E55 ///AMG USA - prosto z Palm Beach na Florydzie :D

NOWOŚĆ!!!
Tutaj każdy może założyć swój własny temat i wklejać zdjęcia i opisy swojego auta.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
Hubi W210
Posty: 1030
Rejestracja: 29 cze 2013, o 20:40
Lokalizacja: Jessheim - Norwegia

Post autor: Hubi W210 »

GracKa pisze:jak? :hyhy:
Nie tak konserwatywnie jak w Polsce... Z drugiej strony sam zawsze byłem anty depo i anty czajna, a wygląda dość podobnie, tylko że graty wewnątrz tych lamp kosztowały dwa razy tyle co Depo srepo, no i jest bixenon :D Właśnie wróciłem z dłuższej wycieczki i jednak soczewka z W211 świeci o niebo lepiej niż ori lustro w W210, a snop światła na długich razem z H7 robi wrażenie...

rafall, Ostatnio zimy łagodniejsze tu mamy więc luz... Duża pojemność będzie się szybko rozgrzewać... Zeszłej zimy chyba nawet nie spadła temperatura poniżej -30 stopni, więc luzik...
A info o tollvesenet masz na priv ;)

Mniemam że orientujesz się kapkę w norweskich cenach... Niektórym mogłyby oczy od cyferek z orbit wyskoczyć :rotfl:
GracKa
Posty: 1046
Rejestracja: 20 sie 2014, o 23:22
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: GracKa »

Hubi W210 pisze:Niektórym mogłyby oczy od cyferek z orbit wyskoczyć
zarobas :hyhy:
Awatar użytkownika
Hubi W210
Posty: 1030
Rejestracja: 29 cze 2013, o 20:40
Lokalizacja: Jessheim - Norwegia

Post autor: Hubi W210 »

Taaaaa, będę teraz spłacał...
Awatar użytkownika
Damian86 w210
Posty: 2177
Rejestracja: 5 sty 2011, o 18:24
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Damian86 w210 »

Uroki zagrmanicznych opłat :) :) :) w Pl wszystkie opłaty za eSe miałem max 650zł/rok... a w NL w 7tyś się mieszczę :kwasny:
W140
szukam nowego dupowozu .... z gwiazdą na masce :D
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Post autor: Piasek »

Już niedługo, już niedługo...
Przestaniemy się dziwić "patrz, taki ładny a nikt go nie chce"
Z drugiej nie zrozumiem głupoty ludzkiej: pod blokiem kumpla już 4 lata stoi Volvo S40, zarejestrowane, złom. Ktoś płaci za to co roku OC (albo nie płaci licząc że nie musi) :rotfl: i tylko miejsce blokuje.
W końcu ktoś się o nie upomni i będzie "jezusował" że dostał 5 tyś do zapłaty zaległości za samo OC, a jak jeszcze zaczną liczyć za przeglądy po nowemu...
Awatar użytkownika
Hubi W210
Posty: 1030
Rejestracja: 29 cze 2013, o 20:40
Lokalizacja: Jessheim - Norwegia

Post autor: Hubi W210 »

No i to właśnie w Polsce jest chore, jak nie używasz auta, to dlaczego musisz płacić OC???

Tutaj odkręcasz tablice, zanosisz do wydziału komunikacji (StatensVegvesen) i nie płacisz nic... A jak zdecydujesz się jednak jeździć to idziesz i odbierasz blachy (oczywiście za free)... Warunkiem jest ze zadzwonisz do ubezpieczyciela i aktywujesz ubezpieczenie... (wystarczy zadzwonic i po minucie ubezpieczenie już działa)... Różnica jest taka że jak jakiś złom stoi gdzieś przy drodze publicznej i nie ma na przykład przeglądu to sami sobie blachy zabiorą (wtedy gdy chce się je odebrać juz trzeba zapłacić), a jak już stoi sobie jakieś auto bez blach za długo (nieważne czy parch czy nowy bentley) zawijają go po wcześniejszym ostrzeżeniu, z terminem max 14 dni, a w centrum Oslo na przykład jest to max 48 godzin... I jest porządek... ;)
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Post autor: Piasek »

Instytucja czasowego wyrejestrowania niby w naszym kraju też istnieje - w mojej firmie przez 5 lat tak mieliśmy cysternę do przewozu paliwa - sprzedaż w sezonie bezpośrednio do klienta, po sezonie wyrejestrowana żeby nie płacić OC i drogowego.
Auto sprzedane a po 3 latach ubezpieczyciel sobie przysłał pismo że oni chcą prawie 12 tys zł za ubezpieczenie. 3m-ce kopaliśmy w dokumentach wysyłając debilom potwierdzenia że ich informowaliśmy o czasowym wyrejestrowaniu pojazdu. Minął rok - znowu to samo przysłali.
Wysłaliśmy pismo "prawnicze" że ich pozywamy do sądu o nękanie... na razie 2 lata cisza.
Tak to w Polsce funkcjonuje... :wstyd:
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

Wyobraźcie sobie sytuacje kiedy chce kupić auto i postawić je u siebie na działce pod domem (ogrodzonej) i tylko na nie patrzeć :D Musi być zarejestrowane,ubezpieczone i z przeglądem :) Chory kraj. Właściciel powinien decydować kiedy chce jeździć autem i tylko wtedy za nie płacić tak samo z umowami telefonicznymi. Idzcie do TP i powiedzcie,że chce internet na 4 miesiące bo tylko na tyle potrzebuje :)
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Post autor: Piasek »

Zgodnie z tym głupim prawem - nie możesz.
Znaczy zawsze możesz kupić, sprowadzić i nie zgłaszać ale to wiąże się z konsekwencjami.
Jedyna opcja to chyba żółte tablice (ale nie każdy może je nabyć) gdzie dopuszczalne jest czasowe nieposiadanie OC ani przeglądu.
done666
Posty: 188
Rejestracja: 11 maja 2010, o 12:06
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: done666 »

Piasek pisze:edyna opcja to chyba żółte tablice (ale nie każdy może je nabyć) gdzie dopuszczalne jest czasowe nieposiadanie OC ani przeglądu.
Zółte tablice oznaczaja jeden dozywotni przeglad techniczny wiec nie ma potrzeby na instytucje czasowego dopuszczania czy czegokolwiek, jesli chodzi o OC to dla zabytkow kwota ta jest tak smieszna ze nawet jej nie odczujesz. ;)

Do autora wątku, dobra przesiadka, bezawaryjnosci :D
W210 E270 CDI
W210 E290 TurboD Rip
W124 E250 TurboD

Ssij mnie wydech liz mnie felge.
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Post autor: Piasek »

Nawet nie wiedziałem że istnieje jeszcze instytucja przeglądu bezterminowego. Nie tak dawno znajomy miał problem z brzdącem którego MO zgarnęło gdzieś przypadkiem starą motorynką i zatrzymali mu dow. rejestracyjny w którym od `94r widniał wpis z pieczątką urzędu BEZTERMINOWY. Był się wykłócać i stwierdzili że to jest nieważne i musi zrobić normalny przegląd to zwrócą dowód.
Myślałem że żółte blachy to tylko tyle że nie musisz mieć stale ważnego OC.
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Te lampy... jakby one mialy jasny srodek, a nie czarny to wszystko byloby swietnie.
E 220 CDI '01 Elegance
Awatar użytkownika
Putek55
Posty: 83
Rejestracja: 20 paź 2014, o 19:59
Lokalizacja: Poznań/Pleszew

Post autor: Putek55 »

Zdrowa świnia :hyhy: E55 dobrze smaży kapora, coś o tym wiem :) Ja u siebie dodatkowo wstawiłem X-pipa i dźwięk odrazu lepszy ;)
(Oo\=*=/oO)
Awatar użytkownika
Hubi W210
Posty: 1030
Rejestracja: 29 cze 2013, o 20:40
Lokalizacja: Jessheim - Norwegia

Post autor: Hubi W210 »

Putek55 pisze:E55 dobrze smaży kapora
Takie tam z rozgrzewania kapci...

https://www.youtube.com/watch?v=DOIPi13c7dI
Awatar użytkownika
nivek
Posty: 53
Rejestracja: 30 cze 2015, o 15:05
Lokalizacja: Łomża

Post autor: nivek »

bad ass :cwaniak:
E55 AMG W210
było:
Chrysler 300C SRT-8
Cayenne Turbo
Phaeton W12
M5 e39
645Ci cabrio
750Li
JAG XJR8
LEX Sc430
a nawet... 500E W124 (ahh...)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości