ABS + ETS + rozladowywanie akumulatora

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

kadra268
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2011, o 09:04
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

ABS + ETS + rozladowywanie akumulatora

Post autor: kadra268 »

Witam! czytalem kilka postow na temat kontrolek ABS +ETS i nie znalazlem rozwiazania mojego problemu. Otóż, po odpaleniu auta kontrolki sie nie swieca dopiero po kilkudziesieciu sekundach np po uzyciu migacza lub wlaczeniu swiatel dlugich zapala sie ABS i ETS i od tego momentu gdy zgasze auto nie da sie juz go zapalic bo akumulator rozladowany. Na poczatku myslalem ze to moze wina aku jednak podladowalem go i problem sie powtarza. Probowalem tez z czujnikiem STOP to nic nie dalo tzn. odpalilem auto na wcisnietym hamulcu kontrolki sie nie swiecily a gdy go puscilem rowniez sie nie zapalaly. Jaki moze byc problem? Kontrolki ostatni raz zapalily sie gdy wlaczylem swiatla drogowe.
Awatar użytkownika
ZGi
Doradca
Posty: 1842
Rejestracja: 4 mar 2009, o 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ZGi »

Ładowanie jakie masz? może masz jakieś zwarcie i Ci aku wysysa, sprawdź czy Ci się kable przy klemach nie grzeją, sprawdź pobór prądu z aku podczas pracy silnika (dobry elektryk, amperomierz szczękowy - BROŃ BOŻE ZWYKŁY MULTIMETR!!!)
Może warto było by zajrzeć do połączenia kabli przy ścianie grodziowej w okolicy pedału gazu (było na forum), ale zacznij od alternatora, wygląda to na to że jest mało prądu w aucie, zapewne jak doładowałeś aku to czas do zapalenia kontrolek był trochę dłuższy?
Ostatnio zmieniony 18 maja 2012, o 11:21 przez ZGi, łącznie zmieniany 1 raz.
romek61
Doradca VIP
Posty: 1131
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 16:18
Lokalizacja: tychy

Post autor: romek61 »

kadra268 pisze:np po uzyciu migacza lub wlaczeniu swiatel dlugich zapala sie ABS i ETS i od tego momentu gdy zgasze auto nie da sie juz go zapalic bo akumulator rozladowany
A kierunkowskazy i światła działają prawidłowo?
S210 E300 TD automat 1998 r
WDB2102251A584732
_______________________________________
kadra268
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2011, o 09:04
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Post autor: kadra268 »

Swiatła działaja normalnie kierunkowskazy natomiast raz dzialaja a raz nie. Po podladowaniu aku odplilem auto i wszystko wygladalo normalnie wcisnalem pedal gazu hamulca sprzegla na zmiane i wszystko ok. Ale gdy wlaczylem swiatla dlugie zapalily sie ABS i ETS. Dziwię sie bo jeszcze wczoraj wszystko z autem bylo ok. Dzis z rana zrobilem kilka km do miasta i dopiero bedac u wujaszka zauwazylem ze jest slaby akumulator zdziwilo mnie to bo gdyby byl slaby od rana to na zimnym silniku mialby problemy z odpaleniem. Dojezdzajac do domu zauwazylem ze zapalily sie lampki ABS i ETS wystraszylem sie wiec wylaczylem silnik i probujac uruchomic go drugi raz akumulator byl rozladowany do tego stopnia ze nawet nie zakrecil
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9463
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

alternator siada.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
kadra268
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2011, o 09:04
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Post autor: kadra268 »

fabek pisze:alternator siada.

Właśnie to przychodzi mi na mysl od samego poczatku. Ale czy gdy alternator przestaje ladowac zapalaja sie te kontrolki ?
Awatar użytkownika
ZGi
Doradca
Posty: 1842
Rejestracja: 4 mar 2009, o 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ZGi »

tak, bo brakuje prądu
kadra268
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2011, o 09:04
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Post autor: kadra268 »

Czyli alternator? Co zrobic by sie upewnic czy to na pewno on jest przyczyną ?
Awatar użytkownika
ZGi
Doradca
Posty: 1842
Rejestracja: 4 mar 2009, o 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ZGi »

napisałem Ci w 1 poście, sprawdź ładowanie, czytasz? :P
kadra268
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2011, o 09:04
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Post autor: kadra268 »

No racja. : ) dzieki za pomoc panowie !
Awatar użytkownika
ZGi
Doradca
Posty: 1842
Rejestracja: 4 mar 2009, o 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ZGi »

jeszcze możesz profilaktycznie sprawdzić napięcie na aku, może to on ma zwarcie na celi
aristidis
Posty: 2
Rejestracja: 7 lip 2012, o 12:56
Lokalizacja: Zawiercie

Re: ABS + ETS + rozladowywanie akumulatora

Post autor: aristidis »

kadra268 pisze:Witam! czytalem kilka postow na temat kontrolek ABS +ETS i nie znalazlem rozwiazania mojego problemu. Otóż, po odpaleniu auta kontrolki sie nie swieca dopiero po kilkudziesieciu sekundach np po uzyciu migacza lub wlaczeniu swiatel dlugich zapala sie ABS i ETS i od tego momentu gdy zgasze auto nie da sie juz go zapalic bo akumulator rozladowany. Na poczatku myslalem ze to moze wina aku jednak podladowalem go i problem sie powtarza. Probowalem tez z czujnikiem STOP to nic nie dalo tzn. odpalilem auto na wcisnietym hamulcu kontrolki sie nie swiecily a gdy go puscilem rowniez sie nie zapalaly. Jaki moze byc problem? Kontrolki ostatni raz zapalily sie gdy wlaczylem swiatla drogowe.


[ Dodano: 2012-07-15, 22:16 ]
miałem problem z kontrolkami abs,ets,licznik nie działał.Przeczytałem mase postów na ten temat aż w końcu ktoś mądry napisał że przyczyną może byc płytka przekazników która znajduje sie pod maską..tylko teraz z której strony czy po lewej czy prawej stronie i jak na to patrzeć od strony kierowcy czy pasażera..
mianowicie panowie stojąc przodem do maski skrzynka z przekaznikami i komputerami znajduje sie po lewej stronie,trzeba wykręcić góre i dostać sie do płytki odpowiadającej za abs,ets i licznik prędkosciomierza i jest ona pierwsza patrząc od strony gwiazdy,w moim przypadku pomogło samo przeczyszczenie.Czytałem ze to czujnik stop pod pedałem,czujnik w kole,pompa abs,itd itp...
aristidis
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości