pytania odnośnie elektryki.

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
Przemek_1217
Posty: 61
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 17:07
Lokalizacja: lubelskie

pytania odnośnie elektryki.

Post autor: Przemek_1217 »

Witam. Panowie wczoraj byłem na nabijaniu klimy. Niestety po nabiciu i włączeniu kompresor nie rusza. Gościo który mi to robił próbował na krótko uruchomić kompresor, w tym czasie kilka razy włączały mi się kontrolki tak jak by zapłon był włączony pomimo tego, że kluczyk był w pozycji 0. Dzisiaj natomiast zauważyłem, że po włożeniu kluczyka w stacyjkę, nie "klika" blokada kierownicy, czerwona kontrolka od poduszek/ki nie świeci, opuszczanie i podnoszenie szyb jak i radio działa bez kluczyka a wcześniej trzeba było włożyć kluczyk i przekręcić raz w prawo.

Możecie mi powiedzieć co się stało?? Na moje rozumowanie to spaliły się jakieś bezpieczniki, zresztą podnosiłem maskę i zaglądałem do bezpieczników i schylając się bliżej czuć coś jakby jakiś bezpiecznik był spalony, na oko wyglądają jakby były dobre a wszystkich po kolei wyciągać i sprawdzać nie chcę, żeby czegoś nie zepsuć, uszkodzić itp.

Pytanie drugie, powiedzcie mi czy nie brakuje przypadkiem jakichś bezpieczników, bo według karteczki która jest przyczepiona pod pokrywą bezpieczników wydaje mi się że bezpieczniki od 4 do 7 są od klimy a włożone są tylko dwa, nr 4 i 7 bodajże.

ObrazekUploaded with ImageShack.com
Awatar użytkownika
kakadu
Doradca
Posty: 6135
Rejestracja: 23 mar 2010, o 22:01
Lokalizacja: Wlkp/Niemcy NRW

Post autor: kakadu »

Przemek_1217 pisze:Pytanie drugie, powiedzcie mi czy nie brakuje przypadkiem jakichś bezpieczników, bo według karteczki która jest przyczepiona pod pokrywą bezpieczników wydaje mi się że bezpieczniki od 4 do 7 są od klimy a włożone są tylko dwa, nr 4 i 7 bodajże.

Od klimy jest tylko włożony 4 i 7 bezpiecznik.
Bezpieczniki możesz spokojnie powyciągać i posprawdzać ale przy wyciągniętym kluczyku.
Jeśli masz miernik to sprawdzasz na wyłączonym i włączonym zapłonie.

Rozwiązałeś już problem z gasnącym autem?
Tam Noc sugerował brak masy bodajże może to ona robi problem.
Ostatnio zmieniony 2 sie 2013, o 18:09 przez kakadu, łącznie zmieniany 2 razy.
E300TD S210 AVANTGARDE 98
WDB2102251A812339
E280 CDI W211 AVANTGARDE 05/06
WDB2110201A869317

(Oo\=*=/oO)
Awatar użytkownika
Kajtek1
Posty: 3096
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:01
Lokalizacja: rynsztoki SFrancisco

Post autor: Kajtek1 »

Wyglada ze mechanik podlaczal napiecie do kompresora, czyli od tylu komputera a to moze miec kolosalne konsekwencje.
Mam nadzieje ze warsztat ma dobre ubezpieczenie.
Jak masz klimatronik, to sprawdz bledy.
Awatar użytkownika
Kajtek1
Posty: 3096
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:01
Lokalizacja: rynsztoki SFrancisco

Post autor: Kajtek1 »

Wyglada ze mechanik podlaczal napiecie do kompresora, czyli od tylu komputera a to moze miec kolosalne konsekwencje.
Mam nadzieje ze warsztat ma dobre ubezpieczenie.
Jak masz klimatronik, to sprawdz bledy.
grubasss
Posty: 4
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 18:58
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: grubasss »

Co do samej klimy to mają chłopaki od klim sposoby:D... Według mojej wiedzy powinien załączyć klimę i sprawdzić czy dochodzi zasilanie na cewkę (to zapewne ją załączał na krótko) można też na wyświetlaczu sprawdzić błędy. U mnie pokazywało błąd cewki sprężarki. Wymiana cewki i po problemie. Wcześniej należy sprawdzić czy sama sprężarka nie jest zatarta.

Tak w ogóle to jak załączyć cewkę na krótko nie odpinając jej?? Przecież się nie da.
Awatar użytkownika
Przemek_1217
Posty: 61
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 17:07
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Przemek_1217 »

Samochód odebrany z warsztatu. Klima nie działa przez spaloną cewkę w kompresorze. Możecie mi podać parametry techniczne tej cewki?? bo po samej nazwie nie mogę nigdzie znaleść. Odnośnie blokady kierownicy i kontrolki od poduszek, trzeba było wyjąć 11 bezpiecznik i po problemie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości