Mały ( dosłownie ) problem -kluczyk scyzoryk

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
mark
VIP
Posty: 274
Rejestracja: 16 lut 2008, o 04:53
Lokalizacja: Kluczbork

Mały ( dosłownie ) problem -kluczyk scyzoryk

Post autor: mark »

Witam , dziś spotkała mnie przygoda , po zgaszeniu silnika próbuję zamknąć z kluczyka ( kluczyk wersja scyzoryk ) mojego okulara , a tu zonk . Centralny zamek się obraził i nie chce współpracować . Baterie w pilocie wymieniałem miesiąc wcześniej , wciskam przycisk , brak impulsu więc ewidentnie przyczyna po stronie kluczyka -podczerwień nie działa. Po rozebraniu kluczyka , baterie sprawne więc wyjmuję płytkę , a tu wypada mikrowyłącznik przycisku. Szybkie wlutowanie mikrowyłącznika w płytkę przy pomocy małej zwykłej lutownicy oporowej ( z uwagi na układy scalone po obu stronach płytki nie używam lutownicy transformatorowej - może je uszkodzić ) . Po złożeniu kluczyka sprawdzamy działanie podczerwieni , najlepiej skierować oczko kluczyka na obiektyw w aparacie cyfrowym lub komórce . Po wciśnięciu przycisku zobaczymy sekwencję słabych błysków ,czyli podczerwień działa . Jeśli przytrzymamy przycisk dłużej , to po około 2 sekundach zobaczymy pojedyńczy czerwony impuls , jeśli jest widoczny to baterie są w porządku , gdy impuls jest niewidoczny to baterie powinno się wymienić . Kończę ten długi opis , ale może komuś się przyda ( oby nie ) :mrgreen: ,poniżej zamieszczam fotki , jakość niezbyt wysokich lotów - w cyfrówce nie mam opcji makro 8-) . Kliknij na fotkę ,można je powiększyć.

Pzdr.
Załączniki
Sprawdzenie  stanu  baterii.JPG
Sprawdzenie  działania  podczerwieni.JPG
Po  ,,udanej   operacji  na  otwarym  sercu,,.JPG
Te  styki   są  do  wlutowania.JPG
Widok  płytki   z  oderwanym  mikrowyłącznikiem.JPG
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2008, o 12:38 przez mark, łącznie zmieniany 1 raz.
obecnie -W220 S500
+W210- E280 R6 Elegance 1996r. automat
+ W168 1,6 2001r. automat
i kilka sztuk MB poprzednio
JarekW
Posty: 263
Rejestracja: 29 lut 2008, o 14:10
Lokalizacja: Sz-cin

Re: Mały ( dosłownie ) problem -kluczyk scyzoryk

Post autor: JarekW »

mark pisze:opis , ale może komuś się przyda
B. fajnie to opisałeś.
W scyzorykach urywają się mikrowłączniki, w rybkach cewki. Co się narobiło ?
S210 300 DT
W124 200 D - skasowany
W115 - oj dawno ......
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości