2,2 cdi 2001 r do czego służy camon rail ???

Silniki, skrzynie biegów, przeniesienie napędu, układ chłodzenia.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Bylu
Posty: 8
Rejestracja: 18 sty 2009, o 23:21
Lokalizacja: wielkopolska

2,2 cdi 2001 r do czego służy camon rail ???

Post autor: Bylu »

Witam po ostatniej wizycie w warsztacie gość wykasował mi błąd układu camon rail może mi ktoś wyjaśnić do czego służy ten układ i czy nie działający niepoprawnie może być powodem kopcenia na czarno ???jeżeli nie to to jak sprawdzić bez wizyty w warsztacie czy leją wtryski ?Pozdrawiam i proszę o pomoc
lysyzlota
VIP
Posty: 336
Rejestracja: 8 gru 2008, o 09:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: lysyzlota »

Common rail to nazwa całego systemu wtryskowego w aucie. oznacza to w tłumaczeniu "wspólna listwa wtryskowa". Pompa paliwa pompuje ON do tej listwy pod ogromnym ciśnieniem kilkuset a nawet kilku tysięcy barów by potem za pośrednictwem wtryskiwaczy podawać je bezpośrednio do poszczególnych cylindrów. Kopcenie na czarno to i tak mała usterka, prawdopodobnie uszkodzone wtrtyskiwacze
Jedyn zaleta przedniego napędu jest taka, że cofając masz tylny napęd

Co mnie nie zabija, to czyni mnie silniejszym - F.Nietzsche
Bylu
Posty: 8
Rejestracja: 18 sty 2009, o 23:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Bylu »

Ok dzięki ,jeszcze jedno czy gdybym miał uszkodzone wtryskiwacze odbiło by się to na zużyciu paliwa ?? na trasie powyżej 500km pokazuje mi 4,8l na 100 to chyba nieżle jak na kombi ?? Czy :oops: filtr paliwa nie byłby przyczyną kopcenia na czarno bo fakt faktem jeszcze go nie wymieniłem od zakupu auta? Proszę o poradę !
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

kopci przy przyspieszaniu? gaz od polowy w deche?
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Bylu
Posty: 8
Rejestracja: 18 sty 2009, o 23:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Bylu »

tak dokładnie

[ Dodano: 2009-05-01, 11:37 ]
podczas pray na wolnych obrotach silnik pracuje równo ale z tłumnika ma głuchy odgłos coś jakby ostatni tłumnik był dziurawy
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości