Nawigacja GPS smartfon czy w command ???

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

maclos
Posty: 754
Rejestracja: 7 maja 2012, o 16:42
Lokalizacja: Chełm

Nawigacja GPS smartfon czy w command ???

Post autor: maclos »

Hej
Mam dylemat, posiadam commanda z aktualnymi mapami, ale działa on już trochę powoli. Chciałbym kupić albo urządzenie gps z bezterminową aktualizacją lub smartfona (na 99% Nokia z OVI Maps - ponieważ darmowe i już korzytstam w Nokii E 72, jest ok, tylko tu ekran jest zbyt mały). Chciałbym poznać waszą opinię na ten temat, nie chodzi mi o posty typu dużo jeździsz to bierz GPS tylko, które urządzenie Waszym zdanie będzie dokładniejsze, szybszy po prostu lepsze. Dzieki za opinię
fajneksywysazaj
Posty: 1004
Rejestracja: 25 lip 2010, o 23:28
Lokalizacja: NOS,ZSZ

Post autor: fajneksywysazaj »

maclos pisze:99% Nokia z OVI Maps - ponieważ darmowe
Inne oprogramowania navi też mogą byc darmowe,nie koniecznie legalne :hyhy:
KIA Sedona 2006 3.8 LPG
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

maclos, u mnie akurat comand jest dużo szybszy niż inne automapy
maclos
Posty: 754
Rejestracja: 7 maja 2012, o 16:42
Lokalizacja: Chełm

Post autor: maclos »

tonidriver pisze:maclos, u mnie akurat comand jest dużo szybszy niż inne automapy
No tak ale Ty masz ta nowa wersje, poza tym jezdziłem na tym Twoim Command i wydaje mi się, ze te np. w MIO (bo o tej gps myślę) sa dokladniejsze, maja niektóre fajne funkcje (asystent parkowania, pasa itp.) no i aktualizacja jest darmowa cena 480zl
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

maclos, masz dauna że nie umiesz parkować ? :hyhy: z comandem jest o tyle słabo że nie ma bieżących aktualizacji tylko trzeba czekać na nową wersję.
maclos
Posty: 754
Rejestracja: 7 maja 2012, o 16:42
Lokalizacja: Chełm

Post autor: maclos »

tonidriver pisze:maclos, masz dauna że nie umiesz parkować ? :hyhy: z comandem jest o tyle słabo że nie ma bieżących aktualizacji tylko trzeba czekać na nową wersję.
Asystent parkowania wyszukuje parkingi w okolicy,a jezeli dany parking udostepnia funkcje to informuje o miejscach wolnych, drogi tonidiver :) Czytaj ze zrozumieniem :)

[ Dodano: 2013-04-26, 22:10 ]
Ale ja oczekuje opinii, a nie sprzeczania sie
Awatar użytkownika
sanon
Posty: 1168
Rejestracja: 24 mar 2009, o 04:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: sanon »

Ja uzywam samsunga galaxy note, teraz do auta wrzucam samsunga galaxy tab 7 cali,
Mapy mam Sygic, Navigon, Google, i jeszcze cos tam znajde, wszystkie mam za free i jak mnie jedna zawiedzie to w 20 sekund smiga juz inna :D Do tego w wolnej chwili filmik w HD, Gierka lub teledysk. Polecam.
Awatar użytkownika
dziki24
Posty: 560
Rejestracja: 7 wrz 2010, o 09:49
Lokalizacja: Wrocław/Lubawka

Post autor: dziki24 »

Sanon, a która z nich sprawuje się najlepiej ? Jeździłeś na garminie ?
W210 E300 WDB2100201A073533 moja gwiazda
W202 200D WDB2021201a239645
W201 190 2.0 D 1986 r.
W123 2.0 D EX 1978 r. - EX
w115 2.4 D - RIP

"In rust we trust"
Awatar użytkownika
DirtyHarry
Posty: 708
Rejestracja: 5 wrz 2010, o 15:36
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: DirtyHarry »

Jeśli GPS to Garmin (dożywotnia aktualizacja) lub jakiś inny z AutoMapą.
Ja osobiście wybrałem jednak opcję smartphone i produkt naszej rodzimej firmy Pentagram Monster i był to strzał w 10-tkę. ;)
Jak go naładowałem w poniedziałek tak teraz mam 34% baterii,tyle że po każdym korzystaniu z internetu wyłączam Wi-Fi lub transmisje danych.
"Gdyby przedni napęd był lepszy,ludzie chodziliby na rękach"
maclos
Posty: 754
Rejestracja: 7 maja 2012, o 16:42
Lokalizacja: Chełm

Post autor: maclos »

Jeżeli chodzi o smatfona to zostanę przy Nokii i Ovi Maps,ale rzeczywiście Garmin to dobra propozycja, teraz dales mi domyslenia chciałem Mio :) Leci pomagas
Awatar użytkownika
sanon
Posty: 1168
Rejestracja: 24 mar 2009, o 04:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: sanon »

dziki24 pisze:Sanon, a która z nich sprawuje się najlepiej ? Jeździłeś na garminie ?
Dwie najlepsze to Navigon i Sygic.
Garmin nie przypadl mi do gustu.
maclos
Posty: 754
Rejestracja: 7 maja 2012, o 16:42
Lokalizacja: Chełm

Post autor: maclos »

A co myślicie o Mio Spirit od 680 w górę, one wszystkie maja bezterminową aktualizację.W testach najwięcej z tego co patrzyłem pojawia sie Garmin
Awatar użytkownika
DirtyHarry
Posty: 708
Rejestracja: 5 wrz 2010, o 15:36
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: DirtyHarry »

Na Mio możesz zainstalować AutoMapę i to jest duży plus,niestety sprzęt(a właściwie bateria) jakością nie dorównuje Garminowi.Miałem przyjemność jeździć z Garminem kumpla,który miał ponad 5 lat,bateria trzymała ponad godzinę.Miałem też roczny egzemplarz Mio(Moov S600 o ile pamiętam),po 5 minutach wołała o zasilanie zewnętrzne.Nie wiem jak się sprawują nowe modele Garmina,ale ten stary zrobił na mnie wrażenie. ;)
"Gdyby przedni napęd był lepszy,ludzie chodziliby na rękach"
maclos
Posty: 754
Rejestracja: 7 maja 2012, o 16:42
Lokalizacja: Chełm

Post autor: maclos »

A czy ktoś jeszcze jeździ na smartfonie lub zwykłej nawigacji i mógłby się podzielić odczuciami ???
Michal_Rokitki
Posty: 561
Rejestracja: 15 paź 2012, o 21:42
Lokalizacja: Rokitki

Post autor: Michal_Rokitki »

Ja tam jeżdżę na Automapie zainstalowanej na chińskiej nawigacji 9 calowej, którą kupiłem bezpośrednio z HongKongu za 69Euro z przesyłką. Sprzęt działa już ponad dwa lata a nawet nie wiadomo jak się nazywa ( sprzęt NO NAME ). Automapy używam w całej europie jeżdżąc cysterną z ADR i naprawdę mapa daje radę. Mamy też firmową nawigację na bazie IGO i ja osobiście uważam, że Auto mapa jest lepsza.
Co do smartfona : mam ale do nawigacji go nie wykorzystuję :)
W211 E320 CDI 4Matic

Ex- W210 E200 Kompressor 137kW Avantgarde
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości