Oświetlenie i błędy w komputerze

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Olson
Posty: 14
Rejestracja: 18 kwie 2010, o 00:32
Lokalizacja: Konin

Oświetlenie i błędy w komputerze

Post autor: Olson »

Witam. Mam takich kilka problemów z Mercedessem W210 kombi, rocznik 2001, WDB 210216 1B 4268077.

[1]Przestało świecić podświetlanie panelu klimatyzacji:
Obrazek


I tutaj zaczynają się problemy: jak wyciągnąć panel (są tam takie dwie szparki), jaki i typ oświetlenia podświetla ten panel?

[2]Błąd świateł -w tym aucie jest automatyczna skrzynia. Podczas wrzucania wstecznego, na wyświetlaczu na desce wyświetla się komunikat "Check lights", a po wyłączeniu samochodu pozostaje komunikat błędu "1 malfuncition". Komunikat błędu wyskakuje tylko podczas ustawienia skrzyni biegów na pozycje R. Na innych położeniach błędy się nie pokazują.Po oględzinach samochodu uruchomionego, wszystkie lampy działają : pozycyjne, stop, wsteczne, oświetlenie tablicy rejstracyjnej. Gdzie może tkwić problem? Jak można sprawdzić która lampa nie domaga? Jak się zająć tym problemem? (powiem szczerze, że jest to dosyć irytujące)

[3] Czujniki parkowania -Wyłącza się i włącza sam, w różnych momentach układ czujników parkowania. Najczęściej występuje to podczas hamowania - wyłącza się (kreski robią się czerwone, piszczy i kontrolka wskazuje OFF), oraz czasem uruchamia się podczas ruszania !? :szok: Czasem uruchamia się poprawnie wraz z samochodem, a czasem do razu jest wyłączony system. Czujniki były wyczyszczone, nie ma na nich owadów ani wody.
Co robić, jak się do tego zabrać? Możliwe że to tylko jakiś luz na wtyczkach, tylko gdzie ich szukać ? :zawstydzony:


Serdecznie pozdrawiam i mam nadzieję że pomożecie,bo mechanik to ze mnie... :rotfl:
Awatar użytkownika
bartek4334
Doradca
Posty: 2054
Rejestracja: 25 cze 2009, o 13:21
Lokalizacja: Kamień Pom./Szczecin

Post autor: bartek4334 »

1. Święto słowa kichcio
Wyjmujesz panel, wez od swojej kobiety 2 waskie pilniczki do paznokci, wsadz w otworzy w przyciskach klimatronika i raz z jednej, raz z drugiej strony wyjmuj, choc jesli dobrze kojarze, to jest jeszcze taka zapadka z obu stron, ktora po prostu trzeba "wyczuc".
żarówka znajduje sie na dole 1.2W

2. Sprawdź na komputerze.

3. Również komputer cie ratuje. Najprawdopodobniej gdy raz działa raz nie to wtyczka któraś jest luźna. Dostać się musisz do nich i posprawdzać czy wszystko jest ok. A najlepiej to będzie błąd na kompie, który czujnik szwankuje.
Ściagasz listewki z przodu, sa na zatrzaski.
Pozdrawiam :)
Ex 300TD 270CDI
W210 320CDI WDB2100261B447360
SPRINTER 213CDI
Opony, felgi nowe i używane
http://moto.allegro.pl/listing/user.php?us_id=6545407
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=27177185
Awatar użytkownika
Tokarszczak1981
Posty: 334
Rejestracja: 8 paź 2011, o 12:15
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Tokarszczak1981 »

Podepnę się pod temat
Mój problem polega na tym że zachciało mi się montować CB w kieszeni pod radiem i naprawiać światło stop z tyłu (zostawiłem same czerwone światełko a resztę zastąpiłem taśmą led )
Dobra do rzeczy, znikło mi podświetlanie tablicy rejestracyjnej po prostu nic zero pronda a nie dotykałem absolutnie żadnego kabelka oprócz tego co prowadził do stopu zresztą był tam tylko ten jeden kabelek, dalej zamontowałem sobie elegancko CB w schowku i odpalam pacze a tu błąd ABS i BAS i Lamp Defekt - Przejechałem się do sklepu i z powrotem zgasiłem auto, odpalam ponownie już bez błędów ABS i BAS ale bez podświetlania deski i pokręteł nawiewu oprócz wyświetlaczy na zegarach.
Patrzyłem na bezpieczniki ale wszystko ok, gdzie szukać przyczyny? najpilniej szukam prądu w podświetlaniu rejestracji ale decha też ważna
E 320 CDI 2000r.
WDB2102261B144156
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości