Gdy odpalam samochód to często szyby zaparowują i na klimie

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

ALFI
Posty: 17
Rejestracja: 17 mar 2009, o 11:39
Lokalizacja: Mały Płock/Łomża

Gdy odpalam samochód to często szyby zaparowują i na klimie

Post autor: ALFI »

tak jak w temacie często praktycznie zawsze jak włącze klimę to robią się takie place na zewnątrz szyby na dole(zaparowuje), i jak wsiąde do autka i zapalam to zaraz szyba z przodu dosłownie w sekunde cała zaparowuje i zaraz schodzi jak włącze ogrzeewanie na szybe. Co to jest :?:
W210 3.0 TD 210 KM 97r.
Awatar użytkownika
Aruturo
Posty: 199
Rejestracja: 29 lis 2008, o 15:51
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Aruturo »

Filtry powymieniaj, magą być zatkane wyloty wody kondensacyjnej i woda się zbiera w obudowie zamiast wylatywać pod auto. Może było jeżdżone bez filtrów i chłodniczki (wymninniki ciepła) są zapaskudzone, zapylone itp i trzymają wilgoć kondensacyjną - można wyczyścić u fachowca od klimy.
Avandgarde 320 CDI kombi
Artur.
ed.die
Posty: 98
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 15:04
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: ed.die »

Ja to zwalczyłem w sobotę. Miałem pozapychane kanaliki odpływowe. odkreciłem kratki od nawiewów na nogi odchyliłem dywaniki pozdejmowałem opaski wyjełem węzyki. zleciała woda. wyczyściłem przedmuchałem powietrzem. spowrotem złozyłem. i przy okazji odkryłem sposób na czyszczenie bez rozbierania. trzeba ustawić nawiew na nawiewy środkowe (twarz) pozamykać je przy kratkach i dać dmuchawe na 5 bieg i powinno przepchnąć. wtedy powietrze leci tylko odpływami.
E200 Elegance '99
220CE '93
Ex 230CE 1989 110k przebiegu skasowany przez pajaca w Matizie :(
karoltaxi
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2008, o 18:20
Lokalizacja: toruń

Post autor: karoltaxi »

Aruturo, Filtry powymieniaj, magą być zatkane wyloty wody kondensacyjnej i woda się zbiera w obudowie zamiast wylatywać pod auto. Może było jeżdżone bez filtrów i chłodniczki (wymninniki ciepła) są zapaskudzone, zapylone itp i trzymają wilgoć kondensacyjną - można wyczyścić u fachowca od klimy. witam mógłbyś rozwinąć troche te zdanie chodzi mi o chłodniczki miałeś na myśli nagrzewnice i parownik jesli tak jak to wyczyścic bez rozbierania deski??? z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
jjankiello
Doradca
Posty: 2114
Rejestracja: 2 gru 2008, o 10:16
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjankiello »

Wtrącę się nieco - parowanie szyb krótko po włączeniu nadmuchu, nawet z klimą i schodzące po paru sekundach, jest zupełnie normalne... Mimo drożnych kanałów odpływowych, zawsze na parowniku zostaje nieco wilgoci, nie jest to wg mnie żaden wielki problem. Sprawny klimatronik w trybie AUTO i tak po odpaleniu najpierw kieruje nadmuch na nogi, właśnie po to, żeby przedmuchać dół z ew. resztek wilgoci, a po kilku- kilkunastu sekundach dopiero przełącza się na górę...

Co nie którzy za bardzo uogólniają zagadnienie, a kolejni za bardzo się przejmują i przeżywają... :idea:
W201 2.0D,'90, 716.4, perlmuttgrau
S202 2.5TD,'98, 722.6, schwartz - EX
S203 2.7CDI,'02, 722.6, cubanite silver - NA SPRZEDAŻ
Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
Awatar użytkownika
Jaco20005
VIP
Posty: 222
Rejestracja: 3 kwie 2008, o 22:09
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Jaco20005 »

Miałem podobne objawy i pomogło porządne wyczyszczenie parownika. Któryś z kolegów w temacie o klimie poradził żeby wymontować czujnik parownika i tamtędy wprowadzić środek czyszczący. Zużyłem połowę środka Wurtha i połowę opakowania Kenta. Bezpośrednio na parownik, głęboko wsunąć wężyk i ruszając nim dawkować środek.
W 210 2,2 CDI 143 KM 99r.
W 201 1,8E+LPG 109 KM 92r. już były
Awatar użytkownika
Grzechoo
Posty: 512
Rejestracja: 20 sty 2010, o 21:17

Post autor: Grzechoo »

jjankiello pisze:parowanie szyb krótko po włączeniu nadmuchu, nawet z klimą i schodzące po paru sekundach, jest zupełnie normalne
zgadza sie. Ale zanim zaczniesz rozbierac pol auta zacznij od wymiany filtra przeciwpylkowego (tego wlasnie od klimy). Takie objawy to poprostu zabrudzony, zapchany i stary filtr. Zreszta jak go wyciagniesz to sam sie przekonasz ;-)

Przy okazji sprawdz droznosc kanalikow odprowadzajacych wode. Tak profilaktycznie.
Hunter
Posty: 32
Rejestracja: 30 paź 2010, o 13:24
Lokalizacja: Kurki

Post autor: Hunter »

mam problem z nawiewem na szybę pomimo różnych kombinacji pokrętłami i siła nadmuchu niema ,,wiatru" w szczelinach pod szyba co jest przyczyna i czy samemu da sie to naprawić bo idzie zima i może być ciężko
2.2 CDI 2001 automat Kombi
lolo
Posty: 183
Rejestracja: 7 sie 2009, o 10:49
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: lolo »

Hunter przeczytaj post wyżej, może masz to samo. A tak dla informacji mógłbyś podać jakieś dane o samochodzie.
e270 CDI 2000 lift manual 7os.
ralfi89
Posty: 1882
Rejestracja: 5 cze 2010, o 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ralfi89 »

Grzechoo pisze:
Przy okazji sprawdz droznosc kanalikow odprowadzajacych wode. Tak profilaktycznie.
Gdzie są te kanaliki?
pozdrawiam
gregorg
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2011, o 01:42
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: gregorg »

Grzechoo pisze:
Przy okazji sprawdz droznosc kanalikow odprowadzajacych wode. Tak profilaktycznie.
Czy może ktoś sprecyzować jak sprawdzić, czym przepchać i gdzie się mieszczą kanaliki odprowadzające wodę ?
WDB2102171A218245 kombi , automat, klima manual
Awatar użytkownika
jjankiello
Doradca
Posty: 2114
Rejestracja: 2 gru 2008, o 10:16
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjankiello »

Już gdzieś pisałem. Okolice dysz nadmuchu na nogi. Tam rozebrać odchylić dolną wykładzinę i oto one... :hyhy:
W201 2.0D,'90, 716.4, perlmuttgrau
S202 2.5TD,'98, 722.6, schwartz - EX
S203 2.7CDI,'02, 722.6, cubanite silver - NA SPRZEDAŻ
Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
Awatar użytkownika
merlin
Doradca VIP
Posty: 4584
Rejestracja: 17 gru 2008, o 18:30
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: merlin »

Jak auto jest wychłodzone i włączysz ogrzewanie na max to sie nie dziw że szyby parują. Trzeba stopniowo właczyc ogrzewanie(białe pole) i nawiew na poczatku na przednią szybe, potem cyrkulacja powietrza na nogi
Ex: W124 200E '88 , w210 220D'96
dzwilu
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 7 sie 2010, o 17:27
Lokalizacja: Białystok

Post autor: dzwilu »

Przetrzeć szybę pianką do golenia :) Naprawddę działa!
Było W210 2.2D, 2,2CDI Jest E270 CDI WDB2110161A032937
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości