Problem z odpalaniem (porannym) 220 D pompa Lucas

Silniki, skrzynie biegów, przeniesienie napędu, układ chłodzenia.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Artecki
Posty: 18
Rejestracja: 11 paź 2012, o 13:32
Lokalizacja: Białystok

Problem z odpalaniem (porannym) 220 D pompa Lucas

Post autor: Artecki »

Witam.

Czy ktoś spotkał się już z takimi objawami? Co prawda silnik 220 D z pompą Lucas siedzi w C klasie 1994 rok, jednak myślę, że silnik i pompa jest taka sama w W210.
Objawy są następujące.:
Auto pali na dotyk. W czasie dnia wszystko gra, żadnych problemów. Rok czasu nic nie padło i auto działa. Jednak... Każdego ranka lub po dłuższym postoju, kiedy odpalam (pali na dotyk) auto pracuje równo przez ok 15-20 sekund, po czym obroty nagle rosną do ok 3,5k. po czy zapala się kontrolka EPC (chyba tak to się nazywa) i auto gaśnie. Po czym muszę odpalać na dwa trzy razy po czym jest ok. Pompa sucha, żadnych wycieków. Przez cały dzień autko pali na dotyk chyba że postoi 6-8 godzin. Jak pisałem w ciągu roku eksploatacji żanych problemów poza opisanymi porannymi. W ciągu tego czasu nigdy w czasie jazdy kontrolka mi się nie zapaliła. Jednak ostatniej zimy w styczniu przy minus 30. Po w/w opalaniu na trzy razy, po 4-5 minutach jazdy. gdy wciskałem gaz zapalała się kontrolka i silnik zaczynał terkotać. Po wyłączeniu i włączeniu silnika wszystko wracało do normy. Po prostu musiałem przy takim mrozie poczekać z gazowaniem aż pompa trochę się ogrzeje. Mimo -30 stopni paliło na dotyk.
Jak na razie auto jeździ jednak obawiam się, że nie wiadomo jak długo. Potrzebuję coś z tym zrobić. Proszę o wypowiedzi.
Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to.
[Kłapouchy]

W210 220CDI 2001r.
WDB2102061B454427
drut4
Posty: 27
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 18:12
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: drut4 »

Wstaw zaworek zwrotny...........
e 210 2,2 cdi 1998 r, ASB,sedan
Awatar użytkownika
DirtyHarry
Posty: 708
Rejestracja: 5 wrz 2010, o 15:36
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: DirtyHarry »

Po pierwsze komp,bez tego ani rusz.
Skoro zapala się EPC to na pewno jakieś błędy wywala.
"Gdyby przedni napęd był lepszy,ludzie chodziliby na rękach"
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości