Dziwny huk z tyłu auta przy wciskaniu sprzęgła E 290 TD 1997

Silniki, skrzynie biegów, przeniesienie napędu, układ chłodzenia.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Mr.Brightside
Posty: 180
Rejestracja: 30 lis 2012, o 09:13
Lokalizacja: Kołobrzeg

Dziwny huk z tyłu auta przy wciskaniu sprzęgła E 290 TD 1997

Post autor: Mr.Brightside »

Witam
Może ktos z kolegów miał podobna przypadłość ... W momencie wciskania sprzęgła (lecz tylko podczas jazdy,przy zmianie biegów) z tyłu auta dochodzi dziwny huk,taki głuchy odgłos.Najczęściej dzieje się to przy zmianie z 4-ki na 5-tkę i w okolicach 80km/h ale też przy niższych biegach tyle że rzadziej. Przychodzi mi na myśl,podpora wału,dyferencjał ... ale to tylko przypuszczenia,mechanikiem nie jestem.Proszę o pomoc,i dziekuje z góry!
Mr.Brightside WDB2100171A450824
qoompel
Doradca
Posty: 3888
Rejestracja: 7 mar 2009, o 07:46
Lokalizacja: Chrząszczyrzewoszyce

Post autor: qoompel »

Mr.Brightside pisze:Przychodzi mi na myśl,podpora wału,dyferencjał ... ale to tylko przypuszczenia,mechanikiem nie jestem
Przychodzi mi na myśl sprzęgło gumowe wału, luzy na wale, podpora wału, poduszki belki, luzy w moście, luzy w półosiach, ale to tylko przypuszczenia, bo nic więcej nam nie napisałeś. Z tego opisu wiemy tyle co Ty.

Pod auto i sprawdzasz: luzy na całym układzie napędowym. Zaczynasz od poduszki skrzyni, później łączniki wału, kręcisz mostem i patrzysz luzy półosi. Na forum jest też opis wymiany poduszek belki. Zapraszam do lektury i zgłębienia tematu.

Wpisz nr VIN do stopki. Dokonasz tego poprzez modyfikację zawartości profilu (góra strony). Powodzenia.
Szukasz pomocy? Pisz poprawnie!

Obrazek
borsukafk
Posty: 98
Rejestracja: 30 gru 2011, o 19:10
Lokalizacja: Oława

Post autor: borsukafk »

Cześć.

Najczęściej jest to sprzęgło gumowe wału. Posprawdzaj pod autem, poruszaj, pomacaj na pewno luz wyczujesz.

Pozdr.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości