W210 by Piasek

NOWOŚĆ!!!
Tutaj każdy może założyć swój własny temat i wklejać zdjęcia i opisy swojego auta.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Post autor: Piasek »

No wiec prezentacja - jeżeli tak można to w ogóle nazwać tego co ostatnio zagościło u mnie pod maską (i w bagażniku).
Opis:
Sterownik: STAG 300/6 ISA 2
Wtryski: HANA H2000 Gold
Dysze: B
Reduktor: KME Gold
Filtr fazy lotnej KME 4x12
Zbiornik: Elpigas poj 56L (napełnienie 80% tj 44L)
Węże: Parker, Faro

Wykonanie:
Auto-Flesz
Lubicz Górny
ul. H. Orszta 11
tel. +48 (056) 678 20 21
kom. +48 (0) 694 626 027
http://www.project3d.eu/auto-flesz/site.php?page=news
email: auto-flesz@wp.pl
Załączniki
DSCN6447.JPG
DSCN6445.JPG
DSCN6443.JPG
DSCN6442.JPG
DSCN6439.JPG
DSCN6438.JPG
DSCN6437.JPG
Ostatnio zmieniony 26 paź 2014, o 16:48 przez Piasek, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Damian86 w210
Posty: 2177
Rejestracja: 5 sty 2011, o 18:24
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Damian86 w210 »

no fajnie pochowane wszystko, kolega ChubbChubbs ma wskaźnik schowany tak
http://chubbchubbs.serwer.net/w210/wskaznik.JPG

pokazuje Ci ile jest w baku LPG ??
W140
szukam nowego dupowozu .... z gwiazdą na masce :D
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Post autor: Piasek »

Nie chciałem niczego chować... bo i wstydzić się nie ma czego :D.
Przełącznik/wskaźnik chciałem mieć na tyle w zasięgu wzroku żeby wiedzieć ile jest gazu w zbiorniku a jednocześnie i tak wajcha kierunków go zastawia także nie świeci mi po oczach.
Poza tym wszystko tak działa że trzeba go słyszeć kiedy piszczy że przełączył na benzynę bo nie wyczujesz... Jakbym go skitrał w jakiej popielniczce albo schowku - pewnie nie raz bym się zdziwił. :)

Wskaźnik niestety pokazuje cały czas full. Będę na pierwszym przeglądzie - może coś zdziałają z nim żeby zaczął wskazywać, choć mówili że nie jest to rzeczą łatwą aby zmusić wskaźnik do współpracy w tych zbiornikach.
Awatar użytkownika
jaro324
Posty: 582
Rejestracja: 4 lis 2008, o 18:17
Lokalizacja: Chełm

Post autor: jaro324 »

Mam taki sam sam wskażnik, pływak podginali mi juz z sześć razy i dalej nie wskazuje mi ilości lpg w butli. Olałem to za każdym razem tankuję do odcięcia zaworu, przy butli 59l wchodzi mi w zależności od stacji 47 - 52l. Ostatnio jak mi regulowali pływak to podpięli pod niego sprężarkę powietrza!! że niby imitacja ciśnienia LPG :padam: Pozdrawiam chłopaków gazowników z Chełma!
jaro324
Hydrowóz C5
Bóg tworzył kobietę a Niemcy mercedesa!
Peugeot 306 1.8 automat 101KM
YAMAHA TDM 850
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Post autor: Piasek »

Wynik z kolejnego pomiaru:
43,77 LPG na 353km
12,11 litrów gazu na 100km
oraz 2 litry benzyny zeszło ze zbiornika (to akurat wskazanie z kompa)
12,11 x 2,29zł = 27,73zł
+ 2x5,59zł benzyna = 11,12
27,73+3,15= 31zł/100km

Jazda 100% miejska. 2 odcinki po 35km tylko były, reszta to jednorazowo 5-10-15km lokalnymi drogami czyli gaz, hamulec, zakręt 90* i STOP.
abramm
Posty: 90
Rejestracja: 23 lip 2011, o 15:25
Lokalizacja: Skątowni

Post autor: abramm »

Jaki jest charakter Twojej jazdy ? Mam podobny motor ale o pojemnosci 2.4 , spalanie w miescie troszke wieksze bo licze cos kolo 15 litrow przy przebieguw jedna strone wstyd mowic . Ale w trasie powrotnej z Chorwacji 4osoby+ bagaznik do pelna wyszlo mi spalanie 9.6 l/100 na tempomacie ustawionym na 130!

Ladne oczy - depo ?
Moje juz zmatowialy a i chetnie bym odswiezyl look mojej starej .

Pozdro
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Post autor: Piasek »

abramm pisze:Jaki jest charakter Twojej jazdy ?
spokojny chociaż przy wyprzedzaniu prawie zawsze kick-down:)
abramm pisze:Ladne oczy - depo ?
Depo :)
abramm
Posty: 90
Rejestracja: 23 lip 2011, o 15:25
Lokalizacja: Skątowni

Post autor: abramm »

Piasek - zapytam po raz kolejny !
Jak idzie sesja fotograficzna?
Moglbys wrzucic foto wlaczonych lamp przed ścianą, chcialbym zobaczyc jak rzucają cienie...
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Post autor: Piasek »

Dzisiaj zrobię.
Jadę wieczorem na wymianę oleju to wezmę aparat i spróbuję coś "widocznego" zrobić.
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Post autor: Piasek »

No więc są foty. Szału nie robią bo z ręki i ustawienia mocno naciągane aby dało się coś zrobić. Żeby było idealnie - musiałoby być ze statywu. No ale coś widać.
W liczbach:
- zasięg krótkich to ok 80m
- długich... 300-400m doskonała widoczność ale widać znacznie dalej
- światła świecą bardzo szeroko. Wrażenie jakby się jechało na halogenach. Widać dokładnie rowy po obydwu stronach i jeszcze parę metrów z każdej strony za nimi
- samochody nadjeżdżające z przeciwka mają oświetlana tablicę rej. dopiero z odległości ok 10m i bliżej
- patrząc na zbliżające się moje auto nie oślepiają - przez to że świecą płasko i nisko. Dopiero im bliżej nas tym bardziej widoczna biała plama światła przed pojazdem ale spokojnie da się patrzeć na reflektor, widać każdy jego detal - nie rypią po oczach jak klasyczne które dają wrażenie jakbyśmy patrzyli prosto w reflektor.
Załączniki
Pozycyjne
Pozycyjne
Mijania. Zwróćcie uwagę na niebieską barwę świateł. A założone mam zwykłe H7 Bosmy
Mijania. Zwróćcie uwagę na niebieską barwę świateł. A założone mam zwykłe H7 Bosmy
Niebieska poświata jaką tworzą reflektory na krawędziach oświetlenia. Strumień światła kładzie się idealnie płasko
Niebieska poświata jaką tworzą reflektory na krawędziach oświetlenia. Strumień światła kładzie się idealnie płasko
Krótkie - zdjęcie obok kabiny
Krótkie - zdjęcie obok kabiny
Długie - zdjęcie obok kabiny
Długie - zdjęcie obok kabiny
Krótkie widziane z miejsca kierowcy
Krótkie widziane z miejsca kierowcy
Awatar użytkownika
Damian86 w210
Posty: 2177
Rejestracja: 5 sty 2011, o 18:24
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Damian86 w210 »

ja kupiłem jakieś blue vision i super efekt :d jak xenon :P
depo :padam:
W140
szukam nowego dupowozu .... z gwiazdą na masce :D
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Post autor: Piasek »

A ja najzwyklejsze Bosmy po 8 albo 12zł sztuka z motoryzacyjnego.
Ta soczewka jest chyba barwiona albo to gięte szkło na niej daje taki niebieskawy kolor.
Ale... jak zapalam długie to te małe też na biało, zimno-biało świecą. Czyli jednak zasługa reflektorów i zapewne odpowiednio mocnego prądu w kostkach lamp.
A no i przy okazji oleja w silniku zmieniłem.
Gulf TEC Plus 10W-40 wlałem.

[img]http://[/img] Obrazek

Chodził na 10W-40 od nowości to co tam będę kombinował. Tym bardziej że za takie pieniądze go kupiłem że grzechem byłoby nie skorzystać.
Filtr oleju Knechta i reset serwisu B. Serwis A pokazał 15 tys km do następnej wymiany.

Przed wymianą starego wlałem jeszcze płukankę w silnik do oleju żeby ruszyć tam to wszystko co ewentualnie gdzieś się nagromadziło. Spuszczany olej wyglądał na brudny i spalony ale jak sprawdziłem chromowanym wkrętakiem to kolor jednak herbaciany (a nie smoła jak z diesla) :)
Po zalaniu świeżego wrażenia słuchowe pracującego silnika są takie że jest jakby jeszcze aksamitnej :) Może to autosugestia ale silnik szemrze niczym górski strumyk :)
abramm
Posty: 90
Rejestracja: 23 lip 2011, o 15:25
Lokalizacja: Skątowni

Post autor: abramm »

Nie no szczerze ? Dla mnie czad...
W stosunku do tego co mam ja ...brak slów....
Twoje foty przekonały mnie...



Masz takie ?
http://allegro.pl/lampy-reflektory-mb-m ... 33958.html
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Post autor: Piasek »

Zewnętrznie (klosze i odbłyśniki) mam identyczne. Moje to poliftowe zatem troszkę inaczej zaczepy mają i z tyłu są oddzielne zakrętki do żarówek drogowej i mijania a w tej jedna klapka otwiera całą lampę z tyłu.
Ja nie mam porównania bo od razu założyłem te akcesoryjne - ale śmiga u mnie kilka 210tek na ori lampach, jeszcze klasycznie zmatowiałych, no to jest tragedia. Jakby tam lampy od Komarka wsadzone były. Kaszle cierpiące na chroniczny brak prądu tak się tliły na żółto.
Zamawiając 3x się upewnij że kupujesz pod standardowe H7 (no chyba że masz Xenon) bo dużo jest ofert pod Xenon a i przy wysyłkach często się mylą i pakują nie te.
Awatar użytkownika
Aikas
Posty: 1160
Rejestracja: 20 sie 2010, o 15:32
Lokalizacja: W210
Kontakt:

Post autor: Aikas »

Piasek pisze:bo dużo jest ofert pod Xenon
Piasek, a możesz mi dać taki przykład soczewkowych DEPO pod Xenon.
Naszukałem się tego swojego czasu i niestety bezskutecznie :/
W210 Lorinser USA E290 Avantgarde`97
W202 C180 Classic '97
S211 E500 AMG `04
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości