Problem z D na zimnym. 722

Skrzynia biegów i sprzęgło

Moderatorzy: fabek, elspasoo, kichcio

enduroboy

Problem z D na zimnym. 722

Post autor: enduroboy » 13 sty 2019, o 22:44

Witam, ogólnie jestem w posiadaniu oczka od 2 lat. jest to fajny samochód i staram się dbać o niego na bieżąco. po zakupie stwierdziłem ze dla świętego spokoju od razu wymienię olej w asb. trafiłem na warsztat obok domu ze specjalizacją mercedesa, w którym to cała sciana zapełniona jest certyfikatami :hurra: . Niestety wlano mi olej texaco texmatic który to mie ma w specyfikacji 236.14 Panowie powiedzieli ze spoko ze wszystko będzie dobrze i ze nie będzie problemu bo oni to leją do wszystkich merców oprócz 7G. i ze bedzie super a ogólnie w dniu gdy się umawiałem na wymianę Pan powiedział ze stosują olej ravenol i ze jest najlepszy :mad: . Więc tak mam teraz taki problem ze skrzynia tak jak by nie widziała D i dodając gazu jakby stoji w pewnym momencie dochodzi do gwałtownego przeniesienia i szarpnięcia, jak już jadę to bardzo długo nie chce zmienić biegu po zatrzymaniu sie i przerzuceniu z W na S jedzie i juz zmienia biegi. W pewnym momencie zmiana z W na S przestała dawać rezultaty a ja musiałem przejeżdżać co raz to dłuższy odcinek aż skrzynia zacznie zmieniać biegi, w pewny momencie nawet po rozgrzaniu nie chciała zmnienić biegu ale na drugi dzień jadą na star diag. zaczęła zmieniać biegi, po podłączeniu pod komp. wyszło kilka błędu które to pracownik skasował a ja nie zdążyłem za notować. Po skasowaniu od razu pojechałem na podnośnik i wymieniłem olej. Pierwsze wrażenie bdb ponieważ po przełączeniu na D auto zaczęło ciągnąć a wcześniej stało, generalnie skrzynia zmienia biegi bardzo ładnie i w góre i w dół, ale problem jest na zimnym dodam że jesli mam problem ze startem to podświetlenie literki D miga, tak jak bym nie miał włożonego biegu albo jak by rozłączało D. teraz na diagnostyce wyszło że mam uszkodzone 4 zawory i sterownik? czy diagnostyka jest omylna? Czy sterownik mógł zakłócić zawory i stąd komunikat o ich awarii? zakładam ze po wykasowaniu błędów na chwile znowu będzie dobrze ale to nie sposób, nowe zawory na alledrogo są po 315 zł i sterownik to daje spora sumę. macie jakieś podobne doświadczenia :/ ?
WD B210261 1A 829754 7
ODPOWIEDZ