

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

zajka1978
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2009, o 08:54
Lokalizacja: frimley green

mercedes w210 elektryka padla plus centralny zamek...

Post autor: zajka1978 »

Witam wszystkich Mam gigantyczny problem, niedawno zakupilem mercedesa E200 (w210) z 1996 roku tak zwany (okularnik). wszystko jest super pieknie ale dolega mu kilka problemow z ktorymi niestety niedaje sobie rady; znaja Wasze mozliwosci i doswiadczenie zawodowe ,postaracie sie mi pomoc:) oipsuje owe problemy.
1) oswietlenie w kabinie samochodu niechodzi, podczas otwierania drzwi (wszystkich) i kiedy probuje wlaczyc swiatlo z przyciskow na podsufitce. sprawdzalem wszysktie bezpieczniki i nic ; nawet prubowalem podazac z okablowaniem i zobaczyc czy gdzies nie jest on (przyszczypany) ale lipa.
--- Co jest wazne wczyraj w nocy wlaczylem swiatla na parkingu i zauwazylem ze wszystkie podswietlania przyciskow dzialaja ale swiatlo samo w sobie niestety nie; Zarowki tez sprawdzalem..
2) wraz z oswietleniem w tym samym czasie podobno padl centralny zamek .Mianowicie niedziala on z pilota model( scyzoryk), zato dziala on z przedniej konsoli (przycisk) zamyka i otwiera pieknie ; choc nie zawsze na 10 prob dziala poprawnie 8.
Idac za wasymi radami kupilem nowa pape do centralnego dokladnie ten sam model i nic bez zmian. co do pilota mysle ze dziala on poniewaz za kazdy razem widze jak zlacza on czujniki pod lusterkiem na przemian czrwony i zielony kolor, a centralny niedziala pod czas zamykania i otwierania niestety nie GOLI.(marwica).
3) i finalowy problem to chyba czujnik rozruchu samochodu konkretnie ,podczas odpalania samochodu (automat) kiedy przkrecam kluczyk w pozycji start jest cisza, wyczulem jedo mejsce dlazkiem biegow gdzie dziala wszystko oki i rozrusznik zaskakuje a pozniej jest juz spoko, chodzi i oto gdzie on jest umieszczony zebym mogl wymienic. heeelp
Wiem jest to kilka problemow pomocy z gory dzieki.
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Pierwsza podstawowa sprawa to podaj Nr. Vin auta to zawęzi poszukiwania po schematach.
Sprawa rozrusznika to kable lub tzw. szpera zamocowana na skrzyni w miejscu gdzie obraca się dźwignia zmiany biegów.Naprawa lub wymiana od dołu.
Włączenie oświetlenia wewnętrznego to sprawa 3-modułów lampki koło lusterka, modułu wielofunkcyjnego w skrzynce modułów przed pasażerem pod maską (stoi najbliżej szyby z dziwnie zapinanymi pękającymi zaczepami) oraz pompa centralnego zamka pod kanapą.
Dokładniej tylko z Vin.Te same moduły + moduł podczerwieni pod nogami pasażera to centralny zamek.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
zajka1978
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2009, o 08:54
Lokalizacja: frimley green

Post autor: zajka1978 »

Dziekuje za pomoc !
wszysko wrocilo do normy po wymianie wszyskich bezpiecznikow ( wraz z oczyszczeniem stokow) pod tylnim siedzeniem, tak mi podpowiedzial mechanik. Wiec zamykam ten temat z gory dzieki za zainteresowanie. Pozdro milosh:)
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Cytuję "sprawdzałem wszystkie bezpieczniki i nic".
I jak tu pomagać. :evil: :mrgreen:
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
kudlaty75
Posty: 168
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 21:55
Lokalizacja: GOP

Post autor: kudlaty75 »

Witam! Podepnę się do tematu, mam problem z centralnym zamkiem, od jakiegoś czasu przestały działać tylne drzwi. Czy pompa zamka jest podzielona na sekcje (przód, tył), wiem ze zagłówki, klapa bagażnika, fotele są oddzielnie sterowane. Myślę że pojawiła się jakaś nieszczelność, tylko nie wiem gdzie jej szukać, nie mam schematu ciśnieniowego zamka. Może jakiś rozgałęźnik przepuszcza?
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Cały system rozgałęzień znajduje się na pompie centralnego zamka pod tylną kanapą.
To zestaw wściekle żółtych rurek.Nie ma, a przynajmniej ja nigdy nie spotkałem się w normalnym W210 z podziałem centralnego zamka na przód i tył.Taki podział istnieje w autach
przedłużanych (jamnikach).
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
kudlaty75
Posty: 168
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 21:55
Lokalizacja: GOP

Post autor: kudlaty75 »

Dziękuje za szybka odpowiedź, czyli wychodzi na to, że uszkodzone są siłowniki w drzwiach, tylko dziwny zbieg okoliczności bo padły w tym samym czasie (prawa,lewa strona). Zauważyłem jeszcze dłuższą prace pompki centralnego zamka ok 5s. Gdy wszystko było ok, to wyłączała się zaraz po otwarciu lub zamknięciu drzwi.
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Gdyby była instalacja nieszczelna (duża dziura) to pompa pracuje 30-45 sekund.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
stefan niesioło
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2009, o 15:47
Lokalizacja: polska

Post autor: stefan niesioło »

witam mam taka prosbe czy ktos mogłby dojsc po nr vin jaka musze miec pomke centralnego zamka i jej numer z gory dziekuje,,, to nr vin WDB2100371A175872
lazik
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Pasuje tylko jeden nr. ze względu na ortopedyczne siedzenia. Nr.MB 2108000648
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
stefan niesioło
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2009, o 15:47
Lokalizacja: polska

Post autor: stefan niesioło »

dzieki za szybka odpowiedz a on własnie ma ortopedyczne siedzenia,pozdrawiam :-)
lazik
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości