W210 e 320 CDi EPC EL. POWER CONTROL, Werkstatt aufsuchen !

Silniki, skrzynie biegów, przeniesienie napędu, układ chłodzenia.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

maly_jasiu
Posty: 18
Rejestracja: 15 sie 2010, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

W210 e 320 CDi EPC EL. POWER CONTROL, Werkstatt aufsuchen !

Post autor: maly_jasiu »

Witam.

Wczoraj przy wyprzedzaniu, pedał gazu w podłoge (Kick down), redukcja biegu, Mietek sie skwasił, a mianowicie:

Zredukował bieg do II, wskoczył na obroty, pojawił się komunikat EPC EL. POWER CONTROL, Werkstatt aufsuchen!, silnik zgasł i cisza. Zjechałem na pobocze, wyjąłem kluczyk ze stacyjki, zamknąłem i otworzyłem centralkę pilotem, uruchomiłem i poejchałem dalej. Dzisiaj już wszystko w porządku.

Czy ktoś może miał coś takiego?

Dodam:
Akumulator nowy (ma tydzień czasu, zadem szmelc, najwyższa półka)
Mietek zalany do pełna - żadna stacja krzak, BP.
Przeglądy robione na bieżąco.

Pozdrawiam
Załączniki
EPC.jpg
Pleban
Posty: 18
Rejestracja: 11 sty 2011, o 21:40
Lokalizacja: kwidzyn

Post autor: Pleban »

Pierwsze co to podłączyć furmankę pod SD , pokaże ci błędy zapisane w pamięci kompa .Miałem w swoim kiedyś tak samo , z tym że czasem jak go coś strzeliło nieodpalał , po podłączeniu pod SD wyszło:brak synchronizacji z czujnika położenia wałka rozrządu ,czujnik wymieniłem i hasa znaczy się wsio gra(koszt z przesyłką 162pln sklep merc olsztyn).
Moje auto to 2,2cdi 2000rok awtomat
w210 2,2 cdi 2000r.kombi
Awatar użytkownika
avandgarde
Posty: 4665
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:43
Lokalizacja: PL

Post autor: avandgarde »

maly_jasiu,Błąd spowodowany układem wtryskowym. :)
E320 cdi kombi AVANTGARDE
Instalacje DAS/XENTRY
EPC11/2018
WIS 10/2020
STAR FINDER 2016 Off
SD-MEDIA Ulimited
XDOS OpenShell- 3/2022
WIS Standalone- WIN 7 i XP 7/2021
C3 ,C4-Vediamo , Monaco
FDOK calculator 2018
Xentry Special Calculator 2018
makus
VIP
Posty: 127
Rejestracja: 17 gru 2008, o 22:50
Lokalizacja: łaziska
Kontakt:

Post autor: makus »

Witam
Miałem to samo co opisujesz gaz do dechy i zdechło wszystko po chwili odpalił potem już nie dwa dni postoju znów odpalił aż skończyło się wszystko a powodem był czujnik ciśnienia paliwa na listwie przy okazji wtryski kontrola dwa przepuszczały jak były na maszynie i syf w paliwie łącznie z wodą . Paliwo tankowane tylko i wyłącznie na SHEL w Łaziskach Górnych.
Odkręć czujnik i zobacz co tam jest a najlepiej SD.
W210 2,2CDi Avantgarde WDB2100061B308949
maly_jasiu
Posty: 18
Rejestracja: 15 sie 2010, o 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: maly_jasiu »

Podłączyłem pod kompa

oprócz wielu innych starych błędów wyskoczył błąd włącznika świateł stop od pedału hamulca.

Gdzieś czytałem o tym na forum, że po takiej usterce wyskakuje komunikat EPC....

Skasowałem błędy i na razie jeździ. Dla pewności kupiłem nowy włącznik ASO (ok 60 pln). Podjade na kompa za jakis czas i zobaczymy wtedy pamięć błedów.
Awatar użytkownika
avandgarde
Posty: 4665
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:43
Lokalizacja: PL

Post autor: avandgarde »

Przy uszkodzonym czujniku zapala sie esp abs. :)
E320 cdi kombi AVANTGARDE
Instalacje DAS/XENTRY
EPC11/2018
WIS 10/2020
STAR FINDER 2016 Off
SD-MEDIA Ulimited
XDOS OpenShell- 3/2022
WIS Standalone- WIN 7 i XP 7/2021
C3 ,C4-Vediamo , Monaco
FDOK calculator 2018
Xentry Special Calculator 2018
Awatar użytkownika
romerol
Posty: 75
Rejestracja: 14 sty 2010, o 14:49
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: romerol »

Miałem tan sam błąd, tak jak napisał avandgarde, mechanik szukał przyczyny w układzie wtryskowym. Podmiana wtrysków, czujnik położenia wału chyba i nic nie pomagało, a problem tkwił w pompie (jakiś zawór się przycinał i schodziło ciśnienie na listwie), tak to zapamiętałem. Po rozebraniu i uszczelnieniu pompy, bo zaczynała się pocić wszystko jest w porządku. Najgorsze było to, ze problem pojawił mi się podczas wyprzedzania na trasie Płońsk-Bydgoszcz dwóch TIR-ów. Troszkę się zdziwiłem, lekka panika :(
S210 320CDI '01 Avantgarde WDB2102261B408060
Nie dyskutuj na forum z gościem, który ma nad tobą pół litra przewagi...
Awatar użytkownika
mirekNRW
Posty: 7
Rejestracja: 21 paź 2012, o 18:06
Lokalizacja: dusseldorf

Post autor: mirekNRW »

Miałem identyczny komunikat- podjechał kolega z kompem podłaczył i pokazało że 4 wtrysk nie działa, okazało sie że wtyczka nie kontaktuje , więc profilaktycznie pozakładał opaski na wszystkie wtyczki i jest ok.Komunikat sie nie pojawił ponownie .
E320 CDI Kombi 2000rok
VIN WDB2102261B278021
cipong60
Posty: 5
Rejestracja: 8 lis 2012, o 13:13
Lokalizacja: Niemcy

Blad EPC

Post autor: cipong60 »

romerol pisze:Miałem tan sam błąd, tak jak napisał avandgarde, mechanik szukał przyczyny w układzie wtryskowym. Podmiana wtrysków, czujnik położenia wału chyba i nic nie pomagało, a problem tkwił w pompie (jakiś zawór się przycinał i schodziło ciśnienie na listwie), tak to zapamiętałem. Po rozebraniu i uszczelnieniu pompy, bo zaczynała się pocić wszystko jest w porządku. Najgorsze było to, ze problem pojawił mi się podczas wyprzedzania na trasie Płońsk-Bydgoszcz dwóch TIR-ów. Troszkę się zdziwiłem, lekka panika :(
W moi Mesiu padla rolka paska wielorowkowego i pociela go na makaron.Kupilem nowy nowa rolke zamontowalem,ale niestety poprzedni pasek uszkodzil dwa przewody palwowe pod pompa wtryskowa.Poniewaz byla sobota a ja musialem wracac do Niemiec gdzie mieszkam,jechalem z dusza na ramieniu, ale dojechalem .W poniedzalek kupilem w ASO nowe przewody zalozylem ale okazalo sie ze pompa tez jest nieszczelna ,wiec na zajutrz kupilem uszczelki i zkumplem zdemontowalismy pompe uszczelnilismy ,zamontowalismy ......i kicha!!Przejechalem 150m wywalilo na wyswietlaczu blad EPC auto zgaslo. Wyjalem kuczyk,wlozylem ponownie zaraz wywalilo znowu EPC i stoje.Wziolem sie na sposob i gdy ruszalem wolno i nie przekraczalem 2000 obr. jakos sie kulalem i dojechalem do domu.Dzis bylem u kolegi na kompi i wykazalo ze pompa daje za male cisnienie na listwe
No jestem w kropce bo uslugi w ASO MB ida w setki Euro a ja jestem biedny rencista.Moze ktos podpowie mi co moge ewentualnie z kolega mechanikiem zadzalac w takim przypadku?
Pozdrawiam.
cipong60
mbsly
Posty: 167
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 10:47
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: mbsly »

cipong60 pisze:Moze ktos podpowie mi co moge ewentualnie z kolega mechanikiem zadzalac w takim przypadku?
Witamy Cie tez!!!

moze rozebrac pompe i zlozyc jeszcze raz poprawnie?
MB 190 2.6 manual WDB2010291F400274
MB 190 2.6 automat WDB2010291F752227
MB C 36 AMG WDB2020281F421896
cipong60
Posty: 5
Rejestracja: 8 lis 2012, o 13:13
Lokalizacja: Niemcy

Blad EPC

Post autor: cipong60 »

Wielkie dzieki za powitanie!!!
W pompie wymienilismy oring z przodu pompy i uszczelki pod dwiema bocznymi dekielkami.Staralismy sie wszystko skladac jak bylo ale kto wie moze cos zesmy spaprali?
Zrobie jeszcze jeden termin u mechanika i wymontujemy jeszcze raz.Po robocie napisze jaki byl efekt:)
Dzeki za porade.
Pozdrawiam,
Stanley.
PS.:moze masz jakies zdjecie albo rysunek jak taka pompa musi byc zlozona.




mbsly pisze:
cipong60 pisze:Moze ktos podpowie mi co moge ewentualnie z kolega mechanikiem zadzalac w takim przypadku?
Witamy Cie tez!!!

moze rozebrac pompe i zlozyc jeszcze raz poprawnie?
cipong60
tolek
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 07:46
Lokalizacja: Elblag

Post autor: tolek »

Miałem też ten problem, u mnie okazał się to czujnik ciśnienia na listwie wtryskowej, chyba wszystkie cdi mają taki sam, a podmienienie go to 5 min, więc proponuję spróbować.
cipong60
Posty: 5
Rejestracja: 8 lis 2012, o 13:13
Lokalizacja: Niemcy

Blad EPC

Post autor: cipong60 »

mbsly pisze:
cipong60 pisze:Moze ktos podpowie mi co moge ewentualnie z kolega mechanikiem zadzalac w takim przypadku?
Witamy Cie tez!!!

moze rozebrac pompe i zlozyc jeszcze raz poprawnie?


Witam ponownie,
zrobilem tak jak mi poradziles:wymontowalem pompe,rozkrecilem wszystko sprawdzilem i zlozylem jeszcze raz.Zamontowalem ponownie i wszystko tak aj poprzednio:silnik pracuje nierowno,na wolnychobrotach szarpie i drzy gdy droga idzie pod gore.Jedyna roznica ze po wyskoczeniu bledu EPC moge jechac dalej normalna szybkoscia tylko przy kick -downie wylaczy sie silnik.Dodam ze rano byle w warsztacie ktory specializuje sie w MB , podlyczyli mojagwiazde do kompa, ale nic konkretnego nie znalezli a tylko skasowali 30Euro(tanio) bo po znajomosci.Jeszcze jedno co zauwazylem ,ze na wolnych obrotach swiatlo reflektorow samochodowych drzy (przygasa) oraz na displayu komputera tez podswietlenie drzy.
Czujnnika cisnienia paliwa jeszcze nei podmieniale bo nie mam gdzie pozyczyc a bez konkretnej diagnozy ze jest walniety nie chce kupowac.
cipong60
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości